Pożyczyli aktorów z ''Ucha prezesa'' i nie pomogło. Słaba oglądalność ''La la Poland''

Po trzech odcinkach "La La Poland" można już pokusić się o pewne wyliczenia. Wykonał je portal Wirtualne Media, który zbadał oglądalność "La La Poland" i programów nadawanych o tej samej porze na innych stajach. Wnioski nie są dla TVP2 pozytywne.

"La La Poland" TVP2 przegrywa ze wszystkimi najważniejszymi stacjami w Polsce. Po emisji trzech odcinków średnia oglądalność plasuje się na poziomie niemalże pół miliona widzów - podaje portal Wirtualne Media, analizując dane z badania Nielsen Audience Measurement. Daje to TVP2 miejsce zaraz za podium. Widzowie o wiele częściej wybierają jednak inne programy nadawane o tej samej porze.

TVP2 postawiło na porę mocno wieczorową. "La La Poland" startuje o 22:35 w piątki, ale ma mocną konkurencję na innych kanałach. O tej samej porze na Polsacie i TVN pokazywane są filmy fabularne a Jedynka kończy "Big Music Quiz" ze Sławomirem i zaczyna serial "Korzenie".

Najwięcej widzów przed telewizorami zgromadził drugi odcinek programu - ponad 530 tysięcy. Następny zaliczył już spory odpływ, bo niemalże 100 tysięcy widzów wybrało inną rozrywkę. Czwarty odcinek "La La Poland" będzie miał swoją emisję dzisiaj, w piątkowy wieczór, ale będzie ciężko zawalczyć o widownię, bo zarówno Polsat jak i TVN postawiły na hity kina sensacyjnego: "Szklaną Pułapkę III" i "Transformers".

"La La Poland" - nie jest źle, ale... powinno być lepiej

Aktorzy "pożyczeni" z "Ucha Prezesa" nieszczególnie pomogli "La La Poland". Produkcja w pierwszym odcinku zaprezentowała kilka skeczy i piosenek, ale nie było to nic wyjątkowego, czego nie znaleźlibyśmy chociażby w nocach kabaretowych.

Przypominamy: Widzieliśmy "La La Poland", odpowiedź TVP2 na "Ucho prezesa". Jak wyszło? > > >

"La La Poland" miało być miniserialem satyrycznym na współczesną Polskę. Program tworzą artyści z Kabaretu na końcu świata oraz aktorzy z warszawskich teatrów.

"LA LA POLAND" - zwiastun

Więcej o:
Komentarze (59)
Pożyczyli aktorów z ''Ucha prezesa'' i nie pomogło. Słaba oglądalność ''La la Poland''
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 42 razy 34

  Po wyborach TVP powinna zostać zlikwidowana i zastąpiona tanim kanałem informacyjnym ...

 • candlekeep

  Oceniono 30 razy 28

  Obejrzałem jeden odcinek La la Poland. I moim zdaniem nie jest źle, autorzy fajnie piętnują nasze "narodowe" przywary, a poziom żartów przewyższa większość kabaretowej sieczki masowo ostatnio produkowanej.
  Moim zdaniem problemem jest telewizja, w której jest to emitowane. Przez jedną część widzów program jest więc z z założenia odbierany jako reżimowa przystawka na usługach Partii, a druga część widzów - stanowiącą teraz chyba większość widzów TVP - czuje się osobiście dotknięta, bo mało kto lubi, jak się z niego śmiać.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 29 razy 23

  Dlaczego?
  Bo poziom (Rafa) la la Poland jest zbyt wysoki dla przeciętnego oglądacza TVPiS, nie śmieszy.
  Przeciętnego oglądacza TVPiS może rozbawić co najwyżej Ogórek wetknięty w ...
  Taka Wolska.

 • mcguirre

  Oceniono 19 razy 19

  Niski poziom oglądalności wynika przede wszystkim z tego, że suweren tego nie rozumie. Nie rozumie także samo szefostwo TVP bo to niezła beka z naszego społeczeństwa i elit rządzących. Są tak samo mało rozumni jak cenzura w PRLu :)

 • veerappan

  Oceniono 21 razy 15

  Sformułowanie "pożyczyli aktorów z Ucha Prezesa" jest dość nieprecyzyjne. To są po prostu ci sami aktorzy, głównie z Kabaretu na Koniec Świata, obsadzeni w innych rolach. Oglądalność "La La Poland" wynika głównie z pory emisji i z faktu, że humor tam prezentowany jest dość niszowy, co dla mnie jest raczej zaletą a nie wadą.

 • remo29

  Oceniono 20 razy 14

  Wywaliłem TVP z listy kanałów chyba ze dwa lata temu, nie włączę nawet przez przypadek.

 • nienoto

  Oceniono 13 razy 13

  Przekleństwem czasów jest przeliczanie wartości programów przez oglądalność.
  Nie widziałem jeszcze tego serialu, więc nie oceniam, ale recenzowaliście że nie jest źle.
  Ideą publicznej telewizji powinno być to że właśnie wyświetla dobre rzeczy. Nie powinna się ścigać na oglądalność z komercyjnymi stacjami na oglądalność bo właśnie po to jest dotowana, inaczej to nie ma sensu. Dlatego takie programy jak quizy ze Sławomirami, z udziałem pożal się Boże celebrytów, którzy zachowują się tam jak bezmózgie małpki nie powinny mieć w ogóle miejsca.
  No ale póki co to marzenia....
  A co do wspomnianego "Ucha prezesa" to też spadło, ostatni odcinek ma "zaledwie" 740 tys. wyświetleń na wiadomym serwisie, a odcinek moim zdaniem jest świetny, najlepszy z ostatnich...

 • mr_gm

  Oceniono 11 razy 9

  Czytając o pomysłach i działaniach PiSu mam kabaret, komedię, groteskę, thriller i tragedię w jednymi. Inni nie są tak wszechstronni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX