Roksana Węgiel startuje w Eurowizji dla dzieci. Jej piosenka ma już ponad milion wyświetleń

Roksana Węgiel ma 13 lat i polskim widzom jest znana jako laureatka programu "The Voice of Poland". Dziewczynka została reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji dla Dzieci. I póki co jej utwór jest najczęściej odtwarzany w internecie spośród wszystkich konkursowych propozycji.

Roksana Węgiel w tegorocznym konkursie Eurowizji dla Dzieci zaśpiewa piosenkę "Anyone I Want To Be". Utwór ma już ponad milion wyświetleń.

Roksana Węgiel faworytką dziecięcej Eurowizji?

W Eurowizji dla Dzieci biorą udział uczestnicy w wieku od 9 do 14 lat. Wszystkie piosenki konkursowe umieszczono na specjalnym kanale Eurowizji na Youtubie. I to właśnie piosenka Roksany Węgiel jest najczęściej odsłuchiwanym utworem, ma blisko 1 127 000 wyświetleń.

 

Następna w rankingu piosenka "Ózińe sen" Danijeli Tuljeszowej z Kazachstanu ma "zaledwie" ponad 367 tys. wyświetleń. Trzecia jest Angélina z Francji z utworem "Jamais Sans Toi", który obejrzano ponad 345 tys. Piosenkę "Say Love" Ukrainki Dariny Krasnowieckiej wyświetlono ponad 236 tys. razy.

Kto wygra, dowiemy się 25 listopada, podczas finałowego koncertu w Mińsku. Udział w konkursie wezmą reprezentanci 20 państw, w tym także właśnie Roksana z Polski. Będziemy za nią trzymać kciuki.

To nie pierwszy start Polski w tym organizowanym od 2003 roku konkursie. Kasia Żurawik i zespół KWADro startowali w dwóch pierwszych edycjach. Do gry wróciliśmy dopiero w 2016 roku dzięki piosence Olivii Wieczorek, która zajęła wtedy 11. miejsce. Rok później przepiła ją Alicja Rega, która zajęła pozycję 8. Mamy nadzieję, że Roksana tym razem odniesie bezsprzeczny sukces.

Więcej o:
Komentarze (8)
Roksana Węgiel startuje w Eurowizji dla dzieci. Jej piosenka ma już ponad milion wyświetleń
Zaloguj się
 • Oceniono 8 razy 8

  Niedługo nie będzie już konkursu na żywo tylko nagrodę się będzie przyznawać ze względu na ilość wyświetleń na YT ;)

 • takaprawda2015

  Oceniono 12 razy 6

  Dorośnie pójdzie na dyskotekę i się zakocha w Sebastanie Koksie.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 3 razy 3

  Nazwiska ostatnio w naszym show biznesie coraz bardziej polskie...

 • starosta

  Oceniono 5 razy 3

  Powodzenia! Dziewczyna ma naprawdę ładny i dobry głos, jak na ten wiek.

 • aistionnelle

  Oceniono 10 razy 0

  Tulieszowa ma urodę dziewczynki, ale głos i osobowość sceniczną dorosłej kobiety.Roksana Węgiel udaje duże dziecko, dobrze się rusza, ale emituje kiepsko. O posługiwaniu się głosem w celu wywołania emocji nigdy nie słyszała.Werdykt pod warunkiem, że obie będą słuchane, a nie tylko oglądane jest jasny

 • andcal

  Oceniono 16 razy 0

  Proszę, posłuchajcie naszej Roksany i Kazaszki (dwa lata młodszej) DaneliiTuleszowej. Pod każdym, wokalnym zwłaszcza względem ta druga bije na głowę polską wykonawczynię, tak jak występując w "Głosie dzieci" na Ukrainie pobiła wszystkie ukraińskie konkurentki; życzę zatem zwycięstwa najlepszej :).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX