Festiwal Woodstock w USA miał być odwołany. Organizatorzy chcą znaleźć nowego sponsora

Festiwal Woodstock miał zostać odwołany po tym, jak sponsor uznał, że nie będzie w stanie zorganizować go tak, by było to "wydarzenie godne marki Woodstocka". Tegoroczna impreza miała odbyć się w 50. rocznicę legendarnego muzycznego wydarzenia z 1969 roku. I co chwilę dostajemy sprzeczne informacje - teraz organizatorzy zapewniają, że zrobią wszystko, żeby festiwal się jednak odbył.

Już kilka tygodni temu podano informację, że na Woodstocku wystąpią m.in. Miley Cyrus, Jay-Z czy Dead & Company i artyści starszej generacji tacy jak Santana, David Crosby czy John Fogerty. Potem poszła fama, że jednak festiwal odwołano.

Festiwal Woodstock odwołany. "Nie wierzymy, że to byłoby wydarzenie godne marki"

Nieciekawie zrobiło się, kiedy jeden z organizatorów ogłosił, że nie podejmie się reaktywowania kultowego festiwalu. "Mimo ogromnej inwestycji czasu, wysiłku i zaangażowania, nie wierzymy, że produkcja festiwalu może być przeprowadzona tak, by było to wydarzenie godne marki Woodstock, przy jednoczesnym zapewnieniu zdrowia i bezpieczeństwa artystów, partnerów i uczestników. Po dokładnej analizie sprawy Dentsu Aegis Network's Amplifi Live, partner Woodstocku 50, postanowił odwołać festiwal. Chociaż to trudna decyzja, wierzymy, że jest to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich stron" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Plotki o odwołaniu festiwalu pojawiły się już w marcu, gdy przełożona została data rozpoczęcia sprzedaży biletów. Wtedy organizatorzy zapewniali, że wszystko jest w porządku i Woodstock odbędzie się w terminie. I teraz znowu słyszymy, że festiwal się odbędzie. Organizatorzy gorliwie zaklinają rzeczywistość:

Zapewniamy Was, że 50. rocznica Woodstocku zostanie uczczona festiwalem, na który zasługuje. Chociaż finansowy partner się wycofał, będziemy dalej planować wydarzenie i usilnie szukać nowych partnerów. Chcielibyśmy podziękować stanowi Nowy Jork oraz hrabstwu Schuyler za całą ciężką pracę i wsparcie. Konkluzja jest taka - Woodstock 50 się odbędzie i to z przytupem.

Gwiazdy na pierwszym Festiwal Woodstock

Tegoroczny Festiwal Woodstock mia odbyć się w sierpniu, pół wieku po legendarnym wydarzeniu, podczas którego na scenie wystąpili m.in. Janis Joplin, Jimmy Hendrix czy Joe Cocker. Na tegorocznej edycji Woodstocka miał zagrać także wokalista legendarnego zespołu Led Zeppelin, Robert Plant. Planowano jego koncert z zespołem The Sensational Space Shifter. 

Jednym z organizatorów był Michael Lang, który także teraz był zaangażowany w przedsięwzięcie. Tamten Festiwal Woodstock to muzyczne święto dzieci-kwiatów, którym przyświecało hasło "pokój, miłość i szczęście". Jednocześnie zwiastował koniec epoki hippisów. Uczestniczyło w nim około 400 tysięcy osób. Magazyn "Rolling Stone" uznał festiwal za jedno z 50 wydarzeń, które zmieniły historię rock and rolla.

Kolejne festiwale pod marką Woodstock były organizowane w 1979, 1989, 1994, 1999 i 2009 roku.

Muzyka się już nie liczy. Coachella 2019 potwierdza śmierć festiwali muzycznych jakie znaliśmy>>

Więcej o:
Komentarze (19)
Festiwal Woodstock w USA miał być odwołany. Organizatorzy chcą znaleźć nowego sponsora
Zaloguj się
 • notbremse

  Oceniono 31 razy 27

  No jeśli na takim Woodstocku planowano występ takiej legendy sceny niezależnej jak Miley "Hanna Zegarek Montana" Cyrus, to może i dobrze że go odwołano.

 • wrednyluke

  Oceniono 12 razy 10

  O tym, że coś jest nie tak, wiadomo było kiedy odebrali Owsiakowi pozwolenie na używanie nazwy. Za bardzo skupiali się na kasie no i efekty były.

 • alderamin

  Oceniono 12 razy 10

  iley Cyrus, Jay-Z czy Dead & Company, artysci no bez jaj. produkty nie artysci. ladny wyglad i nic wiecej, w przeciwieństwie do starych czasów gdzie nawet disco spiewały maszkarony z poteznymi wokalami, teraz by to nie przeszło w mainstream'ie

 • jsbmw

  Oceniono 9 razy 9

  Potrzebny komuś nowy Woodstock?
  Stary mi nadal świetnie gra.

 • tomasz.rze

  Oceniono 9 razy 7

  Nie warto bezcześcić historii. Woodstock zrobił swoje i się nie powtórzy.
  Vide polski Jarocin.
  Teraz czas na nowe pomysły. Dbajmy o Kostrzyn i Cieszanów.

 • yosemitesam

  Oceniono 9 razy 7

  Niech przyjadą do nas do Kostrzyna. No, może bez tej Quintany czy jak jej tam.

 • wujek_chester

  Oceniono 6 razy 6

  Gwiazdy typu Cyrus:-), to i dobrze, że odwołany. Ten festiwal to legenda, symbol epoki i niech taki pozostanie.

 • wrobelek_elemel

  Oceniono 10 razy 6

  Czy teraz Jurek może wrócić do starej nazwy ?

 • 0roman0

  Oceniono 4 razy 4

  I dobrze że odwołali. Nic im nie ujmując ale tacy wykonawcy na Woodstock? To też pokazuje dokąd zmierza rock (i wszystkie jego odmiany). Donikąd. Brak zespołów które łamią stereotypy i wyznaczają nowe kierunki. Tylko fotki w mediach i lajki się liczą. Inna rzecz że i odbiorcy jak stado baranów kroczą za przewodnikiem który mówi im co jest ok a co nie. Smartfon i liczba lajków są najwazniejsze. Nie ważne co się komu podoba - ważne co orzekły media i co należy słuchać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX