Krzysztof Sapkowski nie żyje. To dla niego ojciec napisał "Wiedźmina"

Nie żyje Krzysztof Sapkowski, jedyny syn pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Smutną informację przekazał miesięcznik "Nowa Fantastyka".

W wieku zaledwie 47 lat zmarł Krzysztof Sapkowski, syn autora słynnej sagi o "Wiedźminie". To jego zamiłowaniu do literatury fantasy zawdzięczamy powstanie kultowej książki.

Krzysztof Sapkowski nie żyje. Andrzej Sapkowski poinformował o tym, żegnając Parowskiego

W najnowszym numerze pisma "Nowa Fantastyka" czytamy - "W czasie kiedy opłakiwaliśmy stratę Maćka Parowskiego, dotarły do nas niezwykle smutne wieści - o śmierci Krzysztofa Sapkowskiego, syna Andrzeja". Pisarz poinformował o śmierci swojego syna przy okazji pożegnalnego tekstu o niedawno zmarłym redaktorze naczelnym tego tytułu, Macieju Parowskim.

>>Maciej Parowski nie żyje. Wieloletni naczelny "Nowej Fantastyki" miał 72 lata<<

Krzysztof za młodu był wiernym czytelnikiem tej gazety i miłośnikiem literatury fantasy. To on powiedział ojcu o konkursie na opowiadanie, które Sapkowski wygrał dzięki pierwszej noweli o Geralcie. Sam pisarz wspominał:

Chciałem zrobić przyjemność mojemu synowi, który jest zagorzałym miłośnikiem tego typu literatury i stałym czytelnikiem waszego pisma [Fantastyka]. Zapytał mnie kiedyś: 'Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego?'. 'Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę'. No i tak powstał Wiedźmin. Zresztą właśnie od syna dowiedziałem się o waszym konkursie i jego warunkach.

Redakcja "Nowej Fantastyki" potwierdziła tę informację jeszcze raz u źródła. Andrzej Sapkowski naprawdę w ten sposób poinformował, że jego jedyny syn nie żyje. Krzysztof Sapkowski był poetą, tłumaczem i jednym z założycieli czasopisma "Nowy Talizman". Debiutancki tom jego wierszy nosił tytuł "Orchidea dla Lilith" - ten jeszcze podpisał własnym imieniem i nazwiskiem. Później wiersze wydawał pod pseudonimem Katarzyna Frene. Przyczyny jego śmierci pozostają nieznane. 

Więcej o:
Komentarze (32)
Krzysztof Sapkowski nie żyje. To dla niego ojciec napisał "Wiedźmina"
Zaloguj się
 • fakie

  Oceniono 66 razy 60

  Rodzice nie powinni chować dzieci - kondolecje .

 • jpy1

  Oceniono 46 razy 46

  Proszę przyjąć moje kondolencje.

 • glencok

  Oceniono 33 razy 31

  [*]

 • owrank

  Oceniono 33 razy 29

  rodzice NIGDY nie powinni chować dziecka :( NIGDY bo to wbrew wszelkim prawom natury :(

 • rayenne

  Oceniono 28 razy 28

  Wyrazy współczucia, Panie Andrzeju.

 • chasingcars

  Oceniono 19 razy 19

  "Nie ma większego bólu niż ten, kiedy rodzic chowa dziecko."

 • mars1977

  Oceniono 17 razy 17

  straszne - wyrazy wspolczucia

 • ob1canob

  Oceniono 14 razy 10

  Wyrazy wspolczucia z Londynu. Na dodatek dowiedzialem sie tez o smierci Parowskiego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX