"Flinstonowie" powrócą, tym razem w wersji dla dorosłych. Warner Bros. chce zrobić nowy serial

Fred, Barney, Betty i Wilma mają już niedługo wrócić w serialu "Flinstonowie". Tym razem Warner Bros. chce, żeby animacja była skierowana do dorosłych widzów.

Na razie nie ma żadnych szczegółów fabuły, wiadomo tylko, że nowa produkcja ma wykorzystać oryginalny pomysł z postaciami znanymi z bajki duetu William Hanna i Joseph Barbera. Twórcy chcą, żeby przygody jaskiniowców były skierowane nie do dzieci, a do pełnoletniego widza.

Kreskówka, która zadebiutowała w 1960 roku, do dzisiaj ma wielu fanów. Na razie nie wiadomo, czy i ewentualnie która stacja telewizyjna mogłyby emitować odcinki nowych "Flinstonów", ale prawdopodobne jest, że byłyby dostępne w tworzonym właśnie przez Warner Bros. serwisie streamingowym HBO Max.

Przygody Freda, Barneya i ich żon, w Polsce znane także pod tytułem "Między nami jaskiniowcami", doczekały się już wcześniej wersji aktorskiej. W 1994 roku John Goodman wcielił się w rolę Freda, pracownika kamieniołomu, w filmie "Flinstonowie", wyreżyserowanym przez Briana Levanta. W obsadzie znaleźli się też m.in. Rick Moranis (Barney Rubble), Elizabeth Perkins (Wilma Flintstone), Rosie O’Donnell (Betty Rubble), Kyle MacLachlan (Cliff Vandercave). W rolach drugoplanowych można było zobaczyć też Elizabeth Taylor oraz Halle Berry. 

Sześć lat później powstał prequel "Flintstonowie: Niech żyje Rock Vegas!", z zupełnie zmienioną obsadą. Freda zagrał Mark Addy (król Robert z "Gry o tron"), a Barneya Stephen Baldwin. Rolę, którą grała Elizabeth Taylor, teraz przejęła Joan Collins. 

Co ciekawe, sama animacja, którą oglądaliśmy dzięki spółce Hanna-Barbera, była inspirowana sitcomem "The Honeymooners", którego polską wersję można było oglądać pod tytułem "Miodowe lata".

Więcej o:
Komentarze (4)
"Flinstonowie" powrócą, tym razem w wersji dla dorosłych. Warner Bros. chce zrobić nowy serial
Zaloguj się
  • pi_sz

    Oceniono 6 razy 6

    Przecież oryginalnie animacja była skierowana właśnie do dorosłych, świadczy o tym m.in. wiele dwuznacznych żartów.

  • D B

    Oceniono 3 razy 3

    Co za bzdury, to nigdy nie była bajka dla dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX