Do obsady "Wiedźmina" Netfliksa dołączyli kolejni aktorzy. Wiadomo, kto zagra matkę Ciri

Od kilku miesięcy trwają już prace na planie "Wiedźmina" Netfliksa. Jednakże nie oznacza to, że skompletowana została pełna obsada. Właśnie okazało się, że wybrano odtwórców dwóch następnych członków ekipy.

Netflix intensywnie pracuje nad serialem "Wiedźmin" na podstawie książki Andrzeja Sapkowskiego. Nazwiska aktorów, którzy zagrają główne role, zostały ujawnione jeszcze w ubiegłym roku, jednakże nie wszystkie postaci były wtedy obsadzone. Właśnie okazało się, że wybrano odtwórców dwóch następnych charakterów - Pavetty i Chireadana.

Wiadomo, kto zagra matkę Ciri w "Wiedźminie" Netfliksa

Kiedy ogłoszono, że Ciri zagra Freya Allan, dociekliwi fani zastanawiali się, komu przypadnie rola jej matki, Pavetty (w polskim filmie i serialu zagrała ją Agata Buzek). Jak donosi serwis thewitcher.tv, obstawiano, że rola przypadnie Gai Mondadori, która została obsadzona w serialu, jednak nie podano, kogo będzie portretować.

Ktoś poszperał i zajrzał na stronę agencji Curtis Brown, która reprezentuje aktorkę. Tam w CV Mondadori jasno widnieje, że to ona zagra Pavettę w serialu Netfliksa.

 

Pavetta jest córką królowej Calanthe, władczyni Cintry. Zakochuje się w Jeżu z Ernwaldu, z którym mogła wziąć ślub dopiero dzięki interwencji Geralta. Ich córka Ciri trafia pod opiekę wiedźmina na mocy słynnego prawa niespodzianki.

Kto jeszcze zagra w serialu? Podobne śledztwo przeprowadzono w przypadku aktora Lucasa Englandera. I co się okazało? W jego aktorskim resumee wpisano rolę Chireadana w tym samym serialu.

 

To elf, który podkochuje się sekretnie w czarodziejce Yennefer, ukochanej wiedźmina Geralta. Był świadkiem jej walki z Dżinem w Rinde. Gościł także na ślubie Geralta i Yennefer, który co prawda nie został umieszczony w książkowej sadze Sapkowskiego, ale został opisany w osobnym opowiadaniu "Coś się kończy, coś się zaczyna", które zostało wydane w zbiorze noweli pod tym samym tytułem.

Twórcy zapowiadają, że serial będzie miał premierę jeszcze w tym roku. Niedawno ekipa filmowa pojechała na Wyspy Kanaryjskie szukać plenerów do zdjęć. 

Więcej o:
Komentarze (20)
Do obsady "Wiedźmina" Netfliksa dołączyli kolejni aktorzy. Wiadomo, kto zagra matkę Ciri
Zaloguj się
 • artur0121

  Oceniono 31 razy 17

  Dla mnie idealny do roli Wiedźmina byłby Mads Mikkelsen...nie musieli by go nawet zbyt charakteryzować ...wystarczy żeby wyglądał tak jak w Polarze :)

 • nitupawruk

  Oceniono 11 razy 7

  powinna to być matka stiflera.

 • gangut

  Oceniono 7 razy 1

  A nie może Wolszczak?

 • real.avalanche

  0

  Litości, autorze! "odtwórców dwóch następnych *charakterów*"? Jeż z "Ernwaldu"?

 • precz_z_komunia

  Oceniono 5 razy -1

  Rusko-PiSowskie trolle już zaczęły bojkotować serial :-)

 • kasasino

  Oceniono 4 razy -2

  Najlepszy będzie Skrzetuski

 • ffstv

  Oceniono 14 razy -2

  Obawiam się że to będzie słaby serial

 • kochamwyborcza2

  Oceniono 3 razy -3

  Gdyby TVN to produkował to Geralt pewnie byłby czarny.

 • info0

  Oceniono 15 razy -3

  Ech miałem ogromne nadzieje związane z Wieśkiem produkowanym przez Netfilx'a, ale... IM więcej przecieków człowiek czyta, ogląda kogo zatrudnili do obsady to nastrój marnieje z dnia na dzień. Będzie kolejny politycznie skrojony gniot. :/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX