Tomasz Organek napisał książkę. Przeczytaj fragment powieści "Teoria opanowywania trwogi"

Tomasz Organek ma na koncie dwie platynowe płyty, a teraz napisał książkę. "Teoria opanowywania trwogi" pojawi się w sklepach 15 maja, a teraz można przeczytać fragment powieści.

Jak zapowiada wydawca, "debiut Tomasza Organka to książka przepełniona odwołaniami do literatury, filmu, muzyki i popkultury opowieść o rezygnacji, zagubieniu w kapitalistycznej rzeczywistości, rozpadzie więzów rodzinnych. Zaskakująco wiarygodna powieść pokoleniowa o ludziach na skraju rozpaczy pisana z perspektywy człowieka, który osiągnął sukces. Błyskotliwa, cyniczna, ale niepozbawiona poczucia humoru". 

Tomasz Organek napisał książkę. Przeczytaj fragment powieści "Teoria opanowywania trwogi" 

Teoria opanowywania trwogi to istniejący w psychologii pogląd, że podstawowym źródłem ludzkiej motywacji jest doświadczenie lęku wynikającego ze świadomości własnej, nieuchronnej śmierci.

Główny bohater to 39-letni Borys, który właśnie stracił pracę, na której nigdy mu nie zależało. Gdy przypadkiem spotyka Anetę - swoją największą, ale nigdy nie spełnioną miłość, spotkanie doprowadzi do wspólnej wyprawy. Podróż niespodziewanie przeistacza się w kryminalną intrygę, rozgrywającą się gdzieś na peryferiach cywilizacji. Oto krótki fragment powieści "Teoria opanowywania trwogi": 

"Chyba podświadomie łączyła nas jakaś pokoleniowa więź ludzi, którzy urodzili się – jak powiadają skrupulatni Niemcy - nichts Halbes und nichts Ganzes, czyli ni to w pół ni to po całości. Nie załapaliśmy się ani na rewolucję, ani na dystrybucję. Reprezentowaliśmy roczniki siedemdziesiąte, maturę robiliśmy w połowie dziewięćdziesiątych, a nadejście dwudziestego pierwszego wieku uhonorowaliśmy dyplomem nikomu niepotrzebnych studiów, dołączając tym samym do stale rozrastającego się stada zadowolonych z siebie idiotów sięgających po słowo inteligencja wyłącznie w odniesieniu do czegoś, co miało się nazywać mega dealem. Cały czas byliśmy gdzieś pomiędzy. Zawsze albo za późno albo za wcześnie. Nigdy w czasie odpowiednim dla siebie".

Tomasz Organek 'Teoria opanowywania trwogi'Tomasz Organek 'Teoria opanowywania trwogi' materiały prasowe

Organek - najpierw muzyk, teraz powieściopisarz

Tomasz Organek to artysta urodzony w 1976 roku w Suwałkach, absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Muzyk, wokalista, autor tekstów, kompozytor - najpierw współzałożyciel zespołu SOFA, obecnie lider grupy ØRGANEK. Z tym drugim zespołem nagrał dwa albumy: "Głupi" (2014) i "Czarna Madonna" (2016). Obie płyty zyskały status platynowych.

Organek został dwukrotnie laureatem Fryderyków, ma na koncie także Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Więcej o:
Komentarze (2)
Tomasz Organek napisał książkę. Przeczytaj fragment powieści "Teoria opanowywania trwogi"
Zaloguj się
  • telimena07

    Oceniono 1 raz 1

    Pan Organek magicznie i z szacunkiem operuje słowem. Literacki esteta, erudyta, a na dodatek elokwentny. Jest poderzenie, że może być nie z tego świata. Mistrzowskie zaskoczenie, po prostu.

  • emi8704

    Oceniono 1 raz 1

    Byłam ostatnio w empiku i książka przyciągnęła mój wzrok prostotą okładki. Przeczytałam opis i postanowiłam ją kupić. Wróciłam do domu i...przepadłam na kilka godzin. Ależ wciąga! Polecam wszystkim fanom inteligentnej literatury. Kocham ten sklep za te wszystkie perełki, które dzięki niemu wpadają na moją półkę :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX