Wpadka w trzecim sezonie "Stranger Things". To nie miało prawa się stać w 1985 roku

Twórcom "Stranger Things" nie udało się uniknąć wpadki w trakcie kręcenia serialu. Uczciwie dodajmy jednak, że nie zrobili niczego na miarę słynnego kubka z kawą w "Grze o tron". Błąd jednak jest dość znaczący i zabawny.

"Stranger Things 3" to jeden z największych przebojów Netfliksa - serial obejrzało w ciągu kilku pierwszych dni po premierze ok. 40 mln osób na całym świecie. Nic dziwnego, że ktoś zauważył drobną, choć dość zabawną wpadkę twórców. Źródłem zamieszania jest paczka popularnych cukierków M&M's.

>>"Stranger Things 3". Pokazali numer telefonu w serialu specjalnie. Ludzie dzwonili i słyszeli specjalną wiadomość<<

Wpadka w "Stranger Things". Takich cukierków wtedy nie było

W jednej ze scen w piątym odcinku Jedenastka i Mike jedzą razem cukierki popularnej marki M&M's. W pewnym momencie Mike podaje dziewczynie drażetkę w kolorze czerwonym. W czym kłopot? Akcja serialu osadzona jest w 1985 roku- wtedy nie produkowano M&M-sów w tym kolorze.

Jak donosi portal Cinema Blend, produkująca te słodycze firma Mars Inc., wycofała ze sprzedaży czerwone M&M-sy w 1976 roku. Wtedy naukowcy ustalili, że używany do ich kolorowania czerwony barwnik spożywczy jest rakotwórczy. Zamiast tego pojawiły się pomarańczowe draże. Ten stan utrzymywał się przez 10 lat, ergo Mike i Jedenastka nie mogli jeść czerwonych dropsów w 1985 roku, te do sprzedaży wróciły dopiero dwa lata później. Oczywiście istnieje jeszcze szansa, że automat, w którym Mike kupił słodycze miała bardzo, bardzo stare zapasy. To brzmi mało kusząco. 

Nie wydaje się nam jednak, żeby Netflix musiał teraz kolorować cukierki na inny kolor, tak jak wcześniej HBO musiało usunąć papierowy kubek kawy ze sceny w "Grze o tron", która była mimo wszystko dbającym o maksymalny realizm historyczny serialem fantasy osadzonym w epoce średniowiecznej. 

>>"Gra o tron". Wpadka filmowców w czwartym odcinku. Przyjrzyjcie się kubkowi, który stoi na stole<<<

Więcej o:
Komentarze (28)
Wpadka w trzecim sezonie "Stranger Things". To nie miało prawa się stać w 1985 roku
Zaloguj się
 • rrrzodkiewka

  Oceniono 62 razy 56

  "dbającym o maksymalny realizm historyczny serialem fantasy osadzonym w epoce średniowiecznej"
  Zastanówcie się jeszcze raz nad tym fragmentem.

 • matylda1001

  Oceniono 39 razy 39

  Tu były czeskie Lentilki :)

 • koxiarz

  Oceniono 35 razy 33

  ""Grze o tron", która była mimo wszystko dbającym o maksymalny realizm historyczny serialem fantasy osadzonym w epoce średniowiecznej."

  Nie ma grama logiki w tym stwierdzeniu. "maksymalny realizm historyczny" w serialu fantasy, na dodatek "osadzonym w epoce średniowiecznej". Gdzie tam jest cokolwiek "historycznego", "gdzie epoka średniowieczna" no i gdzie ten "realizm" w historii o smokach i białych.

  PS. Doszukiwania się czerwonych M&M-sów juz nie będę się czepiał bo to już nie jest "twórczość" autora tego "doniesienia prasowego".

 • fotd

  Oceniono 27 razy 15

  To niesamowite. Czy społeczeństwo żyje wyłącznie tym lub w ogóle serialami ? Takie odnoszą wrażenie.

 • ugrydul

  Oceniono 16 razy 12

  A w Afryce co chwila ktoś z głodu umiera. Pewnie jedzą te nie istniejące cukierki. Trzeba ich ostrzec!!!

 • domrosa

  Oceniono 10 razy 8

  Celowy zabieg marketingowy. Product placement, który ma zrobić tzw. buzz, czyli szum z powodu tego, że w tym roku nie było jeszcze takich kolorów. Udało się? Udało! Warto było zapłacić za to w serialu.

 • alien_disclosure

  Oceniono 19 razy 7

  Kogoś pogięło. Film SF, w którym nie ma złamanego grosza faktów, a oni się czepiają czerwonych cukierków.

 • veerappan

  Oceniono 8 razy 6

  Straszna mi wpadka. W filmie "Anna" Luca Bessona widzimy telefony komórkowe, mikrofalówki i bankomaty w scenach z Moskwy z 1987 roku - to jest dopiero jazda!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX