Kovalczyk znowu zaskakuje oryginalnym brzmieniem. Premiera singla "Turlaj się"

Ukazał się singiel "Turlaj się" Kovalczyka, będący zapowiedzią premiery albumu koncepcyjnego „AUX”, który ukaże się 6 maja.

Z prądem i pod prąd – tak można określić nową kompozycję duetu producenckiego Kovalczyk i Kuncewicz Filip (polsko-francuski kompozytor młodego pokolenia), która w tekście Michała Zabłockiego (twórcy przebojów m.in. Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila) opowiada o energii, miłości. - Interpretuję ten tekst jako retrospekcję o osobie mi bliskiej, która odeszła - mówi o piosence Kovalczyk.Kovalczyk – wokalista, producent - dał się poznać szerokiej publiczności jako finalista 3. edycji programu "Idol", następnie jako kompozytor i producent funky-jazowego albumu „Kovalczyk Big Band Project”, który został zarejestrowany metodą analogową na żywo, z udziałem najlepszych polskich muzyków jazzowych. Płyta, po znakomitym przyjęciu w Polsce została doceniona także za granicą, wzbudzając zainteresowanie w wielu krajach. "AUX" jest trzecią płytą artysty. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Kovalczyk znowu zaskakuje oryginalnym brzmieniem. Premiera singla "Turlaj się"
Zaloguj się
 • red_fang

  Oceniono 6 razy 2

  A gdzie to oryginalne brzmienie, bo chyba gdzieś mi umknęło?

 • tyfus666

  Oceniono 5 razy 1

  zanim zaczal spiewac podobalo mi sie, teledysk zapowiadal cos fajnego ale tekst wszystko zabil

 • mag_may

  0

  Pamiętam go z Idola, był naprawdę świetny, momentami genialny, Zapendowska powiedziała, że jest zwierzęciem scenicznym i jest o niego spokojna, nawet jak nie wygra, bo na pewno da sobie radę na rynku muzycznym.
  No jednak czas pokazał coś innego.
  Bardzo mnie zaciekawił ten fragment notatki "kompozytor i producent funky-jazowego albumu „Kovalczyk Big Band Project”, który został zarejestrowany metodą analogową na żywo, z udziałem najlepszych polskich muzyków jazzowych. Płyta, po znakomitym przyjęciu w Polsce została doceniona także za granicą, wzbudzając zainteresowanie w wielu krajach."
  Doprawdy??? Pierwsze słyszę, a raczej interesuję się tym, co w polskiej muzyce się dzieje, zna ktoś tę płytę, ten projekt?
  "Turlaj się"????? to napisał poeta? może Turnau się miało być.....;)
  Szkoda Pawła, bo ma talent ale chyba szczęścia do kompozytorów i tekściarzy już nie.

 • red_fang

  Oceniono 4 razy 0

  Poeta, który napisał jeden z moich ulubionych polskich tekstów (do utworu "Naprawdę nie dzieje się nic") popełnił takie coś? "Kanciasta - wyrasta"? Serio?

 • tyfus666

  Oceniono 1 raz -1

  Wisniewski mlody wilk, ich szescioro:-)

 • red_fang

  Oceniono 3 razy -1

  Nie znam gościa, ale to coś to moim zdaniem niestety jakieś miałkie gó... podlane odrobiną kuriozum. Ten nosowy, pretensjonalny śpiew i mało przekonujący tekst... Może gościowi po prostu brakuje charyzmy, nie wiem. Jednak całość brzmi groteskowo.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 4 razy -2

  Nie wiedzieć czemu w PL bardzo popularne są różne wycia z bezsensownymi tekstami, które nie nadają się ani do słuchania ani do tańczenia. Takie powodujące bolesność głowy jak owego gostka-no cóż-duży nos ma, może to seksowne, ale nie powód, żeby wydawać płytę, w której wtórnie pobrzękują melodie inne, które nie wybiły się pomimo iż były lepsze i już dawno przebrzmiały, jakieś świerkania oczadziałych celebrytów czy motelukowe zawodzenie ćmy, która przynajmniej raz na kilkadziesiąt jej tworów może mieć coś znośnego. Dziwna ta Polska. No ale niestety-Londynem ona nigdy nie będzie.
  ps. brakuje świeżości i mocy głosów, kompozycji, tego co widać wśród niektórych młodych artystów, których nikt nie promuje i którzy nie mogą się przebić, a czasami tylko są przypadkiem zauważani.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX