Max Wright nie żyje. Aktor znany z serialu "Alf" miał 75 lat

Max Wright nie żyje. Aktor zdobył popularność dzięki roli Willie'ego Tannera w serialu "Alf".

Max Wright zmarł 26 czerwca 2019 roku w swoim domu w Kalifornii po latach walki z rakiem. Informację potwierdziła rodzina aktora. Wright osierocił dwójkę dzieci, jego żona zmarła dwa lata temu.

Max Wright nie żyje. Grał w "Alfie" i na Broadwayu

Wright grał w serialu "Alf" od 1986 do 1990 roku (czyli we wszystkich sezonach) i wcielał się w ojca rodziny, w której domu pojawił się tytułowy kosmita. Można go było także oglądać m.in. w "Murphy Brown", "Przyjaciołach", "Zdrówku" czy "The Drew Carey Show", gdzie grał gościnnie.

Występował również na Broadwayu, zadebiutował na scenie w 1968 roku w "The Great White Hope". Rola  w "Iwanowie" Antoniego Czechowa przyniosła mu w 1998 roku nominację do nagrody Tony.

W jego filmografii znalazły się również takie produkcje jak "Cały ten zgiełk" Boba Fosse'ego, "Simon" Marshalla Brickmana czy "Czerwoni"w reżyserii Warrena Beatty'ego.

Niestety, Max Wright przez długi czas zmagał się również z nałogami - narkotykami i alkoholem. Ostatnią rolą aktora był wujek Joe w filmie telewizyjnym "Back to Norm" z 2005 roku.

Więcej o:
Komentarze (16)
Max Wright nie żyje. Aktor znany z serialu "Alf" miał 75 lat
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 15 razy 9

  Max Write?? A przypadkiem nie Max Wright??

  Czy ktos ten artykuł pisał "na słuch" bo ktoś mu go przez telefon dyktował?

 • jagabaga92

  Oceniono 20 razy 8

  Smutna wiadomość:( Jednak zastanawiam się, w jakim wieku były jego dzieci, że gazeta pisze, iż "osierocił dwoje dzieci". Fakt - dziecko dla rodzica zawsze jest dzieckiem, jednak gdy to dziecko ma np. 50 lat i umiera jego rodzic, to już raczej nie nazywa się go sierotą...

 • melmakianin

  Oceniono 8 razy 6

  :(

 • glencok

  Oceniono 5 razy 3

  [*]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX