Co siedzi "W głowie Billa Gatesa"? Netflix pokazał zwiastun dokumentu o założycielu Microsoftu

Co Bill Gates je na śniadanie? Jakie jest jego ulubione zwierzę? Czego w życiu boi się najbardziej? Odpowiedzi na te pytania ujawnia zwiastun dokumentu Netfliksa "W głowie Billa Gatesa", w którym twórcy zaprezentują imponującą historię życia informatycznego geniusza i filantropa.

Mało kto w dzisiejszych czasach nie słyszał choć raz o Billu Gatesie. To człowiek, który współtworzył system operacyjny Windows i pierwsze komputery osobiste. Od lat Gates daje się poznać jako filantrop w ramach założonej z małżonką fundacji Bill & Melinda Gates Foundation. Jak jeden z najbogatszych ludzi na świecie stał się tym, kim jest? Tego mamy się dowiedzieć z nadchodzącego dokumentu Netfliksa "W głowie Billa Gatesa".

Zobacz też: "Dwóch papieży". Jonathan Pryce do złudzenia przypomina papieża Franciszka. Jest zwiastun filmu Netfliksa >>

"W głowie Billa Gatesa". Jak myśli jeden z największych informatycznych geniuszów naszych czasów?

Na swoim profilu na Twitterze Bill Gates napisał: "Spędziłem kilka ostatnich lat, współpracując przy serialu dokumentalnym Netfliksa przedstawiającym mój dorobek zawodowy i moje życie. (...) Mam nadzieję, że spodoba wam się to, co udało im się stworzyć". Zwiastun trzyodcinkowej produkcji zapowiada się niezwykle interesująco:

Miniserial bierze na siebie ambitne zadanie zabrania widzów w "podróż w głąb umysłu" Billa Gatesa. Z jednej strony dokument opowie o Microsofcie i ogromnym wkładzie Billa Gatesa w sukces firmy, jak również o jego rewolucyjnych pomysłach związanych z działaniami na rzecz klimatu czy eradykacji chorób.

Z drugiej strony dostaniemy spojrzenie na życie prywatne Gatesa - budowanie relacji i zakładanie rodziny to niebotycznie trudne zadania dla osoby tak oddanej pracy jak on, a jednak podołał temu wyzwaniu ze sporym sukcesem. Bez wątpienia możemy się spodziewać wciągającej, świetnie zrealizowanej historii.

Reżyserem dokumentu jest laureat Oscara Davis Guggenheim ("Niewygodna prawda", "To ja, Malala"). Premiera "W głowie Billa Gatesa" na Netfliksie jest zaplanowana na 20 września.

Więcej o:
Komentarze (19)
Co siedzi "W głowie Billa Gatesa"? Netflix pokazał zwiastun dokumentu o założycielu Microsoftu
Zaloguj się
 • Kapitan Flint

  Oceniono 15 razy 5

  On nie jest geniuszem informatycznym. Jest geniuszem marketingu i biznesu. W informatyce żerował na pomysłach innych. Fundament Microsoftu, to system MS-DOS, stworzony przez Patersona i Allena. Tego ostatniego Gates wydymał w biznesie.

 • pcat

  Oceniono 5 razy 3

  Czekam na serial o Jacku Tramielu.

 • jan.go

  Oceniono 3 razy 1

  No nie wygłupiajmy sie Gates nie jest geniuszem informatyki tak jak wcześniej Jobs nim nie był Musk nie ma nic wspólnego z inżynierią i powstaniem elektrycznego samochodu Tesli ale jednocześnie ich rola w tych przedsięwzięciach jest znaczna może nawet i kluczowa Zarządzali tymi projektami . Musk musiał tylko wprowadzić produkt na rynek ale jakby tego nie zrobił nikt o Tesli by nie usłyszał Tak już jest , o twórcach mało kto pamięta szczególnie że ich wielu było Jego filantropia to też bardzo śliski temat

 • arnoldbuzdygan

  Oceniono 7 razy 1

  Geniusz!?
  To klasyczny przykład kariery przez układy (rodzinne) a nie geniuszu informatyki.

 • filip2604

  Oceniono 1 raz -1

  gates geniuszem ?
  hahahahahahaha

 • qawsedrftg

  Oceniono 17 razy -1

  Nie można tego durnia nazywać geniuszem informatyki! To nie von Neumann, Dijkstra albo Odersky. To raczej typowy produkt jankeskiego systemu, tak samo jak Cukerberg: inni wymyślili a on sobie wskutek różnych mniej lub bardziej legalnych akcji "przywłaszczył". Nie używam windows, a za każdym razem kupując nowy komputer muszę płacić haracz M$oftowi - świetny biznes!

 • szach1000

  Oceniono 1 raz -1

  Gates zachorował w 2009.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX