Herman Wouk nie żyje. 103-letni pisarz był autorem m.in. powieści "Wichry wojny"

W Stanach Zjednoczonych zmarł znany amerykański powieściopisarz Herman Wouk, autor takich bestsellerów jak "Bunt na okręcie" i "Wichry wojny", laureat nagrody Pulitzera. Miał 103 lata.

Herman Wouk zmarł podczas snu w swoim domu w Palm Springs w Kalifornii. Przeprowadził się tam po wielu latach spędzonych w Waszyngtonie. Za 10 dni miał skończyć 104 lata.

Herman Wouk urodził się w 1915 roku Nowym Jorku w rodzinie rosyjskich Żydów. Ukończył literaturę i filozofię na Columbia University. Po studiach pisał skecze do programu radiowego Fred Allen Show, po ataku na Pearl Harbor wstąpił do marynarki wojennej. To właśnie wtedy zaczął pisać ksiazki.

Herman Wouk nie żyje

Najsłynniejsza powieść Hermana Wouka "Bunt na Okręcie" została wydana w 1951 roku. Książka ta przyniosła mu Pulitzera. Później na jej podstawie powstał film z Humphreyem Bogartem. Dwie inne słynne książki Wouka to "Wichry wojny" oraz "Wojna i Pamięć".

 

Powieści Hermana Wouka dotyczą Holocaustu i innych wydarzeń związanych z II wojną światową oraz okoliczności powstania państwa Izrael. Opisują także społeczność Żydów amerykańskich.

Więcej o:
Komentarze (6)
Herman Wouk nie żyje. 103-letni pisarz był autorem m.in. powieści "Wichry wojny"
Zaloguj się
 • notremak

  Oceniono 10 razy 10

  Czytałm książkę (jeszcze?) pt. "Bunt na niszczycielu Caine".
  Przeciw dowódcy-psychopacie.
  Teraz mamy Wolskę dowodzona przez psychppatę i jego akolitów w garniturach i sukienkach, ale jakoś się nie buntujemy. Najwyżej ciut popyskujemy na klechów i ich sponsorów z piss...

 • weiglowa

  Oceniono 11 razy 9

  Miałam 11 albo 12 lat, kiedy obejrzałam "Wojnę i pamięć". Dlatego przeraża mnie dzisiejsza Polska.

 • oszo-lom-z-rm

  Oceniono 10 razy 8

  Oglądałem jako dziecko film na podstawie jego powieści o tym samym tytule. Przejmujący .wielka strata dla amerykańskiej i światowej literatury a zarazem wspaniałe ze dożył tak sędziwego wieku

 • plastikpiokio

  0

  ale mu się pożyło że HO.

 • rabbi.rozencwajg

  Oceniono 8 razy -4

  Oglądałem serial "Holocaust". Antypolski i kłamliwy gniot.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX