Scenarzystka serialu "Wiedźmin"odwiedziła Polskę. Spotkała się z Sapkowskim i pochwaliła polską wódkę

Lauren S. Hissrich była zachwycona Polską. Odwiedziła Warszawę, Kraków i Łódź, spotkała się też z Andrzejem Sapkowskim i Tomkiem Bagińskim. Prace nad "Wiedźminem" nabierają rozpędu.

Scenarzystka serialu o wiedźminie odwiedziła Warszawę i pochwaliła polską wódkę
Lauren S. Hissrich odwiedziła Polskę, aby "poczuć polską kulturę i zaczerpnąć inspiracji" do pisania kolejnych odcinków serialu dla Netfliksa. Scenarzystka nie kryła zachwytu, który wywołał w niej nasz kraj. Spróbowała polskich specjałów (wódka, pączki, piwo), odwiedziła trzy miasta i kawałek "pleneru", a teraz wróciła do pracy.

Zgodnie z obietnicami spotkała się z Andrzejem Sapkowskim, który - niezależnie od plotek - będzie jednak konsultantem przy serialu Netfliksa. Jak widać, atmosfera spotkania była całkiem niezła:

Dołączył do nich również Tomasz Bagiński, który zajmie się produkcją serialu. Całą grupę "przyłapano" w Łodzi pod Manufakturą:

Po tygodniu spędzonym w Polsce scenarzystka oznajmiła, że wraca teraz do ciężkiej pracy nad serialem. Pilot "Wiedźmina" jest już gotowy, a fani z niecierpliwością wyławiają kolejne szczegóły produkcji. Wiadomo już na przykład, które lokacje z książek Sapkowskiego szczególnie zainteresowały Hissrich. Bazując tylko na kiepsko widocznej mapie uniwersum Wiedźmina i pozaznaczanych niektórych miejscach, internauci doszli do wniosku, że już wiadomo, jakie miejsca zostaną pokazane w serialu.

Gdzie będzie się toczyła akcja serialu "Wiedźmin"? Już wiadomo

Na pewno zobaczymy Kaer Morhen, czyli wiedźmińskie siedliszcze, "ośrodek szkoleniowy" dla wiedźminów. To tutaj sprowadzano chłopców i poddawano ich próbom, po których stawali się wiedźminami (lub umierali, jak to w przypadku większości z nich miało miejsce). Pojawi się Cintra i Wzgórze Sodden - dwa miejsca kluczowe podczas jednej z wojen z Nilfgaardem. Cintra została wtedy zrównana z ziemią, a na Wzgórzu Sodden dokonała się rzeź czarodziejów Królestw Północy, która również zakończyła wojnę z Nilfgaardem. Zobaczymy też Vengerberg, w którym żyła i pracowała Yennefer, miłość Geralta.

Pojawi się Zarzecze, Aretuza (żeńska szkoła adeptek na czarodziejki), Ban Ard (męska szkoła adeptów na czarodziejów), Blaviken i Creyden. Miejsca, które pozaznaczała na mapie Lauren S. Hissrich wskazują, że akcja będzie się skupiała na wydarzeniach ze zbiorów opowiadań i pierwszych tomów sagi.

Kto pojawi się w serialu? Scenarzystka zdradziła i te informacje > > >

Wieści z Twittera

Lauren S. Hissrich jest jak na razie jedynym oficjalnym rzecznikiem prasowym serialu "Wiedźmin". Każdy jej wpis na Twitterze jest traktowany z najwyższą powagą i rozkładany na części pierwsze. Nawet pod zwykłym postem żegnającym producentkę z Polską fani rozpoczęli wielką dyskusję o przyszłości serialu, przewidywanych datach castingu, produkcji i emisji, jak również o charakterze Sapkowskiego.

My czekamy z niecierpliwością na więcej oficjalnych wiadomości na temat produkcji. Niebawem powinny się pojawić informacje o castingu do "Wiedźmina"!

Więcej o:
Komentarze (51)
Scenarzystka serialu "Wiedźmin"odwiedziła Polskę. Spotkała się z Sapkowskim i pochwaliła polską wódkę
Zaloguj się
 • mr.creosote

  Oceniono 69 razy 29

  Sapkowski? To ten koleś co napisał książkę na podstawie gry? Moim zdaniem nie oddał klimatu oryginału.

 • goodwater1

  Oceniono 16 razy 16

  Bardzo dobrze, że Sapkowskiemu trochę grosza wpadnie. Należy mu się za genialne książki!

 • goupille

  Oceniono 13 razy 9

  Żeby poznać Polskę powinna wziąć udział w miesięcznicy. Teraz to obraz trochę niepełny jest.

 • Magdalena Zala

  Oceniono 5 razy 5

  to się dzieje naprawdę! już myślałam, że nie doczekam i już na zawsze zostanę ze wspomnieniem tej naszej koszmarnej "produkcji"

 • Zager Evans

  Oceniono 5 razy 3

  "Dwóch Reynevan znał, wiedział więc, że byli to Polacy. Gdyby nie wiedział, też by odgadł. Jak wszyscy Polacy za granicą, w obcym kraju, również ci zachowywali się hałaśliwie, arogancko i demonstracyjnie chamsko, co w ich własnym mniemaniu miało podkreślać status i wysoką pozycję społeczną." Kocham Sapkowskiego :D

 • mariuszg2

  Oceniono 7 razy 3

  nie ma dnia abym nie czuł polskiej kultury i nie czerpał inspiracji z picia wódki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX