Twórcy "Jokera" użyli w filmie piosenki skazanego pedofila. Gary Glitter nie dostanie za to pieniędzy

Piosenkarz Gary Glitter odsiaduje wyrok za pedofilię, mimo to jego piosenka pojawiła się w hitowym "Jokerze" w jednej z kluczowych scen. Wytwórnie Universal Music Publishing Group i Snapper Music zapewniają, że nie otrzyma jednak tantiem z tego tytułu.

"Joker" z Joaquinem Phoeniexem króluje w światowym box-office już kolejny tydzień. Tylko w pierwszym tygodniu wyświetlania zarobił 234 mln dolarów. I choć większość widzów oraz krytyków przyjęła film entuzjastycznie, to jednak dużo kontrowersji i niezadowolenia wywołał fakt, że w ścieżce dźwiękowej pojawiła się piosenka wykonawcy, który został skazany za pedofilię.

W kluczowej scenie Joaquin Phoeniex tańczy na schodach filmowego Gotham. Problem w tym, że robi to do utworu "Rock and Roll Part 2" z 1972 roku. 

 

Jego twórca, Gary Glitter, odbywa właśnie karę 16 lat więzienia za molestowanie nieletnich dziewczynek. Został skazany w 2015 roku za próbę gwałtu, cztery przypadki napastowania i uprawianie seksu z dziewczynką poniżej 13. roku życia.

Prawa do użytej w filmie piosenki posiadają wytwórnie Snapper Music i Universal Music Publishing Group. Ich przedstawiciele zapewniają, że nie zamierzają wypłacać skazanemu artyście tantiem za piosenkę:

Jako że prawa do pieniędzy z piosenek Gary'ego Glittera posiadają UMPG i inne podmioty, nie będą one wypłacać muzykowi tantiem i żadnych innych świadczeń.

Jak donosi "The Guardian", wytwórnie nawet nie kontaktowały się z artystą w tej sprawie. "Joker" wygrał Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji i zarobił do tej pory około 550 mln dolarów na całym świecie - jak widać przychody za piosenkę byłyby zatem wysokie.

Więcej o:
Komentarze (9)
Twórcy "Jokera" użyli w filmie piosenki skazanego pedofila. Gary Glitter nie dostanie za to pieniędzy
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 15 razy 15

  To ze siedzi za pedifilie jest jak najbardziej sluszne.
  Ale nie rozumiem, dlaczego nie beda mu wyplacane tantiemy? Jakie jest uzasadnienie?

 • carlos_512

  Oceniono 3 razy 1

  a w czym jest problem?

  w TVPiS jedną z najważniejszych pozycji jest serial, w którym za kilka odcinków 30-letni facet poślubi 12-latkę... czy to nie jest promowanie pedofilii?

 • raknawspak

  Oceniono 4 razy -2

  A właśnie, że Guardian nie ma racji i możecie się snołflejki czerskie dalej pienić...

 • potomek.abrahama

  Oceniono 16 razy -16

  BUAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHA!

  Tak samo POwinno byc z komunistami z SLD i wiosny. Do kicia i zadnych tantiem. RENCE PRECZ OD NASZYCH DZIECI !

  BUAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAH!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX