Kiedy będzie premiera "Wiedźmina"? Szef Netfliksa deklaruje, że jeszcze w tym roku

Netflix intensywnie pracuje na planie serialu "Wiedźmin" na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego. I choć zdjęcia do produkcji dopiero są realizowane, możemy być spokojni - zobaczymy pierwszy sezon jeszcze w tym roku.

"Wiedźmin" w produkcji Netfliksa cieszy się dużym zainteresowaniem fanów powieści Andrzeja Sapkowskiego i gry stworzonej na jej podstawie. Ekipa filmowa od kilku miesięcy pracuje w Europie, w ubiegłym tygodniu zdjęcia kręcono także w Polsce na zamku Ogrodzieniec.

Premiera "Wiedźmina"

Dokładna data premiery jeszcze nie jest znana, ale Ted Sarandos - szef programowy Netfliksa - potwierdził ostatnio w rozmowie z mediami, że serial zobaczymy z całą pewnością w czwartym kwartale tego roku. Ta wiadomość pokrywa się z wcześniejszymi zapowiedziami, możemy więc wnioskować, że wszystko idzie zgodnie z planem. 

Pierwszy sezon "Wiedźmina" ma składać się z ośmiu odcinków, a w roli głównej zobaczymy Henry'ego Cavilla. Aktor w ostatnim wywiadzie z magazynem "Men's Health" przyznał, że praca na planie serialu jest naprawdę bardzo intensywna - pracuje tam po 15-16 godzin dziennie. Codziennie musi wstawać o 3 nad ranem, poświęcić odpowiednio dużo czasu na nałożenie charakteryzacji i sztucznych włosów. Aby być w odpowiedniej formie, codziennie ćwiczy też dwie godziny na siłowni.

Według ostatnich doniesień ekipa filmowa w tym tygodniu ponownie kręciła zdjęcia na Węgrzech, tym razem w miejscowości Tata. Wcześniej zawitała także na Wyspach Kanaryjskich, a w ubiegłym tygodniu filmowcy pracowali również w Polsce. W sieci pojawił się nawet fanowski film o tym, co w Ogrodzieńcu robili twórcy serialu:

 

Obok Cavilla w "Wiedźminie" występują m.in.: Anya Chalotra jako czarodziejka Yennefer, Freya Allan jako Ciri i Joey Batey, który zagra Jaskra. W obsadzie znalazł się także polski aktor Maciej Musiał, który ma już na koncie współpracę z Netfliksem przy pierwszym polskim serialu wyprodukowanym dla serwisu - "1983".

Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (3)
Kiedy będzie premiera "Wiedźmina"? Szef Netfliksa deklaruje, że jeszcze w tym roku
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 3 razy 1

  Wiedźmin to najbardziej znany Polak na świecie - ha ha ha ha ha ...

 • fu37

  Oceniono 5 razy 1

  Wiedźmin to wg. polskiej prawicy 'szatanizm', 'okultyzm' i 'gemnderyzm' - i książki Sapkowskiego były przez kler w Polsce palone wraz z Harrym Potterem i parasolkami Hello Kitty!

  Zastanówcie się przy wyborach czy takiej Polski chcecie, Polski stosów wzniecanych przez niedoczuczony, zmanipulowany motłoch???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX