Metallica odwołuje koncerty, nie wiadomo, kiedy znowu zagra. Hetfield musiał pójść na odwyk

Metallica odwołała swoją trasę koncertową - wszystko za sprawą uzależnienia alkoholowego Jamesa Hetfielda. Muzyk wrócił do nałogu i musi pójść na odwyk. Na razie legendarny zespół odwołał zaplanowane koncerty w Australii i Nowej Zelandii.

O problemach z alkoholem wokalisty Metalliki wiadomo od dawna, James Hetfield wielokrotnie opowiadał o zmaganiach z nałogiem, a w filmie "Some Kind of Monster" o życiu członków zespołu pojawia się wątek jego odwyku, na który poszedł w 2001 roku. Metallica zawiesiła wtedy działalność, by mógł go odbyć.

W piątek 27 września na oficjalnej stronie Metalliki pojawiła się informacja, że ostatnie w tym roku koncerty w Australii i Nowej Zelandii, zaplanowane na październik i listopad, zostają odwołane.

Koncerty Metalliki odwołane. Hetfield idzie na odwyk

W krótkiej wiadomości zatytułowanej "Notka od Larsa, Kirka i Roba" (trzech pozostałych członków zespołu), zamieszczonej na facebookowej stronie zespołu, wskazano wprost powód:

Jak większość z was zapewne wie, nasz brat James zmaga się z nałogiem od wielu lat. Teraz musi, niestety, wziąć udział w odwyku, aby wrócić do zdrowia.

Zespół przeprosił fanów za to, że jest zmuszony przełożyć tournée po Australii i Nowej Zelandii, zapewniając przy tym, że organizatorzy koncertów zwrócą pieniądze za bilety. Nie wiadomo tylko kiedy Metallica wróci do koncertowania. Nie przekazano, jak długo potrwa odwyk Hetfielda.

Więcej o:
Komentarze (99)
Metallica odwołuje koncerty w Australii i Nowej Zelandii. James Hetfield wraca na odwyk
Zaloguj się
 • ariel1968

  Oceniono 45 razy 33

  Wielki artysta, czasami coś pęka. James trzymaj się, ostatnio w Warszawie trzymałeś klasę.

 • tojamarusia

  Oceniono 25 razy 23

  Niestety ale ostatnio źle wyglądał...wracaj chłopie do życia, bo ja jeszcze na Metallice nie byłam

 • pako19

  Oceniono 25 razy 15

  Dopadły go jego demony, mam nadzieję, że szybko odpuszczą i go nie zabiją....

 • pt.nut

  Oceniono 21 razy 13

  Ale tu mnogo fanów disco-polo. Wracajcie drygac pod blokiem a nie tu głupoty wypisywać.
  Jak widziałem Jamesa w maju, był całkiem Ok.

 • fakduck

  Oceniono 21 razy 9

  DZIĘKUJĘ CI JAMES ZA CAŁOKSZTAŁT. WKRÓTCE PONOWNIE BĘDZIESZ WIELKI!!!!!!!

 • d34mariusz

  Oceniono 11 razy 5

  Jak dla mnie Master od Puppets I And Justice For All. Wielu ludzi lubi też dwa pierwsze albumy. And Justice for All rzadko grany na koncertach, trudne kawałki i długie. Ale to był majstersztyk. Nikt do dziś nie zdołał stworzyć tak znakomitego albumu. Jak oni to zrobili, nie wiem. Ale mieli chyba talent jakiego nie miał nikt wcześniej. Potem było już niestety tylko gorzej. Album St Anger to chyba dno totalne, całkowity upadek. Wielu zmaga się z narkotykami i alkoholem. James niestety również. Mam nadzieję że się z tego podniesie. Nikt nie ma tej barwy głosu co on. Jak dla mnie najlepszy vokal spośród wszystkich zespołów metalowych.

 • nikifor666

  Oceniono 4 razy 4

  Nigdzie nie jest napisane, ze zapil.

  Moze potrzebowal terapii, zeby tego nie zrobic wlasnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX