Film z Kasią Smutniak podbija Chiny. Pierwszego dnia zarobił milion dolarów

"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" z Polką w roli głównej podbija Chiny. Wkrótce do kin wchodzi nowy film z Kasią Smutniak.

Kasia Smutniak to Polka uznawana za jedną z najlepszych aktorek we Włoszech. Jest laureatką Złotego Globu - Nagrody Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej we Włoszech za rolę w filmie Petera del Monte "Nelle tue mani" oraz nagrody dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Rzymie za "Limbo" Lucio Pellegriniego. Była też gospodynią 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Głośny film "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", w którym Smutniak zagrała główną rolę, w 2016 roku otrzymał prestiżową nagrodę David di Donatello i został uznany za najlepszy film we Włoszech. Następnie podbił kina na całym świecie, w tym Chiny, gdzie po pierwszym dniu zarobił milion dolarów. Jak podaje Variety.com włoski komediodramat był jedynym filmem, który zarobił ponad milion dolarów w ciągu weekendu w Chinach. Wynik otwarcia to 2,83 miliona dolarów.

Kasia Smutniak w filmie 'Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie'Kasia Smutniak w filmie 'Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie' screen z YouTube

"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" - fabuła

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać.

Reżyserem i współtwórcą scenariusza jest Paolo Genovese, autor ''Pamiętasz mnie?'' (2014) i "The Place" (2017).

Oprócz rewelacyjnej Kasi Smutniak w filmie zobaczycie takich aktorów, jak: Giuseppe Battiston, Anna Foglietta, Edoardo Leo, Marco Giallini, Valerio Mastandrea i Alba Rohrwacher.

Przypominamy: Kasia Smutniak: Chcę, by dziewczyny wiedziały, że nie muszą się na wszystko zgadzać [WYWIAD] >>

Kasia Smutniak w 'Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie'Kasia Smutniak w 'Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie' Materiały prasowe

Gdzie obejrzeć "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"?

Chociaż włoski film miał swoją premierę w styczniu 2017, to wciąż można go obejrzeć na pojedynczych seansach, np. w Kinie Praha w Warszawie.

Nowy film z Kasią Smutniak

W 2019 roku na ekrany kin wejdzie "Volterra" - film Jacka Borcucha z Krystyną Jandą i Kasią Smutniak w roli głównej. Współautorem scenariusza jest Szczepan Twardoch.

 

Przypominamy: Kasia Smutniak i Krystyna Janda w kontrowersyjnym filmie Jacka Borcucha >>

"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" (wł. ''Perfetti sconosciuti'', ang. "Perfect Strangers"), Włochy 2016, reż. Paolo Genovese. Aktorzy: Marco Giallini, Kasia Smutniak, Valerio Mastandrea, Anna Foglietta, Edoardo Leo, Alba Rohrwacher, Giuseppe Battiston.

Więcej o:
Komentarze (15)
Film z Kasią Smutniak podbija Chiny
Zaloguj się
 • cykor6

  Oceniono 13 razy 13

  Autor chyba nie czytał artykułu na podstawie którego napisał tę notkę. Bo kto uwierzy, że tylko jakiś włoski film zarobił ponad 1mln usd w weekend w chinach!?!?

  Poza tym w dwóch miejscach piszecie że zarobił milion, podczas gdy zarobił prawie 3 mln usd, gdzie tu konsekwencja.

  Piszecie też, że film zaraz wejdzie do kin - no jak skoro już wszedł!?!?

  Jakby ktoś przeczytał ten artykuł z variety.com DO KTÓREGO LINKUJECIE!!! to by wiedział, że film był jednym z 5 tytułów które w ten weekend przekroczyły 1 mln USD w Chinach.

  Beznadziejny artykuł i beznadziejne dziennikarstwo.

 • kataryniarski

  Oceniono 14 razy 10

  Świetny film, genialna rola Kasi! Zdradzę zakończenie: Optimus Prime wcale nie zginął w ostatniej walce z Deceptikonami, dzięki brawurowej akcji ratunkowej Kasi!

  Film trzyma w napięciu do ostatnich chwil! No i te pościgi, zwroty akcji, strzelaniny! Cudo!

 • Robert Dobrzański

  Oceniono 11 razy 5

  Pod artykułem z posłem Piętą zablokowaliście komentarze. Tchórzostwo? Konformizm? Czy może symetryzm?

 • sokr4tes

  Oceniono 13 razy 5

  Rany, kto to pisze? Perfekcyjny przykład mentalnego prowincjonalizmu. Chwalenie się Kasią Smutniak w filmie włoskim, w którym ona gra drugoplanową rolę i gra włoszkę to jednak trochę żenada. Tak samo jak jaranie się tym, że film zarobił w chinach 1mln dol. Tamtejszy rynek jest tak olbrzymi, że to nie jest zaden wyczyn. Największe hiciory zarabiają tam po 50 mln w dzień, także ten wynik jest co najwyżej przecietny. Kolejny przykład amatorszczyzny "dziennikarzy" gazety.

 • kontra.punkt

  Oceniono 7 razy 5

  Świetny film z bardzo intrygującym zakończeniem

 • sverir

  Oceniono 4 razy 4

  Cała grupa aktorska jest rewelacyjna w tym filmie, nie tylko Kasia Smutniak.

 • marek.zak1

  Oceniono 6 razy 2

  Świetny film.

 • mejerewa

  Oceniono 7 razy 1

  Miła rozrywka z przesłaniem. Trudno mówić o "wielkości" tego filmu, skoro był najlepszym filmem roku we Włoszech, to chyba słabo tam z kinematografią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX