Strajk nauczycieli. Maria Sadowska organizuje koncert poparcia, na scenie m.in. Organek, Vienio, Kukulska

Strajk nauczycieli trwa, a w środę odbędzie się koncert poparcia dla nauczycieli. Za inicjatywę jest odpowiedzialna Maria Sadowska, na jej zaproszenie odpowiedzieli już m.in. Organek, Vienio i Natalia Kukulska.

"Liczba maili i wiadomości od Was przeszła moje najśmielsze oczekiwania!!!!"- podkreśla na Facebooku Sadowska, opisując reakcję na jej sobotni apel w sprawie organizacji koncertu wspierającego strajkujących nauczycieli. "Dziękuję artystom i nauczycielom, którzy do mnie napisali. Moglibyśmy zrobić kilkudniowy festiwal, niestety mamy tylko jeden dzień i kilka godzin, więc nie uda się wszystkich pomieścić..." - dodaje.

To, że koncert się odbędzie, jest już pewne. Muzycy staną na scenie w środę, oficjalnie nie znamy jeszcze miejsca. Wcześniej Sadowska wspominała o placu przed Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza przy Placu Defilad w Warszawie

Strajk nauczycieli. Maria Sadowska organizuje koncert, zagrają Organek, Vienio, Kukulska

W sobotę Sadowska, zapraszając kolejnych artystów do przyłączenia się do inicjatywy, pisała, że koncert ma być nie tylko pokazaniem wsparcia dla strajkujących nauczycieli. "Chcemy przyciągnąć młodzież i pokazać im jak ważna jest solidarność i zaangażowanie społeczne! Apeluję do kolegów, aby wystąpili razem z nami!!!" - zachęcała. Już wtedy potwierdzone było, że podczas koncertu wystąpią Arek Jakubik, Big Cyc, Organek, Vienio, Mika Urbaniak, Natalia Kukulska i No Logo.   

Maria Sadowska -wokalistka, reżyserka ("Sztuka kochania") i była jurorka "The Voice of Poland" - zaangażowała się w strajk nauczycieli nie tylko wykorzystując swój talent muzyczny. Znalazła się także wśród osób, które 11 kwietniaCentrum Nauki Kopernik na konferencji prasowej ogłosili powołanie Społecznego Komitetu "Wspieram Nauczycieli". Na stronie Związku Nauczycielstwa Polskiego pojawiła się informacja o numerze konta, na który wspierający strajk nauczycieli mogą dokonywać wpłat na fundusz strajkowy.

Udział w społecznym komitecie zadeklarowali oprócz Sadowskiej:  dr Henryka Bochniarz, Halina Bortnowska, prof. Jerzy Bralczyk, Wojciech Chmielarz, prof. Andrzej Friszke, Sylwia Gregorczyk-Abram, Zbigniew Hołdys, Szymon Hołownia, prof. Maria Janion, Joanna Kos-Krauze, Czesław Mozil, prof. Lech Mankiewicz, Wojciech Maziarski, Katarzyna Nowak-Zawadzka (Nauczyciel Roku 2015), Piotr Pacewicz, Paweł Pawlikowski, Małgorzata Saramonowicz, Andrzej Saramonowicz, Krystyna Starczewska, prof. Adam Strzembosz, Monika Strzępka, Olga Tokarczuk, Wanda Traczyk-Stawska, prof. Łukasz Turski, Marcin Wicha, Vienio, Jacek Żakowski.

Więcej o:
Komentarze (25)
Strajk nauczycieli. Maria Sadowska organizuje koncert poparcia, na scenie m.in. Organek, Vienio, Kukulska
Zaloguj się
 • hamer007

  Oceniono 26 razy 18

  Super inicjatywy. Arogancja i brak szacunku został już pokazany przy proteście osób niepełnosprawnych. Tym razem mam nadzieję, że nauczyciele wygraja. Tym bardziej, że większość z nauczycieli przewyższa kultura osobista oraz poziomem intelektualnym naszych parlamentarzystow, którzy zarabiają nie współmiernie dużo do efektów swojej pracy. Zabrać tym darmozjadom i oddać te pieniądze nauczycielom.

 • judorek2

  Oceniono 7 razy 3

  Redakcyjny skrypt nie wyrabia z fałszowaniem ocen do komentarzy. :)

 • ziggybam

  Oceniono 9 razy 3

  Odważnie - od razu do odstrzału przez pisowskie bojówki. Pokojowe, miłosierne, katolicko-patriotyczne bojówki, naturalnie ;)

 • artzat74

  Oceniono 4 razy 0

  Agent Marysie popieram . Sorki , ale obecna edycja jest zbyt oczywista .

 • ri-pi

  Oceniono 4 razy -2

  Jak ma się dług wdzięczności za promocję do klasy 7 to należy się zrewanżować

 • kl002

  Oceniono 16 razy -2

  Okładka wyborczej z 26 lutego 2019 piętnująca PiS który rozdaje pieniądze nauczycielom:

  static.wirtualnemedia.pl/media//press/34/2019-02-26.jpg

 • marini2

  Oceniono 6 razy -6

  No to mamy jak za protestu pielęgniarek w 2007 roku, wtedy Flinta koncertowała. Jak potem już za PO pielęgniarki odważyły się znowu zaprotestować i jak się to dla nich skończyło każdy widział.Problem w tym że totalna PO postawiła sobie za cel wygrać za wszelką cenę, nie patrząc na to że rujnuje kraj, doprowadza do podziałów, tworzy niepotrzebny haos i wrażenie niestabilności sytuacji w kraju. Ktoś na tym napewno korzysta, może to Niemcy albo Rosja. Dziękujemy ci Platformo.

 • etyk3

  Oceniono 18 razy -6

  Blondynka

 • slade1972

  Oceniono 20 razy -6

  Czerwona Brona orła nie POkona!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX