"Han Solo. Gwiezdne wojny - historie" z bardzo słabą oglądalnością. Disney komentuje

W Polsce film "Han Solo. Gwiezdne wojny - historie" można oglądać od 25 maja.

Pierwszy tydzień po światowej premierze "Han Solo. Gwiezdne wojny - historie" za nami. I niestety nie było to wymarzone otwarcie. Najnowsza produkcja Disneya zarobiła 148 milionów dolarów, czyli o 100 milionów mniej niż  "Przebudzenie Mocy" z 2015 roku. Zysk z samych Stanów Zjednoczonych wyniósł 83 miliony dolarów. Oprócz najpopularniejszego "Przebudzenia Mocy", "Hana Solo" pobiły filmy "Łotr 1" (ze 155 milionami dolarów) i "Ostatni Jedi" (220 milionów dolarów).

Przypominamy: Han Solo: Gwiezdne wojny - historie. Dziś premiera, czy warto się wybrać? >>

"Han Solo. Gwiezdne wojny - historie" z bardzo słabą oglądalnością - co o tak słabym wyniku myślą twórcy?

- Oczywiście, że liczyliśmy na lepszy wynik - mówi szef globalnej dystrybucji Disneya, Dave Hollis - To był intensywny czas między dwiema częściami "Gwiezdnych wojen". W końcu mamy lato. Dobrą wiadomością jest to, że następny film pojawi się dopiero w grudniu 2019 roku. To pozwoli wszystkim odetchnąć - dodaje.

"Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie" - fabuła

"Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie" opowiada o przygodach młodego Hana Solo. Dowiadujemy się, jak stał się legendarnym przemytnikiem (i łajdakiem), którego później Luke Skywalker i Obi-Wan Kenobi poznali w kantynie w Mos Eisley.

 

"Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie" zobaczcie zwiastun >>

"Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie" kto w obsadzie?

W tytułową rolę wciela się Alden Ehrenreich. W obsadzie znaleźli się również: gwiazda serialu HBO "Gra o tron" Emilia Clarke oraz Woody Harrelson. Donald Glover pojawił się na ekranie jako młody Lando Calrissian, postać występującą w dwóch filmach klasycznej trylogii: "Imperium kontratakuje" i "Powrocie Jedi". Wtedy w tę rolę wcielił się Billy Dee Williams.

 

Za kamerą produkcji o Hanie Solo początkowo stali Chris Miller i Phil Lord. Jednak w czerwcu 2017 roku poinformowano, że ich obowiązki przejął nowy reżyser Ron Howard. Za scenariusz odpowiadają Lawrence Kasdan oraz Jon Kasdan.

"Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie" to drugi film z cyklu "Gwiezdne wojny - historie"

Do tej pory swoją premierę miało siedem części sagi "Gwiezdne Wojny", George Lucas wyreżyserował cztery z nich (części I, II, III i IV). Tak wygląda chronologiczne zestawienie tytułów (w nawiasie rok premiery):

Część I: Mroczne widmo (1999)
Część II: Atak klonów (2002)
Część III: Zemsta Sithów (2005)

Część IV: Nowa nadzieja (1977)
Część V: Imperium kontratakuje (1980)
Część VI: Powrót Jedi (1983)

Część VII: Przebudzenie mocy (2015)
Część VIII: Ostatni Jedi (premiera w grudniu 2017)
Część IX: jeszcze niezatytułowana (premiera w 2019 roku)

W 2016 roku odbyła się premiera filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie". Pierwszego samodzielnego kinowego filmu osadzonego w świecie "Gwiezdnych Wojen", który nie skupia się na historii rodu Skywalkerów. Film o przygodach młodego Hana Solo będzie drugim z cyklu, a w planach są kolejne:

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (2016)
Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie (2018).

 
Więcej o:
Komentarze (76)
"Han Solo. Gwiezdne wojny - historie" otwarcie
Zaloguj się
 • mc_ras

  Oceniono 25 razy 17

  Makdonaldyzacja kina. To jest film stworzony przez algorytmy sprzedawalności. Jak reżyser chciał się disnejowskim algorytmom sprzeciwić, to go po prostu wymienili. Howard wszedł na gotowe po opornym reżyserze i zgarną kasę za realizowanie wytycznych od korpoludka. Nic od siebie. Korporacje nas tresują jak szczury laboratoryjne. Oglądanie z tą wiedzą megaprodukcji już nigdy nie będzie takie samo...

 • marcines007

  Oceniono 10 razy 10

  Słabiutko? Porównując z Łotrem to tylko niewiele mniej (148 do 155). A Łotr nie jest uznawany za porażkę i to zarówno pod względem kasy jak i przede wszystkim pod względem fabuły. Nie byłem jeszcze na filmie ale mam nadzieję, że tu z fabułą będzie podobnie. Podobno nie jest źle. Totalne gó... jakim są dwie nowe części może i zrobiło pieniądze ale to film dla dzieci z końca drugiej dekady XXI w, więc poprzeczka jest dosyć nisko. Nawet trylogia prequeli ma swego rodzaju urok i będę ją lepiej wspominać...

 • junk92508

  Oceniono 22 razy 10

  Bo to taki trochę pulpet a nie Han Solo - mnie reklamy nie przyciągnęły. Pewnie pójdę ale później.

 • saves

  Oceniono 11 razy 7

  Wielu pisarzy w dziesiątkach książdek stworzyło spójne uniwersum SW opisując to, co się działo przed i po filmach, po czym przyszedł Disney, wypierdzielił wszystko do kosza i napisał własne. Niech się w de... pocałują. Ciekawe, ile film ma wspólnego z Trylogią Hana Solo?

 • kiesier

  Oceniono 11 razy 7

  to się nazywa przegrzanie pomysłu. Nawet najmocniejsze tytuły nie wytrzymają takich ilości kręconych na szybko żeby tylko wycisnąć kasę. Patrz też piraci z karaibów,

 • alexcomp

  Oceniono 12 razy 6

  Przebudzenie mocy było bardzo obiecujące, Łotr-1 naprawdę dobry, ale Ostatni Jedi wręcz tragiczny, więc nie ma się co dziwić, że oglądalność jakby mniejsza, dzieci się uczą do ostatnich egzaminów i myślą o wakacjach, zaś dorośli poczuli się lekko oszukani podejściem Disneya do sagi. A za Leię-Supermana to już całkiem duża złota malina się należy. W każdym razie po raz pierwszy od 1979 roku nie wybieram się do kina. Może później, na razie niesmak po Ostatnim Jedi jest zbyt duży. Ciekawostką dla mnie jest także fakt, że po raz pierwszy nie obejrzałem filmu po raz drugi jak stał się dostępny w obiegu. Ciekawostką, bo Przebudzenie i Łotra dodatkowo ze dwa lub trzy razy widziałem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX