Adam Słodowy żyje. Informacja o śmierci autora programu "Zrób to sam" jest nieprawdziwa

- Informacja o śmierci Adama Słodowego jest nieprawdziwa - powiedział radiu Poznań Maciej Rozbicki, wnuk siostry Adama Słodowego.

- Na pewno jest to fałszywa informacja - powiedział Maciej Rozbicki. Wyjaśnił, że jego mama rozmawiała z żoną Adama Słodowego, więc - jak powiedział - jest to pewne. - Jeśli wiem od małżonki wuja, że wszystko jest w porządku, to musi być fake news - podkreślił wnuk siostry Adama Słodowego.

Adam Słodowy urodził się 3 grudnia 1923 roku, w latach 1959–1983 był autorem i prowadzącym programu popularyzującego majsterkowanie zatytułowanego "Zrób to sam". Napisał również scenariusz do animacji "Pomysłowy Dobromir" i "Pomysłowy wnuczek", a także filmów "Śrubokręt i spółka" oraz "Dziura w ścianie". Adam Słodowy był również autorem wielu książek poświęconych samodzielnemu majsterkowaniu, w tym wydanej w ponad 560 tysiącach egzemplarzy "Lubię majsterkować".

W 1976 roku odebrał Order Uśmiechu - to odznaczenie przyznawane na wniosek dzieci. W 1983 roku otrzymał nagrodę literacką Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich jako autor najpoczytniejszych książek w bibliotekach publicznych.

19 lipca kilkanaście redakcji, w tym nasza, podały informację o śmierci wieloletniego prowadzącego program "Zrób to sam".

Więcej o:
Komentarze (66)
Adam Słodowy żyje. Informacja o śmierci autora programu "Zrób to sam" jest nieprawdziwa
Zaloguj się
 • nosorozecwlochaty

  Oceniono 35 razy 35

  Stare powiedzienie mówi że będzie jeszcze długo żył ten kogo błędnie "uśmierciły" gazety :)
  200 lat panie Adamie !

 • kzet69

  Oceniono 25 razy 23

  No cóż PAP pod pisowskimi władzami osiąga poziom wiarygodności Russia Today (bo to PAP wrzuciła tego fejka)...

 • elbertson

  Oceniono 18 razy 18

  no i 200 lat Panie Adamie !!!!!

 • lesnojeziorska

  Oceniono 19 razy 17

  No to jeszcze pożyje, jak raz go uśmiercili.

 • nyetiri

  Oceniono 16 razy 16

  Bardzo się cieszę, że p.Słodowy żyje. Był moim dziecięcym idolem. Z zainteresowaniem oglądałam "Zrób to sam", a potem buszowałam w komórce w poszukiwaniu części do zabawek.

 • otto_flick

  Oceniono 17 razy 13

  Pierwsza była PAP

 • tonz2

  Oceniono 11 razy 11

  Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Może znajdzie się w naszej telewizji miejsce na nowy program dla tego wybitnego człowieka, pewnie ma jeszcze nam coś do przekazania

 • szumarek

  Oceniono 10 razy 10

  PAP to powinna być wyrocznia, a tymczasem to ksero dziesiątej wody po Kisielu.
  Do zaorania jak TVP Info.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX