Romuald Lipko z Budki Suflera ma nowotwór. Zespół wyruszy w jesienną trasę koncertową

Romuald Lipko, jeden z twórców Budki Suflera, walczy z chorobą nowotworową. Diagnozę postawiono kilka tygodni po tym, jak zespół ogłosił powrót na scenę i jesienną trasę koncertową. Organizator zapewnia, że te plany pozostały niezmienione.

Budka Suflera zapowiedziała swój powrót na scenę po pięcioletniej przerwie. Zespół chce jesienią wyruszyć w trasę koncertową, ale bez Krzysztofa Cugowskiego, który odmówił udziału w projekcie. Muzycy z poprzedniego składu, którzy mieli ruszyć w trasę, to Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki.  Jednak Romuald Lipko niedługo po tym, jak ujawniono te plany, usłyszał diagnozę - cierpi na nowotwór.

>>Krzysztof Cugowski nie będzie utrudniał powrotu Budki Suflera? "Niech oni sobie robią, co chcą"<<

Romuald Lipko walczy z chorobą nowotworową

Jako pierwsi o chorobie kolegi z zespołu poinformowali muzycy z Budki Suflera, dziś media obiegła oficjalna informacja prasowa. :

Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera walczy z chorobą nowotworową.

Dalej czytamy -"Od tego czasu Artysta przeszedł szereg specjalistycznych badań w Polsce oraz w niemieckim Magdeburgu". O postępach w procesie diagnostycznym byli na bieżąco informowani pozostali członkowie zespołu, którzy w komunikacie informują:

Towarzysząc naszemu przyjacielowi na każdym etapie jego choroby zrozumieliśmy jedno: jest realna szansa zwycięstwa w tej trudnej walce.

Dlatego też zespół zdecydował się nie rezygnować z wcześniejszych planów i dalej planuje swój jesienny powrót na scenę. Romuald Lipko jest do tych planów nastawiony bardzo pozytywny. Muzycy informują:

Podczas każdej z naszych rozmów Romek najchętniej mówi o nowych piosenkach, zbliżającej się jesiennej trasie koncertowej oraz nowoczesnych aranżacjach przebojów Zespołu. Mając świadomość swojej dolegliwości planuje i marzy.

Budka Suflera wraca 

Budka Suflera ostatni koncert zagrała w Lublinie w 2014 roku. To było symboliczne pożegnanie, bo zespół własnie stamtąd pochodzi. Muzycy jednak uznali, że mają dość tej przerwy i część zespołu zapowiedziała swój powrót z okazji 45-lecia grupy. Ich trasa będzie się nazywać "Powrót do korzeni". Śpiewać ma Robert Żarczyński, bo Krzysztof Cugowski nie wyraził chęci ponownej współpracy z Romualdem Lipką, Tomaszem Zeliszewskim, Łukaszem Pilchem i Mirosławem Stępniem.

Budka Suflera ma zagrać jesienią w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie i Katowicach. Przeboje takie jak "Sen o dolinie", "Cień wielkiej góry" czy "Takie tango" ma śpiewać Robert Żarczyński. W komunikacie prasowym czytamy - "Na swoich stałych stanowiskach zagrają Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki". Podczas koncertów zagrają również nowi gitarzyści: Darek Bafeltowski i Piotr Bogutyn. Gościnnie mają pojawić się na scenie Urszula czy Izabela Trojanowska, które w przeszłości współpracowały z Budką Suflera. 

>>Założyciel Budki Suflera Romuald Lipko walczy z rakiem. Jego koledzy proszą o wsparcie<<

Więcej o:
Komentarze (1)
Romuald Lipko z Budki Suflera ma nowotwór. Zespół wyruszy w jesienną trasę koncertową
Zaloguj się
  • glardjola

    Oceniono 1 raz 1

    100 a nawet 200 lat Panie Romualdzie i jak najszybszego powrotu do zdrowia życzę!!! Sam jestem muzykiem więc wiem, jaką kondycję trzeba mieć by grać i co się czuje w tym fachu, gdy słyszy się od lekarza choćby o głupim przeziębieniu, które wyklucza z treningu, komponowania itd. na kilka(naście) dni.. Pana kompozycje i osobowość, skromność, normalność to coś, czego dziś niemal ze świecą już można szukać w branży :) Będzie dobrze. Grunt to spokój i pozytywne myślenie. Pozdrawiam Pana ale i fanów. Raz jeszcze jak najwięcej zdrowia!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX