Strajk nauczycieli. Maria Sadowska organizuje koncert poparcia, na scenie m.in. Organek, Vienio, Kukulska

Strajk nauczycieli trwa, a w środę odbędzie się koncert poparcia dla nauczycieli. Za inicjatywę jest odpowiedzialna Maria Sadowska, na jej zaproszenie odpowiedzieli już m.in. Organek, Vienio i Natalia Kukulska.

"Liczba maili i wiadomości od Was przeszła moje najśmielsze oczekiwania!!!!"- podkreśla na Facebooku Sadowska, opisując reakcję na jej sobotni apel w sprawie organizacji koncertu wspierającego strajkujących nauczycieli. "Dziękuję artystom i nauczycielom, którzy do mnie napisali. Moglibyśmy zrobić kilkudniowy festiwal, niestety mamy tylko jeden dzień i kilka godzin, więc nie uda się wszystkich pomieścić..." - dodaje.

To, że koncert się odbędzie, jest już pewne. Muzycy staną na scenie w środę, oficjalnie nie znamy jeszcze miejsca. Wcześniej Sadowska wspominała o placu przed Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza przy Placu Defilad w Warszawie. 

Strajk nauczycieli. Maria Sadowska organizuje koncert, zagrają Organek, Vienio, Kukulska

W sobotę Sadowska, zapraszając kolejnych artystów do przyłączenia się do inicjatywy, pisała, że koncert ma być nie tylko pokazaniem wsparcia dla strajkujących nauczycieli. "Chcemy przyciągnąć młodzież i pokazać im jak ważna jest solidarność i zaangażowanie społeczne! Apeluję do kolegów, aby wystąpili razem z nami!!!" - zachęcała. Już wtedy potwierdzone było, że podczas koncertu wystąpią Arek Jakubik, Big Cyc, Organek, Vienio, Mika Urbaniak, Natalia Kukulska i No Logo.   

Maria Sadowska -wokalistka, reżyserka ("Sztuka kochania") i była jurorka "The Voice of Poland" - zaangażowała się w strajk nauczycieli nie tylko wykorzystując swój talent muzyczny. Znalazła się także wśród osób, które 11 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik na konferencji prasowej ogłosili powołanie Społecznego Komitetu "Wspieram Nauczycieli". Na stronie Związku Nauczycielstwa Polskiego pojawiła się informacja o numerze konta, na który wspierający strajk nauczycieli mogą dokonywać wpłat na fundusz strajkowy.

Udział w społecznym komitecie zadeklarowali oprócz Sadowskiej:  dr Henryka Bochniarz, Halina Bortnowska, prof. Jerzy Bralczyk, Wojciech Chmielarz, prof. Andrzej Friszke, Sylwia Gregorczyk-Abram, Zbigniew Hołdys, Szymon Hołownia, prof. Maria Janion, Joanna Kos-Krauze, Czesław Mozil, prof. Lech Mankiewicz, Wojciech Maziarski, Katarzyna Nowak-Zawadzka (Nauczyciel Roku 2015), Piotr Pacewicz, Paweł Pawlikowski, Małgorzata Saramonowicz, Andrzej Saramonowicz, Krystyna Starczewska, prof. Adam Strzembosz, Monika Strzępka, Olga Tokarczuk, Wanda Traczyk-Stawska, prof. Łukasz Turski, Marcin Wicha, Vienio, Jacek Żakowski.

Więcej o:
Komentarze (25)
Strajk nauczycieli. Maria Sadowska organizuje koncert poparcia, na scenie m.in. Organek, Vienio, Kukulska
Zaloguj się
 • hamer007

  Oceniono 27 razy 19

  Super inicjatywy. Arogancja i brak szacunku został już pokazany przy proteście osób niepełnosprawnych. Tym razem mam nadzieję, że nauczyciele wygraja. Tym bardziej, że większość z nauczycieli przewyższa kultura osobista oraz poziomem intelektualnym naszych parlamentarzystow, którzy zarabiają nie współmiernie dużo do efektów swojej pracy. Zabrać tym darmozjadom i oddać te pieniądze nauczycielom.

 • judorek2

  Oceniono 7 razy 3

  Redakcyjny skrypt nie wyrabia z fałszowaniem ocen do komentarzy. :)

 • ziggybam

  Oceniono 9 razy 3

  Odważnie - od razu do odstrzału przez pisowskie bojówki. Pokojowe, miłosierne, katolicko-patriotyczne bojówki, naturalnie ;)

 • artzat74

  Oceniono 4 razy 0

  Agent Marysie popieram . Sorki , ale obecna edycja jest zbyt oczywista .

 • ri-pi

  Oceniono 4 razy -2

  Jak ma się dług wdzięczności za promocję do klasy 7 to należy się zrewanżować

 • kl002

  Oceniono 16 razy -2

  Okładka wyborczej z 26 lutego 2019 piętnująca PiS który rozdaje pieniądze nauczycielom:

  static.wirtualnemedia.pl/media//press/34/2019-02-26.jpg

 • marini2

  Oceniono 6 razy -6

  No to mamy jak za protestu pielęgniarek w 2007 roku, wtedy Flinta koncertowała. Jak potem już za PO pielęgniarki odważyły się znowu zaprotestować i jak się to dla nich skończyło każdy widział.Problem w tym że totalna PO postawiła sobie za cel wygrać za wszelką cenę, nie patrząc na to że rujnuje kraj, doprowadza do podziałów, tworzy niepotrzebny haos i wrażenie niestabilności sytuacji w kraju. Ktoś na tym napewno korzysta, może to Niemcy albo Rosja. Dziękujemy ci Platformo.

 • etyk3

  Oceniono 18 razy -6

  Blondynka

 • slade1972

  Oceniono 20 razy -6

  Czerwona Brona orła nie POkona!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX