"Gra o tron": Twórców poniosło. Oto, jaką trasę musiał pokonać Jon Snow [MAPA]

Kadr z serialu

Kadr z serialu "Gra o tron" (Mat. prasowe)

Twórcy "Gry o tron" postanowili przyspieszyć akcję serialu i oszczędzić bohaterom dalekich podróży. Nie umknęło to uwadze fanów.

Za nami przedostatni odcinek 7. sezonu “Gry o tron”. Czas ucieka, a bohaterowie mają jeszcze wiele do zrobienia. Aby im to ułatwić, twórcy serialu postanowili usunąć wątek męczących podróży. Zamiast spędzać kilka odcinków na statku, mieszkańcy Siedmiu Królestw mogą teraz po prostu “przenieść się” w wybraną lokalizację.

We wcześniejszych sezonach jedna podróż zajmowała naszym bohaterom nawet dziesięć odcinków. Niektórzy nie dokończyli swojej wyprawy aż do końca sezonu - jak Arya Stark i Ogar, którzy w rozpoczęli podróż w Dorzeczu i do końcowych odcinków nie udało im się dotrzeć do Doliny Arrynów.

"Gra o tron" jak sience fiction?

W sezonie 7. wyprawy odbywają się z prędkością światła. Tytuł podróżnika roku zdecydowanie należy się Królowi Północy - w ciągu jednego odcinka Jon Snow przemierzył prawie całe Siedem Królestw, przekroczył Mur i (bez pomocy smoka) wrócił do Strażnicy!

'Gra o tron', sezon 7., odcinek 6.'Gra o tron', sezon 7., odcinek 6. HBO

Fani “Gry o tron” szybko podchwycili temat. Jeden z użytkowników portalu Reddit stworzył mapę pokazującą, gdzie podróżował Jon Snow (kolor zielony) i jaką trasę pokonał w tym samym czasie Nocny Król i jego wojsko (kolor czerwony) od 8. odcinka 5. sezonu, do “Eastwatch” - 5. odcinka 7. sezonu:

Trzeba przyznać, że Jon ma wyjątkowy talent. Szkoda, że nie prowadzi bloga o podróżach.

Oglądasz serial, ale chcesz też przeczytać książki? Sprawdź sagę George'a R.R. Martina >>

Tych postaci już nie zobaczymy. Scenarzyści "Gry o Tron" nie oszczędzają swoich fanów

Quizy. Na pewno wiesz, który to bohater serialu ’’Gra o tron’’? Rozwiąż nasz quiz
1/15Kim jest ta postać z serialu Gra o tron?
Zobacz także
Komentarze (30)
"Gra o tron": Twórców poniosło. Oto, jaką trasę musiał pokonać Jon Snow [MAPA]
Zaloguj się
 • krajmar

  Oceniono 38 razy 36

  to teraz niech ktoś sprawdzi, z jaką prędkością leciał kruk ze Wschodniej Przystani do Smoczej Skały i z jaką prędkością leciały smoki za mur

 • nygga

  Oceniono 27 razy 27

  może jeździ z panem kaziem

 • sir.fred

  Oceniono 14 razy 14

  W dodatku Jaime pływa w zbroi, Snow z dwoma nieboszczykami u pasa, a już zupełnie z doopy pojawia się stryj Benjen...

 • wloczykijas

  Oceniono 15 razy 11

  Można to wytłumaczyć tym, że akcja serialu (podobnie jak wielu innych serialów, filmów czy książek) nie toczy się wg rytmu czasu rzeczywistego, możliwe są fabularne "przeskoki" w czasie - z "wycięciem" np. kilkumiesięcznej podróży.
  Bardziej zaskakująca wydaje się głupota wyprawy Snowa z drużyną za Mur w celu schwytania "truposza", by później pokazać go jakże przejętej losami świata Cersei... Otóż cała ta wycieczka chłopaków tylko wzmocniła armię umarłych, dając jej smoka. No chyba, że w tym szaleństwie jest metoda?

 • ksobier

  Oceniono 9 razy 9

  Nie sledze serialu, ale moja zona oglada, a ja przewaznie tylko slysze co sie dzieje. Po tym jak ogladala ten odcinek spytalem czy za ten mur to jest blisko od zamku i w jaki sposob tak rozny klimat jest na tak malej odleglosci bo Jon we wczesniejszej scenie byl na plazy, a teraz juz za murem.

 • belmont33

  Oceniono 7 razy 5

  Ta podróż Jona to nic. Przypomnijmy, że jeden z ekipy wrócił na mur biegiem...

 • bling.bling

  Oceniono 10 razy 4

  Ale to że smoki latają to już fakt na tyle normalny że ktoś nie dowierza podróżom.

 • lahcimmichal

  Oceniono 8 razy 4

  a książek jak nie było tak nie ma

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX