Banksy ustawił się między ulicznymi sprzedawcami w Wenecji. Przegoniła go straż miejska

Banksy wrócił z kolejnym prowokacyjnym pomysłem. Artysta właśnie opublikował film, na którym pokazuje jak zostaje przegoniony z placu Świętego Marka w Wenecji za brak pozwolenia na prowadzenie stoiska. Ustawił się w miejscu publicznym ze swoim nowym dziełem "Wenecja w oleju", bo nie dostał oficjalnego zaproszenia na Biennale Sztuki.

Banksy to jeden z najbardziej znanych artystów na świecie, który mimo to pozostaje od lat anonimowy. Znany jest z różnych kontrowersyjnych akcji, tylko ostatnio pociął swój własny obraz na aukcji chwilę po tym, jak został kupiony. Teraz zadziałał w Wenecji, gdzie odbywa się słynne Biennale Sztuki, na które nie został zaproszony.

>>>Banksy rozdał 1000 swoich kontrowersyjnych plakatów za darmo. Też możecie go mieć<<<

Straż Miejska z Wenecji przegoniła Banksy'ego

Banksy postanowił, że zaprezentuje swoje najnowsze dzieło na słynnym placu Świętego Marka w Wenecji. Pokazał film, na którym widać jak wśród ulicznych malarzy, którzy sprzedają dość kiczowate widoczki z miasta, ustawił swoje stoisko. Pod nagraniem napisał:

Ustawiłem swoje stoisko na Biennale w Wenecji. Mimo że to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie kulturalne na świecie, z jakiegoś powodu nie zostałem nigdy na nie zaproszony.
 

>>>Banksy pokazał, jak planował zniszczyć "Dziewczynkę z balonikiem". Przyznał się do błędu?<<<

Na ulicznym stoisku zaprezentował najnowszą kompozycję "Wenecja w oleju". Angielski tytuł - "Venice in oil" - jest wieloznaczny. "Oil" po angielsku może oznaczać w tym wypadku zarówno ropę naftową, jak i sposób wykonania obrazu, tj. farby olejne.

Dzieło to składa się z kilkunastu płócien w różnych rozmiarach połączonych w większą całość - każde z nich zawiera kawałek wielkiego statku wycieczkowego, który przepływa między weneckimi gondolierami i zakrywa historyczne miasto. Tak właśnie słynny brytyjski artysta postanowił skomentować problem z zanieczyszczeniami, które powodują te duże statki pasażerskie w popularnym wśród turystów mieście. Stanowią tam spory problem w ostatnich latach i są coraz częstszym tematem publicznej dyskusji. 

Na filmie nawet słychać jak włoscy przechodnie chwalą dzieło, mówiąc, że jest "naprawdę piękne". Niemniej Banksy ustawił się na placu bez pozwolenia - zjawili się zatem strażnicy miejscy i przegonili go z miejsca. Nie wiedzieli przecież, że prawdopodobnie rozmawiają z najsłynniejszym artystą świata - Banksy tradycyjnie już zakrywał twarz na nagraniu. 

>>>Obraz Banksy'ego sprzedano za milion funtów. Dzieło uległo zniszczeniu i.. może być dwa razy droższe!<<<

Więcej o:
Komentarze (22)
Banksy ustawił się między ulicznymi sprzedawcami w Wenecji. Przegoniła go straż miejska
Zaloguj się
 • blahblah69

  Oceniono 33 razy 25

  Dobrze ze nie ustawił sie w nad Motławą w Gdańsku - wowczas najpewniej straciłby obraz i wylądował na dołku na 24h

 • lodzermensz1

  Oceniono 14 razy 12

  Obraz świetny. Byłem w Wenecji kilka razy i chyba za każdym razem widziałem jeden z tych gigantycznych wycieczkowców. Świetnie to uchwycił.
  A przy okazji zrobił fajny performance.

 • mkk3a

  Oceniono 24 razy 12

  "Nie wiedzieli przecież, że prawdopodobnie rozmawiają z najsłynniejszym artystą świata ".
  A co to ma znaczyć? Nawet jakby wiedzieli, to powinni go tak samo przegonić.

 • vomitorium1

  Oceniono 10 razy 10

  "Nie wiedzieli przecież, że prawdopodobnie rozmawiają z najsłynniejszym artystą świata ... "
  i że każdy
  z tych obrazków
  jest teraz wart miliony

 • ps11111ps

  Oceniono 12 razy 10

  Banksy! Please arrive to Poland. In Lichen we have a nice huge canvas. You can use it and paint anything you want. But the best would be if your painting was related to child se*ual abuse (CSA) . Please watch latest movie of Sekielski brothers and you will find out what am I talking about

 • dziuraweportki

  Oceniono 9 razy 9

  Gdyby Chrystus przyszedł raz jeszcze ze sprawą do ludzi zostałby przegoniony przez klechów, gdzie pieprz rośnie, albo, co pewniejsze, skończył na dołku za obrazę uczuć religijnych.

 • pieknyinaczej

  Oceniono 39 razy 7

  Od tego strażnicy miejscy są i tyle w temacie ,

 • aalliiccee

  Oceniono 7 razy 5

  dobre, dobre

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX