"Opowieść podręcznej". Obsada zapowiada dramatyczny trzeci sezon: Ogień zwalczaj ogniem

"Opowieść podręcznej" to jeden z najgłośniejszych seriali ostatnich lat, nagrodzony dwoma Złotymi Globami. Trzeci sezon dzień po światowej premierze zadebiutuje w HBO GO. A tymczasem obsada i twórcy serialu zapowiadają, że czeka nas bardzo napięta atmosfera. Uwaga, zdradzimy też zaraz, jak wyglądał finał drugiego sezonu.

"Opowieść podręcznej" to historia o życiu w dystopijnym świecie Republiki Gilead, totalitarnym społeczeństwie, które powstało na terenie Stanów Zjednoczonych. Gilead rządzony jest przez przedstawicieli fundamentalistycznego reżimu, który traktuje kobiety jak własność państwową. Te, które są w stanie począć dziecko, muszą to robić na rzecz rodzin notabli, nie mogą np. wychodzić z domu w innym celu niż po zakupy.

>>>"Opowieść podręcznej". Trzeci sezon w HBO GO dzień po światowej premierze<<<

Drugi sezon "Opowieści podręcznej" zakończył się niespodziewanym zwrotem akcji - June (Elisabeth Moss) była zaledwie krok od bezpiecznej ucieczki z Gilead. W ostatniej chwili zdecydowała się, że wyprawi w podróż swoją córkę Nicole z Emily (Alexis Bledel), a sama została, żeby uratować swoją pierworodną córkę Hannah.

Obsada zapowiada dramatyczny trzeci sezon "Opowieści podręcznej"

Reakcje fanów na taki finał były podzielone. Bruce Miller, czyli twórca serialu przyznał, że nie jest tym zdziwiony, bo ekipa filmowa także nie do końca się zgadzała z takim rozwiązaniem. Powiedział "Entertainemt Weekly":

Nawet dla mnie to było bardzo trudne. Najpierw sam siebie pytasz: Jak ona mogła uciec? A potem myślisz: Czemu do cholery została?

Sama odtwórczyni roli głównej, Elisabeth Moss, tłumaczy:

Ogień zwalczaj ogniem. To misja June w trzecim sezonie. Żeby walczyć ogniem z ludźmi, z którymi musi się zmierzyć, musi też trochę się do nich upodobnić.

>>>Premiery HBO na czerwiec 2019: "Venom", "Wielkie kłamstewka", "Jak pies z kotem", "Paragraf 22" [LISTA]<<<

Miller dodaje:

Nie stworzyliśmy szybkiego montażu, w którym June się radykalizuje. To będzie 13 odcinków. Przeprowadzenie kogoś przez proces przemiany, którego efektem jest taka okrutna postawa, było dla nas dużym wyzwaniem. Nie chcieliśmy, żeby z tego wyszła jakaś tania sensacja, ani też pokazać, że to moralnie prosta droga.

Jaki będzie pierwszy test, z którym musi zmierzyć się June? Mroczna obecność komandora Lawrence'a (Bradley Whitford), który pomógł Emily uciec. Już w finale okazało się, że wcale nie jest taki święty - tak naprawdę jest jedną z najważniejszych osób w Gilead, jego architektem.

Pierwszy odcinek trzeciej serii "Opowieści podręcznej" pojawi się w serwisie HBO GO 6 czerwca, dzień po światowej premierze w amerykańskim Hulu.

>>>"Opowieść podręcznej" wraca w trzecim sezonie. Jest nowy i mroczny zwiastun<<<

Więcej o:
Komentarze (5)
"Opowieść podręcznej". Obsada zapowiada dramatyczny trzeci sezon: Ogień zwalczaj ogniem
Zaloguj się
 • cygaro1972

  Oceniono 22 razy 18

  Marzenie polskiego episkopatu i panów z PiS. Kobiety obudźcie się!

 • normalny1977

  Oceniono 21 razy 13

  Oglądałem serial z zapartym tchem razem z żoną. Kur........a. Najgorsze jest to, że u nas jest to samo. Tam są takie przebłyski z czasów z przed rewolucji. Nawet teksty się zgadzają. Nawet mam kandydatów na komendanta, jego żonę itd..... To wszystko są ludzie z pieewszych strpn gazet.

 • nanabun

  Oceniono 11 razy 9

  Jeszcze trochę i będziemy mieli to u nas w realu. Podobieństw coraz więcej.

 • kac

  Oceniono 12 razy -10

  Takie feministyczne samostraszenie. Feminizm potrzebuje wroga, tego oprawcy, który jest odpowiedzialny za brak sukcesów wyznających tę ideologię. Feministka nigdy nie jest winna tego, że coś w życiu jej nie wyszło, to świat jej winien jej nieuwodzeń... oczywiście bo jest kobietą.
  Jak ktoś lubi takie bajki, niech ogląda, jak chce mieć sukces w życiu, niech bierze się do roboty a nie biadoli, że świat go nie lubi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX