Polski zespół nagrał prześmiewczą piosenkę o Andrzeju Dudzie. "Autorzy teledysku pragną pozostać anonimowi"

Zespół Wu-Hae nagrał piosenkę "Krakowiaczek" o Andrzeju Dudzie. Z tekstu wybrzmiewa, że pan prezydent zawiódł oczekiwania wyborców, a całości dopełnia satyryczny teledysk, którego twórcy "chcą zostać anonimowi".

Zespół Wu-Hae nagrał piosenkę o Andrzeju Dudzie i w tekście nie szczędzi mu krytki. Do tego szyderczy klip pokazuje m.in. prezydenta tańczącego krakowiaka czy przebranego w strój super mana na tle rozbitych limuzyn.

Prześmiewcza piosenka o Andrzeju Dudzie

Zespół Wu-Hae postanowił jasno wyrazić swoje rozczarowanie postawą Andrzeja Dudy i nagrał piosenkę, delikatnie mówiąc, satyryczną. Utwór "Krakowiaczek" jest zapowiedzią piątej płyty zespołu, która będzie nosić tytuł "Dziki kraj".

Sam tekst jest sugestywny i nie brakuje w nim przytyków:

Andrzeju, Andrzeju, czemuś nas zostawił?
I żeś się wygodnie w pałacu ustawił?!

Później nie jest lepiej, pada np. nawołanie do Jarosława Kaczyńskiego:

Jarek z kolegami życie nam zatruwa,
Mógłbyś coś z tym zrobić, ale jesteś Duda.

Muzycy ubolewają, że pan prezydent prezentuje zbyt zachowawczą postawę:

Szkoda, że nie jesteś jednak ostry kozak,
Bardziej niż suweren obchodzi Cię brzoza.

Całość uzupełnia artystyczny teledysk. To filmowy kolaż składający się ze zdjęć Andrzeja Dudy i innych polityków, imitujących wycinki ze starych gazet, rodem z poprzedniego ustroju.

 

Film ten jest podpisany w sposób, który nie zostawia wątpliwości, że autorzy mają pełną świadomość, że mogą ich spotkać przykre konsekwencje:

Autorzy teledysku pragną pozostać anonimowi w obawie o swoją dalszą przyszłość zawodową.
W razie ewentualnego procesu, nie mogliby liczyć na bezstronne orzekanie w ich sprawie.
WOLNE SĄDY!!!

Kara za znieważenie prezydenta

Jest się czego bać. Jak uczynnie przypomniało Antyradio, za publiczne znieważenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej można otrzymać karę pozbawienia wolności do lat 3.

Zespół Wu-Hae

Wu-Hae powstało w Nowej Hucie w 1999 roku. Zespół tworzy muzykę w stylu hardcorowym z pogranicza crossover. Ich pierwsza oficjalna płyta "Życie na raty" została wydana w 2006 roku. Nawet dostała nominację do Superjedynki w kategorii Płyta Roku 2007. Zespół KORN zaprosił też w tym samym roku polskich muzyków, by zagrali przed nimi na ich koncercie w katowickim Spodku jako support.

Muzycy nie unikają tematów zaangażowanych - stworzyli m.in. album koncepcyjny z okazji 60. rocznicy powstania Nowej Huty. W 2011 roku z kolei zagrali koncert w areszcie śledczym w Krakowie. To była część programu resocjalizacyjnego dla więźniów "Rekonstrukcja".

W tekstach piosenek zespół wykorzystywał też np. fragmenty "Poematu dla dorosłych" Adama Ważyka czy wiersza Wisławy Szymborskiej "Na powitanie budowy socjalistycznego miasta".

Wu-Hae także wzięło w 2011 roku udział w "Pomarańczowej Trasie" Kultu. Teraz wrócili z mocnym manifestem politycznym uderzającym w prezydenta.

Więcej o:
Komentarze (323)
Polski zespół nagrał prześmiewczą piosenkę o Andrzeju Dudzie. "Autorzy teledysku pragną pozostać anonimowi"
Zaloguj się
 • gerardpolak2

  Oceniono 464 razy 430

  przecież Pana Dudy nie można znieważyć............ on się sam znieważa......

 • justas32

  Oceniono 264 razy 242

  Lekarzu - stosuj klauzulę sumienia, nie lecz członków ani sympatyków PiS. Kobieto - stosuj klauzulę sumienia, nie dawaj członkom ani sympatykom PiS. Tylko tak zwalczymy tą zarazę ...

 • stefa555

  Oceniono 226 razy 208

  Do czego to doszło w tym kraju . Za oddający rzeczywistość teledysk w którym jest sama prawda boją się autorzy wymiaru (nie)sprawiedliwości, a codzienne kłamstwa pisiorów stały się normą.

 • tetradrachma

  Oceniono 224 razy 204

  Brawo, bravissimo, nareszcie "cus" sie dzieje ...."rogami ich panie hrabio", albo.....smiechem !

 • zbinigniew

  Oceniono 183 razy 171

  a co grozi za znieważenie konstytucji? Podpisywanie ustaw z nią niezgodnych?To nie ten zespól ale pan Duda, długopis podnóżek , powinien stanąc przed sądem

 • thadde

  Oceniono 163 razy 153

  Obejrzałem , posłuchałem , jakie kuźwa znieważenie? Na głowę ktos upadł?

 • ziggybum

  Oceniono 148 razy 138

  Nareszcie odważni twórcy zaczynają wtykać kij w to pissowskie g....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX