Queen zabrania Donaldowi Trumpowi używania swojej muzyki. Musiał usunąć spot wyborczy

Członkowie zespołu Queen nie chcą, żeby Donald Trump wykorzystywał w swojej kampanii ich muzykę. Po tym, jak kultowy utwór "We Will Rock You" pojawił się w jednym ze spotów urzędującego prezydenta USA, rockmani wyrazili swój wyraźny sprzeciw, a film został już usunięty z sieci.

Donald Trump w ubiegłym tygodniu umieścił w sieci spot wyborczy, w którym zmontowano nagrania z wieców prezydenta i całą piosenkę "We Will Rock You" zespołu Queen. Film zniknął z Twittera z powodu "zgłoszenia naruszenia praw autorskich przez ich właściciela".

Zgodnie z doniesieniami portalu Buzfeed, nim produkcja została usunięta, uzbierała 1,7 mln wyświetleń. Dlaczego spot zniknął? Jak donosi "The Rolling Stone", prawnicy zespołu Queen wysłali do kancelarii Trumpa nakaz zaprzestania działalności, czyli bezprawnego używania muzyki brytyjskiego zespołu.

Queen nie chce być w żaden sposób kojarzony z Trumpem (ani żadnym innym politykiem). Jak podają w oficjalnym oświadczeniu reprezentujący zespół prawnicy, grupa rozpoczęła proces mający doprowadzić do tego, że w kampanii Donalda Trumpa nie pojawią się żadne piosenki Queen.

To nie pierwszy raz, kiedy Donald Trump wykorzystał bez zgody muzyków ich piosenkę. W 2016 roku "We Are The Champions" poleciało na konwencji Partii Republikańskiej, gdy Trump został namaszczony oficjalnym kandydatem partii. Muzycy już wtedy oznajmili, że było to "nieautoryzowane" użycie ich muzyki i zapewnili, że nigdy by mu nie dali zgody na takie praktyki. Obecny wokalista zespołu, Adam Lambert, dodał, że Partia Republikańska reprezentuje wszystko, z czym walczył przez całe życie Freddie Mercury - homoseksualny imigrant, który zmarł z powodu komplikacji powiązanych z wirusem HIV. Napisał na swoim Twitterze:

Skoro wasza partia od dekad traktuje homoseksualnych ludzi jak obywateli drugiej kategorii, to wiecie co: Nie macie prawa używać muzyki Freddie'ego Mercury'ego na swoich konwencjach.


Także inni muzycy nie chcą, żeby Donald Trump wykorzystywał ich utwory w swojej kampanii wyborczej - mowa tu o zespołach i wykonawcach takich jak Aerosmith, R.E.M., The Rolling Stones, Elton John, Adele czy Neil Young. Donald Trump ignoruje ich prośby i tak puszcza, co chce.

Więcej o:
Komentarze (34)
Queen zabrania Donaldowi Trumpowi używania swojej muzyki. Musiał usunąć spot wyborczy
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 31 razy 29

  "Donald Trump ignoruje ich prośby i tak puszcza, co chce."
  Wystawiać zatem takie rachunki, że może nie sam Trump, bo na jego rozum raczej bym nie liczył, ale jego sztab się nieco pomiarkują.

 • cezaryk

  Oceniono 30 razy 28

  Zabroniłbym temu kosmicie używania moich sznurówek, gdybym produkował sznurówki.

 • pt.nut

  Oceniono 16 razy 14

  Wyjatkowy bufon.

 • polskiciapek

  Oceniono 10 razy 8

  Prawa autorskie i własność intelektualna to dla amatorów przyśpiewek zenonów, sławomirów itp. jest jak czytam komentarze rzeczą sprzeczną ze zdrowym rozsądkiem. Ale właśnie z tego powodu USA jest daleko przed innymi w kwestiach gospodarczych - co do trampka jest kretynem z przerostem ego - pewnie ma pisiora jak zapałka spalona.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 9 razy 7

  Pomarańczowy może nawet nie dotrwać do wyborów, więc z tym "We Are the Champions" mógłby sobie mitoman dać spokój.

  Zresztą, co on w życiu sam osiągnął. GDyby nie pieniądzez ojca, byłby nikim.

 • biesczad1

  Oceniono 5 razy 5

  Szacun, KRÓLOWO - nie będzie pajac płuł Nam w twarz!!!

 • dorotapundyk

  Oceniono 4 razy 4

  Queen, brawo chłopaki

 • szczureks

  Oceniono 2 razy 2

  Trump nienawidzi gejow ale puszcza Queen
  Pislam nienawidzi gejow ale u kleru Kosciela Katolickiego i u kiboli pisowskich wykletych sa ich TYSIĄCE

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX