"KLER" Smarzowskiego opowie o pedofilii w kościele katolickim. Zagrają Robert Więckiewicz i Janusz Gajos

Po głośnym "Księdzu" reżyser kolejny raz opowie o kościele katolickim. Znamy już datę premiery.

"KLER" - tak będzie nazywać się najnowszy film Wojtka Smarzowskiego. Po głośnym "Księdzu" (Przypominamy: Wojciech Smarzowski na pewno znów zaszokuje. Zrobi film o Kościele w Polsce >>) reżyser postanowił kontynuować temat problemów w kościele.

Tym razem autor "Wesela" opowie o reformie Kościoła katolickiego w Polsce w myśl zaleceń papieża Franciszka - zdradził krakowskiemu wydaniu Gazety Wyborczej Tomasz Jaskulski, kierownik produkcji.

Według nieoficjalnych informacji bohaterami filmu będą trzej księża - z Watykanu, Krakowa i z małej małopolskiej wioski:

W filmie zostanie poruszony problem pedofilii w kościele. Jak przyznał w rozmowie z weekend.gazeta.pl, denerwuje go, że na ten temat wciąż niewiele się mówi:

- Kościół nie rozliczył się z pedofilią w swoich szeregach i to jest temat, który mnie uwiera. I że kompletnie nie zajmuje się ofiarami, co jest po prostu podłe. Wkurza mnie to. (...) Księża mówią, że pedofile są w każdym środowisku. Ja myślę, że wśród czołgistów albo inżynierów jest ich trochę mniej - stwierdził.

- Nasi dziennikarze nie zadają sobie pytania, w jakiej polskiej parafii byli wcześniej księża zesłani – przepraszam: przeniesieni – na przykład na Dominikanę i tam dopiero złapani za pedofilię? Nikt nie zrobi u nas śledztwa, jakie pokazał film 'Spotlight'. Nie ma ani w mediach, ani w klerze potrzeby oczyszczenia się. No i najważniejsze są ofiary, nimi się trzeba zająć. To jest coś, co mnie uwiera, co mnie boli. I co pewnie znajdzie odbicie w moich kolejnych filmach. Bo nie ma u mnie na to zgody - przyznaje reżyser.

"KLER" - obsada

Zdjęcia do filmu "KLER" ruszyły na początku sierpnia. W najnowszym dziele twórcy "Wesela" wystąpią jego ulubieni aktorzy: Arkadiusz Jakubik i Robert Więckiewicz, a także Jacek Braciak, Janusz Gajos, Iza Kuna i Iwona Bielska.

"KLER" wejdzie do kin 28 września 2018 roku.

Książki o tematyce kościelnej dostępne są w formie ebooków w Publio.pl >>

Więcej o:
POPULARNE NAJNOWSZE
Komentarze (118)
"KLER" Smarzowskiego opowie o pedofilii w kościele katolickim
Zaloguj się
 • mm0427

  Oceniono 133 razy 129

  No właśnie, Drodzy Dziennikarze - gdzie bylilście przez lata, gdy kościół odbudowywał swoją postpańszczyźnianą pozycję, niszczył polską szkołę, naukę i praw, kiedy robił (robi) co chciał bo polska "demokracja" dała mu niespotykaną na świecie swobodę i pozbawiła się wszelkiej (!) kontroli nad dzialaniami czlonków tej instytucji? Gdzie byliście?

 • filip tyminski

  Oceniono 86 razy 74

  a ci kretyni polaczki posylają dzieci na religię,zgroza

 • wicipinski

  Oceniono 68 razy 64

  Zlinczują chłopa. Już widzę te pancerne emerytki w czerwonych płaszczach rycerskich pod kinami, protestujące przeciwko obrazie uczuć religijnych. W tym kołtuńskim narodzie nie mam miejsca na publiczną krytykę władców świata.

 • 4head

  Oceniono 64 razy 62

  "Czekam na wiatr co rozgoni, ciemne skłębione zasłony"..

 • Łukasz Kowalczuk

  Oceniono 71 razy 61

  Wszystkie Smarzola filmy są Najlepsze!!!! ????????

 • wicipinski

  Oceniono 61 razy 55

  A kto zagra naszego wielkiego świętego, obrońcę pedofilów?

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 59 razy 53

  Jeśli chodzi o kręcenie filmów, to Smarzowski reprezentuje wysoki światowy poziom. Tym filmem przywali klerowi bardzo konkretnie. A że Polacy lubią posyłać swoje dzieci na religię i udawać, że nic się nie dzieje, to już zupełnie inna sprawa.

 • zdzich02

  Oceniono 45 razy 39

  Będzie do obejrzenia w podziemiu jak film "Luter".

 • sir.fred

  Oceniono 39 razy 37

  Uuu, kwik prawicy poniesie się pod Niebiosa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX