Twórcy "Gry o tron" odchodzą z HBO. Kontrowersyjny serial "Confederate" raczej nie powstanie

David Benioff i Dan Weiss, twórcy kasowej "Gry o tron", odchodzą z HBO - donosi "Hollywood Reporter". Nieoficjalnie chodzi o niezadowalającą ofertę ze strony stacji. Odejście Benioffa i Weissa oznacza prawdopodobnie anulowanie ich kolejnego projektu.

Ojcowie sukcesu "Gry o tron" pracowali dla HBO przez dekadę. "Hollywood Reporter", powołując się na własne źródła, informuje, że David Benioff i Dan Weiss już rozpoczęli wstępne negocjacje z konkurentami HBO. Najpierw mieli rozmawiać z Amazonem, następnie z Netfliksem, a później z Disneyem. Przedstawiciele gigantów rozrywki odmawiają jednak oficjalnego komentarza w tej sprawie. 

Jak się okazuje, prawdopodobny powód rozwodu twórców z HBO to pieniądze. Benioff i Weiss mieli zażądać od HBO kontraktu opiewającego na 200 mln dolarów, chcąc przekroczyć kwotę 150 mln, którą wynegocjowali ze stacją twórcy "Westworld". Stacja im odmówiła, stąd poszukiwanie partnera, który spełni ich wymaganie.

Twórcy "Gry o tron" odchodzą z HBO. "Confederate" nie powstanie

Warto pamiętać, że duet dla HBO pracował już nad kolejną, potencjalnie hitową produkcją. Chodzi o "Confederate", serial, którego akcja miałaby się toczyć w alternatywnej wersji historii USA. W opowieść południowe stany po wojnie secesyjnej odłączają się od Unii i tworzą własne państwo, w którym panuje oczywiście niewolnictwo. Już sama zapowiedź serialu wywołała kontrowersje i, jak donosi "Hollywood Reporter", w świetle informacji zakończeniu współpracy, prawdopodobnie serial zostanie wyrzucony z planów HBO. W rozmowie z serwisem deadline.com potwierdził to Casey Bloys, szef programowy stacji. - Myślę, że wszystko to, co planowali z nami jednak nie będzie kontynuowane - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (16)
Twórcy "Gry o tron" odchodzą z HBO. Kontrowersyjny serial "Confederate" raczej nie powstanie
Zaloguj się
 • orfeusz.pl

  Oceniono 20 razy 18

  Co za pycha - i tak żyjąc bez jakiegoś niesamowicie obrzydliwego luksusu by tej kasy do końca życia nie wydali a chcą więcej :( Słabe, mocno słabe.

 • bezidei

  Oceniono 15 razy 13

  Z×××××bali 8 sezon GoT i maja teraz czelność żądać więcej.

 • bohatyrzwembleju

  Oceniono 9 razy 9

  Nie wiem o co tyle krzyku. Gra o tron była dobra tylko do momentu w którym rozjechala się z książkami. Później z odcinka na odcinek było gorzej. Też bym im nie dał 200mln.

 • cozarro

  Oceniono 9 razy 9

  chyba bardziej przestraszyli się scenariusza niz budzetu, ciekawe który z serwisów przyjmie ich projekt

 • adamzalej

  0

  Wylecieli za ostatni odcinek GoT! Ale jakiś bez znaczenia, mały powód, musiał się znaleźć.

 • 1944kumaty

  Oceniono 19 razy -9

  Alternatywna wersja historii USA, czyli znowu walenie w białych - rasizm, niewolnictwo. Niech idą do netflixa, tam dostaną na to milardowy budżet.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX