Oscary walczą o widzów. Ceremonia będzie krótsza. Wprowadzona zostanie też nowa kategoria

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowych wprowadziła kilka ważnych zmian dotyczących ceremonii rozdania Oscarów. Wprowadzono nową kategorię, "Film popularny". Transmisja telewizyjna będzie natomiast krótsza.

Tegoroczna transmisja z gali rozdania Oscarów osiągnęła najniższy wynik oglądalności w historii. Wygląda na to, że Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej wzięła sobie ten fakt mocno do serca. Rada zarządzająca wysłała do członków Akademii list, w którym poinformowała o kilku istotnych zmianach.

Oscary. Nowa kategoria 

Najbardziej rewolucyjną decyzją rady jest nowa kategoria "Film popularny", która ma zadebiutować już na przyszłorocznej gali rozdania Oscarów. Kategoria ta skierowana jest dla tzw. wysokobudżetowych blockbusterów, tj. "Avengers" czy też "Mission: Impossible". Jak sugerują media, spowoduje to przyciągniecie nowych, znanych twarzy na galę, a także ich wiernych fanów przed telewizory.

Oscary. Krótsza ceremonia

Ponadto transmisja z gali wręczania Oscarów ma zostać skrócona. Rada jest "zdeterminowana, by stworzyć zajmujące, trzygodzinne show". W tym celu część nagród ma być wręczana podczas przerw reklamowych. Momenty triumfu zostaną zmontowane i wyświetlone w dalszej części telewizyjnego show. 

Oscary. Zmiana daty

Akademia ogłosiła również, że 92. gala rozdania Oscarów (czyli nie przyszłoroczna, a ta zaplanowana na rok 2020) odbędzie się nie 23, a 9 lutego. Jak sugerują zagraniczni eksperci, powodem tej decyzji jest najprawdopodobniej uniknięcie tzw. "zmęczenia materiału", jako że gala zwykle odbywała się "za późno", pod koniec sezonu nagród.

Zmiany w ceremonii rozdania Oscarów - reakcje internautów

W sieci już pojawiły się pierwsze komentarze na temat wprowadzonych przez Akademię Filmową zmian. 

Ja: Och, chciałabym, żeby zaprezentowali honorowe Oscary w transmisjach na żywo, tak jak kiedyś. Jeszcze dłuższy występ będzie w porządku.
Akademia: Pie**z się - napisała jedna z internautek.

Przyczepiono się także nowo wprowadzonej kategorii. 

Ktokolwiek o tym mówi: "LOL, kto się troszczy o Oscary. Pieprzyć to". Okej, ale pamiętajcie, że jedyną rzeczą, która nadal zachęca wytwórnie do finansowania filmów, które nie są kasowymi są... Oscary - dodaje kolejny. 

A wy co sądzicie o tych zmianach?

MM

Więcej o:
Komentarze (26)
Oscary walczą o widzów. Ceremonia będzie krótsza. Wprowadzona zostanie też nowa kategoria
Zaloguj się
 • racionalist

  Oceniono 20 razy 12

  Czyli bedzie mozna dostac jednoczesnie Oscara i Zlota Maline...

 • hejter-skejter

  Oceniono 31 razy 11

  Obok najlepszej roli męskiej i żeńskiej wprowadzą najlepszą rolę transseksualną.

 • supermarjan

  Oceniono 9 razy 7

  sądzę że jest mi z tego powodu wszystko jedno.

 • rogan

  Oceniono 14 razy 4

  Oskary czyli kólko wzajemnej adoracji jak zwykle nagrody zgarna mniejszosci narodowe które graly w filmach o tym jaki to swiat bialych jest zly i okrutny .......bla bla bla znowu wszystkie te nagrody i gale to jedna wielka sciema dla plebsu który zachwyca sie przereklamowanymi produkcjami!

 • oldshatterhand.pl

  Oceniono 5 razy 3

  Ogladalnosc zmienila sie wtedy kiedy zamieniono rozdawanie Oskarow na polityczny wiec.

 • pan.szklanka

  Oceniono 7 razy 3

  "Akademia: Pie**z się - napisała jedna z internautek."
  Rozczulają mnie te dogłębnie analizy, tło historyczne tematu oraz dobór ekspertów.

 • zdziwiony6

  Oceniono 3 razy 3

  Dałem się namówić do oglądania Oskarów raz w życiu. Nie obejrzałem całej ceremonii, bo nie wytrzymałem tych nudów. Nie dziwie się, że ta impreza traci popularność.

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 18 razy 2

  Nowa kategoria mnie rozczarowała.
  Liczyłem na oscara dla aktora/aktorki obojniaka. Jej brak to jawna dyskryminacja,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX