Marek Niedźwiecki dokonał wyboru. Zostaje w Trójce i odchodzi z TVN24

Po tym, jak Artur Andrus i Robert Kantereit odeszli z radiowej Trójki, kolejny dziennikarz stanął przed trudnym wyborem. Jednak, w przeciwieństwie do swoich kolegów z pracy, Niedźwiecki postanowił zrezygnować z programu w TVN24 i zostać w miejscu, któremu poświęcił 35 lat życia.

Marek Niedźwiecki w Trzecim Programie Polskiego Radia pracuje od 1982 roku. Stworzył wtedy jedną z najsłynniejszych audycji muzycznych w Polsce - "Listę Przebojów Programu Trzeciego". Przypominamy: (Marek Niedźwiecki: Nigdy nie byłem przebojowy, w odróżnieniu od mojej listy >>). Jest autorem programu "Top Wszech Czasów", a jego głos możemy usłyszeć w takich audycjach, jak "Zapraszamy do Trójki" i "W tonacji Trójki".

Jakiś czas temu dziennikarz zapowiedział, że rozważa odejście ze stacji radiowej:

Ostatnio wiele w kraju się zmieniło i od niektórych słuchaczy dostaję listy, że powinienem odejść, że mój czas minął. I pewnie za chwilę odejdę, bo będę już miał swoje lata, nie powiem jednak, że bez żalu. Wykonuję bardzo piękny zawód, pozornie łatwy - choćby po moich siwych włosach widać jednak, że nie jest to bułka z masłem – ale ja go uwielbiam - stwierdził Marek Niedźwiecki w wywiadzie dla "Nowej Trybuny Opolskiej".

Marek NiedźwieckiMarek Niedźwiecki Fot.Maciej Zienkiewicz / AG

Dziś okazuje się, że dziennikarz nie odejdzie z Trójki, a z TVN24. Współtworzył tam program "Pamięć absolutna", w którym prezentował autorską listę przebojów sprzed lat.

12 listopada dziennikarz nie wystąpił w programie. Prowadzący Tomasz Sianecki stwierdził, że powód był ten sam, co w przypadku Artura Andrusa i Roberta Kantereita, którzy musieli wybrać miedzy TVN24, a Trójką (Przypominamy: Artur Andrus po 23 latach odchodzi z "Trójki". Wcześniej dostał ultimatum od zarządu radia >>).

- I w tym momencie tutaj powinien pojawić się Marek Niedźwiecki, który opowiedziałby, co się działo na 1345. notowaniu „Listy przebojów Programu Trzeciego”. Ale nie opowie, bo nie dostał na to zgody - skomentował Sianecki. - Jednak bez Marka Niedźwieckiego to się mija z celem. Skoro jego szefostwo podjęło taką decyzję, to my też musimy z tej rubryki zrezygnować - dodał.

Po programie sytuację skomentował szef radiowej Trójki, Wiktor Świetlik:

- Nie ma takiego zakazu, Marek Niedźwiecki ma wolną rękę. Widocznie nie chciał przyjść.

Czy Marek Niedźwiecki faktycznie sam zrezygnował z pracy w "Pamięci absolutnej"? A może obawiał się, że za jakiś czas decyzja nie będzie należała do niego?

Więcej o:
Komentarze (503)
Marek Niedźwiecki dokonał wyboru. Zostaje w Trójce i odchodzi z TVN24
Zaloguj się
 • jonkasta

  Oceniono 736 razy 210

  Panie Niedzwiecki jestem zazenowana pana decyzją. Są takie momenty w dziejach narodu, kiedy trzeba po prostu zachowac się przyzwoicie w nieprzyzwoitych czasach

 • mikejar

  Oceniono 322 razy 146

  Pamietam dzien kiedy po raz pierwszy uslyszalem TROJKE I LISTE PZEBOJOW . Moja mama potajemnie sluchala radio Luxemburg I oczywiscie radio wolna Europa. To byly inne czasy. Nikt z mlodszych tego nie zrozumie. Nie potepiam Marka Niedzwieckiego za decyzje bo 35 lat temu tez musialem podjac decyzje . Zostac w Polsce czy wyjechac.
  WYJECHALEM I NIE ZALUJE !!!!!!!!!!!!!!!
  Dzisiaj czasy sa do siebie bardzo podobne.
  Wtedy rzadzila KOMUNA , dzisiaj rzadzi PiS , na wzor I podobienstwo jakby powiedzial ksiadz. Metody te same tylko pod innym plaszczykiem.
  MARKU ROZUMIEM CIEBIE , ALE ZAL POZOSTANIE !!!!!!!!

 • squadack

  Oceniono 256 razy 132

  Został, bo po tylu latach wydaje mu się, że już nic innego robić nie potrafi. Nie dostał konkretnej propozycji a ideą się nie naje. Do emerytury ma niecałe dwa lata - choćby na szpilkach, to i tak wysiedzi :'(

 • yosemitesam

  Oceniono 322 razy 100

  Oj nieładnie Niedźwiedziu, nieładnie.
  Jak mu zapachniały konfitury z radia "Złote Przeboje" (czy jakoś tak) - zostawił Trójkę bez wahania, by po kilku latach wrócić. Teraz, kiedy jego odejście byłoby sprawą honoru - zdecydował się zostać. Duuuży minus.

 • rlnd

  Oceniono 220 razy 94

  Ciekawe, panie Marku, jak to jest siedzieć w jednym worku z dekomunizacją ulicy Johna Lennona?

 • krikrikrikri

  Oceniono 167 razy 71

  Ludzie!!! Opamiętajcie się. Już Wam się całkiem we łbach poprzewracało? Co ma LP3 do polityki? Wszędzie musi być polityka? Już nie może być normalnie? Jak by Pan Niedźwiecki nie zrobił to i tak coś będzie źle. Uszanujcie decyzję Pana Marka. A Was politycy mają i tak w du..., kto myśli że jest insczej jest głupi i naiwny.

 • positivesdenken

  Oceniono 127 razy 57

  Zaskoczyl mnie, ale moze ma ku temu jakies powody. Ja bym go tak od razu nie rozstrzeliwala publicznie jako zdrajcy.

 • tenare

  Oceniono 97 razy 51

  Komunizm, demokracja, narodowy socjalizm - ustroje się zmieniają, a Niedźwiecki nadal na posterunku w Trójce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX