Ludzie złożyli rekordowo dużo skarg na TVP w tym roku. Żadna inna stacja tak nie ''oberwała''

Od początku roku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 228 skarg w związku z programami prezentowanymi na antenie TVP. Telewizja publiczna jest w tym rankingu liderem.

Skargi na TVP płyną do KRRiT szerokim strumieniem. Inne stacje generują dużo mniej zgłoszeń - Polsat ma na konce 6, zaś TVN 51 - donoszą Wirtualne Media.

Rekordowa liczba skarg na TVP

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji musi rozpatrzyć 228 skarg, które wpłynęły w związku z programami prezentowanymi na antenie TVP - dowiedział się portal Wirtualne Media. To blisko cztery razy więcej skarg niż w przypadku stacji TVN, która ma ich na koncie ''zaledwie'' 51. 

Czego dotyczyły skargi na TVP?

W przypadku wszystkich wymienionych stacji najczęściej składane są skargi na programy publicystyczne oraz informacyjne - zwłaszcza jeśli widzowie uznają, że nieprzestrzegana jest zasada pluralizmu i obiektywizmu. Następnie interweniuje się, jeśli audycje zawierają treści szkodliwe dla nieletnich oraz wulgaryzmy i są nieodpowiednio oznakowane - wynika z informacji podanych przez Wirtualne Media.

Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowa KRRiT, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl podkreśliła:

Takie zarzuty są obecne w skargach dotyczących wszystkich wymienionych nadawców.


KRRiT nie podała dokładnych informacji dotyczących treści i liczby skarg, ponieważ takie dane przekazuje dopiero w swoim sprawozdaniu rocznym.

Możemy jedynie przypomnieć, że w połowie lipca wpłynęła do KRRiT skarga za zbyt wczesną porę emisji filmu ''Wołyń'' na antenie TVP 1. TVP puściło go w niedzielę o 20.10, a produkcja zawiera naprawdę drastyczne sceny. Znalazł się widz, który uznał, że taka pora jest nieodpowiednia ze względu choćby na młodych widzów. 

Dużo reakcji wywołał także m.in. odcinek programu ''Studio Polska'' poświęcony Paradzie Równości. Goście używali zwrotów takich jak ''zboczeńcy'' czy ''zezwierzęcenie człowieka", a prowadzący Magdalena Ogórek i Jacek Łęski nie reagowali na żaden z obraźliwych komentarzy oraz krzywdzących opinii dotyczących homoseksualizmu.

Rafał Ziemkiewicz ze swoim komentarzem ''feminizm to ruch skierowany nie przeciwko mężczyznom, a zemsta kobiet brzydkich nad tymi ładnymi" wypowiedzianym na antenie programu ''Lato z radiem'' również doprowadził do tego, że wpłynęły skargi na Program I Polskiego Radia.

Kto może złożyć skargę do KRRiT?

Taką skargę może złożyć zarówno osoba prywatna, jak i osoba pełniąca funkcję publiczną. Jeśli widz uzna, że zobaczył na antenie coś, co jego zdaniem nie powinno się tam znaleźć z różnych powodów, może napisać do urzędu skargę z uzasadnieniem.

Po otrzymaniu takiego pisma KRRiT dostaje od nadawcy nagranie, którego dotyczyło zgłoszenie i decyduje o tym, jakie kroki powinny zostać w tej sprawie podjęte. Może wyznaczyć karę lub zakończyć postępowanie.

Wołyń - zwiastun filmu

Więcej o:
Komentarze (34)
Wpłynęło rekordowo dużo skarg na TVP w tym roku. 4 razy więcej niż na TVN
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 15 razy 11

  Karp pewnie wszystko odpowiednio wyjaśni. Że widz głupi i nie zrozumiał przesłania czy tam wizji.

 • zsm-5

  Oceniono 11 razy 9

  Nic dziwnego skoro niejaki Jacuś na kolejnym ślubnym kobiercu w Sulejówku nawet nie potrafił poprawnie wymienić nazwiska swojej najnowszej żony, Swoją drogą ślubu udzielał pisiak - uprzednio i za chwilę ponownie kiepski nauczyciel historii. Widocznie jest to pisi standard demolowania wszystkiego wokół.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 17 razy 9

  Znowu totalni na jedyną słuszną telewizornię skargi ślą, a przecież Kurskie, Pereiry, Rachonie, Holeckie, Ziemce, Ogórki i inne tak dbają, by wtłuc suwerenowi do głowy, że teraz jest dojna zmiana i dojniejszej nie będzie.

  Ale Ziemowitka już nie ma. Smuteczek.

 • filip2604

  Oceniono 8 razy 8

  tyle skarg na gadzinówkę, niemożliwe,niemożliwe

 • czechy11

  Oceniono 9 razy 7

  Sitwa PiS obsadzona wszędzie potrakrujexdjargo do kisza. Tak działa grupa przestępcza trzymająca władze.

 • antypiss

  Oceniono 7 razy 7

  Tyle skarg? Ale niespodzianka, dobrze że możemy się jeszcze skarżyć.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 5 razy 5

  Wszyscy mamy pilota pod ręką. Nikt i nic mnie nie zmusi do oglądania łgarstwa ,chamstwa . Żegnaj TVP na zawsze!

 • azx67

  Oceniono 4 razy 4

  No i co z tego wynika? Pisiorska tv jak była nieobiektywna i niepluralistyczna- tak pozostaje taką właśnie. Cały czas chwalenie pisu i ganienie opozycji. Ciągle jest tak, że pisostwo musi mieć więcej czasu i możliwości na wypowiedzenie się, a także nie pozwala się na występowanie ekspertów, uczonych , prawników krytycznie wypowiadających się o poczynaniach władzy. Do dupy taką telewizją! Coś takiego może oglądać ciemnota, lud zapisiony i otumaniony, który nie wie nawet, jak jest robiony w bambuko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX