"Zniewolona" to hit. O czym jest ukraiński serial emitowany w TVP? Ile ma odcinków?

"Zniewolona" to historyczny serial o pięknej ukraińskiej dziewczynie, który wśród polskich widzów cieszy się niesłabnącą popularnością. Co niezwykłego jest w historii "Zniewolonej"?

Serial "Zniewolona" emitowany jest przez TVP. Cieszy się tak dużą popularnością, że widzowie mogą go oglądać aż sześć razy w tygodniu. Akcja osadzona jest w XIX- wiecznym Imperium Rosyjskim w okolicach miasteczka Nieżyn (dzisiejsza Ukraina). Brutalna rzeczywistość czasów carskiego państwa jest tłem dla wydarzeń z życia chłopki Katieriny. Została wychowana niczym panna z bogatego domu, ale nie zmienia to jej prawdziwej pozycji w silnie zhierarchizowanym świecie.

,,Zniewolona" - o czym opowiada ukraiński serial transmitowany w TVP?

Katierina Wierbickaja, czyli główna bohaterka serialu "Zniewolona", jest piękną, mądrą i wykształconą panną. Wszystko, co ma zawdzięcza swojej matce chrzestnej, szlachciance pani Czerwińskiej. Jednak jej atuty nie dają jej wolności, ponieważ jest własnością Piotra Czerwińskiego, najbogatszego człowieka w Nieżynie. Przez niego życie Katieriny staje się koszarem, z którego nie może uciec. 

 

Katerina Kowalczuk wcielająca się w główną postać, dziękowała niedawno widzom TVP, za wyniki oglądalności. Na swoim profilu na Facebooku opublikowała post w którym pisze: 

Polsko, jesteś szalona! Cieszę się z waszej wielkiej energii. Nie mam słów, żeby wyrazić, jak bardzo jestem wdzięczna. I jak się ciesze, że to lubicie [serial "Zniewolona"].

Aktorka zapowiada też, że przygotowuje dla polskich fanów serialu niespodziankę. Niektórzy przewidują,że może to być przyjazd Kateriny do Polski. 

"Zniewolona" - ile ma odcinków?

Serial "Zniewolona" ma dwa sezony, a każdy z nich po 24 odcinki. Pierwszy sezon był emitowany do 2 sierpnia na TVP, a teraz trwa już drugi. Serial można oglądać sześć razy w tygodniu (wszystkie dni oprócz czwartku) o godzinie 20.45 - wyjątkiem jest niedziela, gdy serial leci na TVP o 20.15.

Więcej o:
Komentarze (7)
"Zniewolona" to hit. O czym jest ukraiński serial emitowany w TVP? Ile ma odcinków?
Zaloguj się
 • marekmarek44

  Oceniono 13 razy 13

  Czy kicz to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Pewne jest tylko to, że serial opowiada o 19-wiecznych stosunkach społeczno-politycznych w imperium rosyjskim, a konkretnie na obecnych ziemiach Ukrainy, czyli dawnej Polsce.Pańszczyzna była podłym i nieludzkim systemem polityczno-prawnym w całej Europie, ale tylko u nas zadomowiła się na tak długo i tak głęboko zapuściła swe korzenie. Na domiar złego na Ukrainie miała swój wymiar nie tylko społeczny, ale i narodowy, bo szlachcic był zazwyczaj Polakiem, lub spolonizowanym Ukraińcem, a poddany Ukraińcem.System folwarczno- pańszczyźniany obowiązywał w Polsce przez kilkaset lat i był wyjątkowo opresyjny, a próżno szukać jego opisów w polskiej literaturze- z wyjątkiem Kordiana i Chama Leona Kruczkowskiego, czy np. drugiej części Dziadów Adama Mickiewicza. Zatem ta a nie inna tematyka stanowi o wyjątkowosci tego utworu.

 • bohdan222

  Oceniono 7 razy 5

  Niewolnica Izaura, czy jakoś tak, tez była w Polsce :) Na lotnisku tłumy i transparenty i jeden z nich "Leon sio ty młocie" to do jej panicza :)

 • dlugi48

  Oceniono 18 razy 2

  Straszny kicz, ale baby to lubią.

 • dgl123

  Oceniono 2 razy 0

  Moja teściowa to ogląda! Brrrr

 • pijanymarynarz

  0

  Wprowadźcie do cholery tagi z możliwością blokowania wybranych na głównej, bo niektórych tematów mam serdecznie dosyć. Aż nie chce się wchodzić.

 • psitkacz

  Oceniono 1 raz -1

  dżizzas , codzień reklama tego chłamu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX