Eurowizja Junior 2019 w Polsce. Jacek Kurski nie chce organizować finału w Warszawie

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018, co oznacza, że tegoroczny finał odbędzie się w Polsce. TVP i EBU rozpoczęły już rozmowy o organizacji Eurowizji 2019 w Polsce, ale nie powinniśmy się spodziewać, że finał odbędzie się w stolicy.

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce dzięki fenomenalnemu zwycięstwu Roksany Węgiel. Prezes TVP Jacek Kurski spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami Europejskiej Unii Nadawców (EBU), Jeanem Philipem De Tenderem oraz Gertem Karkiem, project managerem Eurowizji Junior - donosi samo TVP.

Eurowizja Junior 2019 w Polsce

Przygotowania do finału Eurowizji Junior 2019 w Polsce zajmą niemal cały rok, a organizatorzy już się biorą do pracy. 7 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie, w czasie którego zostały omówione wstępne założenia i cele tej medialnej imprezy. Jacek Kurski nie kryje dumy z tego, że przypadło mu to w udziale:

Mam wielką satysfakcję, że Telewizji Polskiej powierzono zaszczytne zadanie organizacji wielkiego światowego wydarzenia medialnego, jakim jest Eurowizja Junior.

Dodał też, że ten finał ma być przyjazny dzieciom i zorientowanym na młodego widza, specjalnie dla niego stworzonym. A to tego zapewnił, że tegoroczna Eurowizja Junior będzie "wielkim telewizyjnym show"

 

Gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2019?

Ciągle nie wiadomo, w którym mieście odbędzie się Eurowizja. Jacek Kurski, już po wygranej Roksany Węgiel, nie krył, że "Warszawa nie jest do tego najlepszym miastem", bo nie ma tam odpowiedniej "profesjonalnej hali widowiskowo-sportowej". Stołeczny Torwar jego zdaniem średnio się nadaje, by zorganizować tam międzynarodowy koncert z powodu kiepskiej akustyki.

Z kolei poseł Jarosław Gonciarz z PiS wnioskował, by Eurowizję Junior 2019 urządzić w... Gliwicach. Poseł na swoim Facebooku napisał:

Zwróciłem się pisemnie do Prezesa TVP S.A. Pana Jacka Kurskiego, by zachęcić Zarząd TVP S.A. do podjęcia starań o organizację przyszłorocznej Eurowizji dla dzieci w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Miasta Gliwice jako miejsca finałowego koncertu.

Wybór Gliwic tak uzasadnił:

Miasto Gliwice dysponuje nowoczesną, oddaną niedawno do użytku halą widowiskowo-sportową o łącznej pojemności 17 tysięcy miejsc. Arena Gliwice jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w naszym kraju. Jej lokalizacja gwarantuje swobodny dojazd z każdego miejsca w kraju. W imieniu swoim oraz mieszkańców zwracam się z prośbą o wzięcie pod rozwagę Areny Gliwice jako miejsca organizacji przyszłorocznej Eurowizji dla Dzieci.
 

Jakie miasto zostanie do tego wybrane, przekonamy się w najbliższym czasie. 

Eurowizja Junior 2019 w Polsce 

Wiemy, że TVP podejmie współpracę z miastem-gospodarzem Eurowizji Junior. Telewizja Publiczna zapewnia, że udział w tym wydarzeniu zapewni międzynarodowy rozgłos oraz reklamę w blisko 20 krajach, które wezmą udział w konkursie.

Co więcej, TVP informuje, że będziemy mieć także udział w Eurowizji dla dorosłych - a tę ogląda niemal 200 mln osób na całym świecie. Następne spotkanie organizacyjne odbędzie się w lutym - wtedy zostanie wybrane m.in. hasło konkursowe.

 Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior

Zwyciężczynią 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci została Roksana Węgiel. Występ młodej polskiej piosenkarki oklaskiwało 15 tysięcy widzów zebranych w hali widowiskowo-sportowej Mińsk-Arena. To pierwszy raz w historii, gdy przedstawicielka  Polski wygrała ten konkurs.

Zwyciężczyni konkursu została wyłoniona na podstawie głosów oddanych przez narodowe jury i telewidzów. Zwycięstwo zawdzięcza właśnie głosom telewidzów. W tegorocznym konkursie wystąpili przedstawiciele rekordowej liczby 20 państw, w tym debiutujące telewizje z Kazachstanu i Walii.

 

Roksana Węgiel pochodzi z Jasła. Jest zwyciężczynią pierwszej polskiej edycji "The Voice Kids". Zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu, gdy miała osiem lat.

Więcej o:
Komentarze (28)
Eurowizja Junior 2019 w Polsce. TVP zaczęło rozmowy o organizacji finału
Zaloguj się
 • andrzejkot79

  Oceniono 22 razy 12

  I bardzo dobrze. Dlatego Warszawa nie chce też siedziby Dziennika Telewizyjnego na swoim terenie. Siedzibę proponuję przenieść do Brzeszcz. Nawet mogę w czynie społecznym pomóc się Kurskiemu pakować.

 • cezar85

  Oceniono 13 razy 9

  kureski nie potrafiłby zorganizować popijawy w gorzelni

 • ant777

  Oceniono 17 razy 9

  A obstawiałem Toruń, Licheń lub Częstochowę...

 • matylda1001

  Oceniono 6 razy 6

  A Zakopane tak pięknie się sprawdziło... Poza konkursem, jako niewątpliwa atrakcja imprezy móglby zaspiewać Zenek albo Sławomir...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy 4

  Białystok nie, bo
  Nie będzie niczego.

 • zbych.lagunkaxx18

  Oceniono 10 razy 4

  Ciulski najlepsza miejscowość na festiwal to pisDOWACIZNA Średnia

 • kinio101

  Oceniono 3 razy 3

  Gdzie finał? Co za pytanie? Tylko Zakopane, oczywiście! Kurski, Kurski, Zakopane. Upijamy się szampanem. Pięknie, pięknie się bawimy. Wodę z mózgu wam robimy. Kurski, Kurski, Jacek Kurski. To mandaryn jest mandżurski. Propagandy istny orzeł. Lecz PiS-owi nie pomoże.
  Ps. Kiedy w TVP następna powtórka Sylwestra Marzeń? Nie mogę się już doczekać. Zwłaszcza tego co śpiewa „Przez twe oczy czerwone, przekrwione ocipiaaałem!” (nie wiem jak on się nazywa, ale pięęękna piosenka(. No i oczywiście te latynoskie gwiazdy. Rok temu był taki co śpiewał: „Taczito paczito tito dolarito, Kurski się spisał trochę słabowito”, a teraz godny następca z piosenką która leci tak: „To inwestytura i jura pajura, zajebauem szczura, taki jestem chwat, he he. Y meando meando, he he, y cagando cagando, he he, śpiewaj to murmurando, albo srau cię pies. To jest fizkultura, urwij się ze sznura, zakiś se ogóra i wesoło wrzeszcz: Y meando meando, he he, y cagando cagando, he he, śpiewaj to murmurando, albo srau cię pies. Można tego słuchać miesiącami i nigdy się nie znudzi!

 • motyw4

  Oceniono 3 razy 3

  On ma satysfakcję jak sobie walnie Niemca w kask.

 • dj.80

  Oceniono 5 razy 3

  A dlaczego nie Radom?
  A poważnie, to w Warszawie przecież nie ma hali. Gdzie niby mieliby to zorganizować? Na Torwarze? A może lepiej w Stodole :-)?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX