Bono na scenie z polską flagą i znakiem Solidarności ma przesłanie dla Polaków: "Jesteśmy z wami!"

U2 miało właśnie zagrać podczas koncertu w Amsterdamie piosenkę zainspirowaną Lechem Wałęsą i Solidarnością, kiedy Bono wypatrzył w tłumie fana, trzymającego w rękach flagę Polski. Artysta postanowił nawiązać do obecnej sytuacji w naszym kraju.

Świat nie jest obojętny wobec obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Coraz więcej osób publicznych wypowiada się z troską o sytuację w naszym kraju. Ostatnio dołączył do tego grona Bono, wokalista legendarnego zespołu U2.

Bono wspiera Polaków 

Na niedzielnym koncercie w Amsterdamie miała zaraz zostać zagrana piosenka ''New Year's Day'' z wydanej 1983 roku płyty ''War''. Utwór ten Bono napisał pod wpływem wiadomości o wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce oraz działalności Lecha Wałęsy i Solidarności.

 

Ale artysta wypatrzył wśród publiczności fana trzymającego polską flagę ze znakiem Solidarności. Zaprosił mężczyznę na scenę i poprosił w trakcie piosenki prawie 100 tys. tłum o pokazanie wsparcia dla Polaków: 

Mam przesłanie miłości i wolności dla naszych braci i sióstr w Polsce, którym zabiera się ich wolność! Jesteśmy z wami!

Po chwili chłopak zeskoczył ze sceny, a tłum uniósł dłonie w geście solidarności. Bono życzył też rychłego powrotu do zdrowia Lechowi Wałęsie. W trakcie koncertu nie zabrakło i innych wątków politycznych. Padło też proste, ale jak się okazuje ciągle aktualne stwierdzenie: 

To rządy powinny się bać ludzi, a nie ludzie rządów

Bono na scenie z polską flagą i znakiem Solidarności ma przesłanie dla Polaków: Jesteśmy z wami

"War"

Nie od dziś wiadomo, że Bono i jego koledzy z wielkim zaangażowaniem śledzą sytuację na świecie. Gitarzysta zespołu sam zauważył, iż ma wrażenie, że sytuacja polityczna zatoczyła krąg i jest bardzo podobna do tej w latach 80. A przecież to, co się wtedy działo, było głównym źródłem natchnienia w trakcie pisania trzeciego studyjnego albumu U2 ''War''.

To pierwsza płyta zespołu, na której zostały poruszone wątki polityczne. Otwiera ją legendarny utwór ''Sunday Bloody Sunday'', zaś zainspirowane Wałęsą ''New Year's Day'' było głównym singlem promującym album.

"War'' okazało się wielkim sukcesem, także komercyjnym - wyprzedziło ''Thriller'' Michaela Jacksona. W 2003 roku magazyn ''The Rolling Stones'' umieściło płytę na 221. pozycji na liście 500 najlepszych albumów wszech czasów. 

Więcej o:
Komentarze (109)
Bono na scenie z polską flagą i znakiem Solidarności ma przesłanie dla Polaków: "Jesteśmy z wami!"
Zaloguj się
 • szlachcic

  Oceniono 79 razy 41

  Pislamisci maja na calym swiecie opinie kretynow a ich wyborcy zmanipulowanych kretynow

 • adam16

  Oceniono 72 razy 36

  Dzięki za wsparcie! Do końca życia nie zapomnę New year's day na Służewcu!

 • readme.txt

  Oceniono 45 razy 21

  Polska. Jarek Kaczyński to oszust i szubrawiec. Tak samo jak z Dubienieckim (tym którego PiS ułaskawił) oszukiwali na dotacjach unijnych polskie państwo, tak potem Kurski i Ziobro wyłudzali dotacje z których zamiast prelekcji o demokracji i wolności prowadzili partyjne i szkalujące dysputy nt. UE. PiS to największe zło jakie spotkało ten umęczony kraj i naród po 1989 roku.

 • ochujek

  Oceniono 29 razy 17

  No to ma przegwizdane u pisiorów. W Opolu nie pozwolą mu wystąpić.

 • vomitorium1

  Oceniono 36 razy 16

  "Mam przesłanie miłości i wolności dla naszych braci i sióstr w Polsce, którym zabiera się ich wolność! Jesteśmy z wami!"
  dzięki

 • marekptr

  Oceniono 23 razy 15

  Szkoda, że Bono nikt nie uświadomił, że dzisiejsza Siusiadarmość to jest pompa do ssania kasy ze spółek państwowych i nie ma nic wspólnego z Wałęsą.

 • jhbsk

  Oceniono 26 razy 14

  PiS ma kolejnego wroga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX