"Stulecie winnych" na TVP zobaczyły miliony. Jacek Kurski chwali się oglądalnością

"Stulecie winnych" to kolejny historyczny serial TVP zrealizowany z dużym rozmachem - przy scenariuszu współpracowała m.in. Ilona Łepkowska. Jacek Kurski pochwalił się, że drugi odcinek obejrzały ponad 3 mln osób.

TVP wyprodukowało nowy serial z polską historią w tle i obsadą pełną głośnych nazwisk. Producenci nie szczędzili wysiłków przy realizacji tego projektu i po emisji dwóch pierwszych odcinków wydaje się, że to była dobra decyzja, bo widzowie tłumnie gromadzą się przed telewizorami.

"Stulecie winnych" - Jacek Kurski chwali się oglądalnością 

Jacek Kurski na swoim profilu na Twitterze pochwalił się, że drugi już odcinek "Stulecia winnych" przyciągnął w szczytowym momencie przed ekrany 3, 6 mln widzów, zaś jego średnia oglądalność wyniosła 3,44 mln. Między innymi dzięki temu TVP cieszyło się w weekend najlepszą oglądalnością wśród polskich stacji telewizyjnych.

"Stulecie winnych": fabuła i obsada

"Stulecie winnych" jest serialową ekranizacją powieści Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. Autorka jest Polką z bułgarskimi korzeniami, mówi się, że jest nową królową polskiej literatury kobiecej.

''Stulecie winnych'' przedstawia historię kolejnych pokoleń rodziny mieszkającej w podwarszawskim Brwinowie. Losy bohaterów są mocno powiązane z dramatyczną historią Polski.

Opowieść zaczyna się w chwili wybuchu I wojny światowej, skończy po 100 latach. Bohaterów poznajemy w 1914 roku. Na chwilę przed wybuchem wojny rodzą się bliźniaczki- Anna i Maria. Ich matka niestety umiera przy porodzie, a ojciec jest pogrążony w żałobie. Wdowiec musi stawić czoła wymogom samotnego wychowywania czwórki dzieci w trudnej wojennej rzeczywistości.

Serial będzie pokazywał losy kolejnych pokoleń tej samej rodziny, które będą zmagały się z zachodzącymi zmianami politycznymi w Polsce.W głównych rolach wystąpili Kinga Preis, Adam Ferency, Olaf Lubaszenko, Jan Wieczorkowski oraz Rafał Królikowski. Zagrali także Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek oraz Roman Gancarczyk.

Reżyserem ''Stulecia winnych'' jest Piotr Trzaskalski - twórca głośnego filmu ''Edi''. Zdjęcia nakręcił Witold Płóciennik, zaś za produkcję odpowiedzialna była firma Endemol Shine Polska.

"Stulecie winnych" - kiedy oglądać?

Premiera pierwszego odcinka "Stulecia winnych" odbyła się 3 marca w niedzielę o 20.15. Kolejne odcinki są wyświetlane co tydzień o tej samej porze, po telewizyjnej emisji dostępne są także na platformie VOD.

Seria "Stulecie Winnych" dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (21)
"Stulecie winnych" na TVP zobaczyły miliony. Jacek Kurski chwali się oglądalnością
Zaloguj się
 • wolak007

  Oceniono 20 razy 6

  Szkoda, że nie posiadam w domu reżimowej TV, omijają mnie takie arcydzieła kina światowego... :D

 • lenkaa4

  Oceniono 9 razy 3

  Serial nie jest dobry, jest mdły i bez wyrazu i nawet bardzo dobrzy aktorzy go nie obronią. I te dialogi, teksty nie mające zbyt wiele wspólnego z zacofanie wsią z początku XX wieku - prosta chłopka tłumacząc drugiej powody wybuchu I wojny światowej, chłop mówiący poprawną polszczyzną itp. Sztuczne do bólu. Uważam że p. Łepkowska powinna pozostać przy scenariuszach do mydlanych seriali, a te z historyczne zostawic w spokoju.

 • ks-t

  Oceniono 13 razy 3

  NIe będę oglądał, występowanie i oglądanie gadzinówki to wstyd. Wprawdzie film powstał także za moje pieniądze, bo TVPIS ściągnęła z mojej pensji na gadzinówkę przez komornika PIS. Odbiorę w wolnej Polsce.

 • annia_ko

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ktoś przeczytał ten tekst przed opublikowaniem?
  1. Stulecie Winnych - nazwiska piszemy wielką literą.
  2. Facetowi rodzą się bliźniaczki i samotnie wychowuje czwórkę dzieci? Czy autor obejrzał te 2 odcinki?

 • metagraf

  Oceniono 2 razy 2

  Ale Winnych powinniście gimnazjaliści z Gazety pisać wielką literą!

 • js08836

  Oceniono 4 razy 2

  Jak do tej pory mamy 3 -lecie winnych, i czas zakończyć tę farsę. Scenariusz napisze wspólnie suweren, i nie będzie to serial, ale jeden krótki film o wykopywaniu z posad.

 • chybajedynymyslacy

  Oceniono 8 razy 2

  Wiadomosci nie ogladam... ale serial bardzo dobry.

 • szwampuch58

  Oceniono 4 razy 0

  wolska wersja serialu"Dom" ,nie dziekuje....-.....u pisowskiego gebelsa brak nie tylko rozumu

 • grab31

  Oceniono 4 razy 0

  niech Q...ski się pochwali taką oglądalnością Dziennika Telewizyjnego..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX