Jakimowicz o spotkaniu z Macierewiczem w TVP: Widzę chłopa i czuję, że muszę mu podziękować

- Gdy trwała rozmowa Michała [Rachonia - red.] z panem Macierewiczem, mając telefon, zgooglowałem sobie, popatrzyłem, czytam: "KOR, internowany, likwidacja WSI...". Czytam o lustracji, którą chcieli przeprowadzić. Czytam to wszystko, widzę tego chłopa i czuję, że mam ochotę mu podziękować za te lata, kiedy walczył o niepodległość Polski - tak o swoim spotkaniu z Antonim Macierewiczem w studiu TVP Info mówił w programie "Skandaliści" w Polsat News aktor Jarosław Jakimowicz.

Aktor Jarosław Jakimowicz był w ubiegłym tygodniu jednym z gości programu Michała Rachonia "#Jedziemy" w TVP Info. Aktor w pewnym momencie wstał ze swojego miejsca i podbiegł w stronę wychodzącego ze studia posła PiS i byłego szefa MON Antoniego Macierewicza.

- Reżyserka mnie znienawidzi. Ja mam 50 lat. Dziękuję za tych 50 lat walki o niepodległość. Dziękuję za kraj, w którym żyję w imieniu moich dzieci, Polaków. Jestem dumny i zaszczycony - powiedział Jakimowicz.

Gest aktora odbił się w mediach społecznościowych szerokim echem.

Jarosław Jakimowicz: To było spontaniczne

Jarosław Jakimowicz pojawił się w sobotnim wydaniu programu "Skandaliści" w Polsat News, w którym wyjaśnił, dlaczego zdecydował się podziękować politykowi. Jak stwierdził, "nie znał do tej pory historii pana Macierewicza na tyle, żeby być jego fanem albo nie być jego zwolennikiem".

To była spontaniczna chwila. Gdy trwała rozmowa Michała [Rachonia - red.] z panem Macierewiczem, mając telefon, zgooglowałem sobie, popatrzyłem, czytam: "KOR, internowany, likwidacja WSI...". Czytam o lustracji, którą chcieli przeprowadzić. Czytam to wszystko, widzę tego chłopa i czuję, że mam ochotę mu podziękować za te lata, kiedy walczył o niepodległość Polski. Czy którakolwiek z tych osób, które tak się mądrzą i filozofują, tych pięknych w telewizji erudytów, czy któryś siedział w więzieniu?

- mówił aktor.

Jak przyznał Jakimowicz, dostał ok. tysiąc wiadomości obrażających jego i jego matkę.

- Trochę odwrócę sytuację. Rzeczywiście jest mi wstyd, rzeczywiście jest mi bardzo z tego powodu smutno, rzeczywiście denerwuję się teraz, wiem, że nie powinienem tak zrobić, wiem, że zrobiłem źle. (..) Popełniłem błąd dlatego, że gdybym to miał zrobić jeszcze raz, to przygotowałbym laurkę dla pana Macierewicza, napisałbym piosenkę dla niego i pocałowałbym go w rękę. Tak mi piszą, żebym tak zrobił - ironizował artysta.

- Jeżeli popełniłem błąd, jeżeli jestem słaby, głupi, naiwny, czy zasłużyłem tym, co zrobiłem, na to, żeby ktoś tak się do mnie wyrażał? - dodał.

- Ludzie, opamiętajcie się! Za co? Nie mogę pogratulować facetowi, który od 50 lat walczy o polską niepodległość, który siedział w więzieniu? Kto siedział w więzieniu za niepodległość? Tusk siedział? Schetyna siedział? Kwaśniewski siedział? - oburzał się Jarosław Jakimowicz w Polsat News.

Więcej o:
Komentarze (228)
Jakimowicz o spotkaniu z Macierewiczem w TVP: Widzę chłopa i czuję, że muszę mu podziękować
Zaloguj się
 • sobieryba

  Oceniono 130 razy 118

  Trzeba było jeszcze podziękować za stworzenie "religii smoleńskiej", która ogłupiła i skłóciła Polaków.. nie mówiąc już o roztrwonieniu grubych baniek..

 • ezo-mir

  Oceniono 120 razy 112

  Piotrowicz siedział? Kaczyński siedział?
  No i googlować Macierewicza?
  Co za tłuk...

 • fakduck

  Oceniono 110 razy 96

  Ujeżdżaczu różowej panienki. Poczytaj sobie książkę Tomasza Piątka o tym gościu. Czy macior wytoczył za to proces???? NIE!!!! Boi się, że fakty wypłynął.

 • sokolasty

  Oceniono 99 razy 89

  "Kto siedział w więzieniu za niepodległość? Tusk siedział? Schetyna siedział? Kwaśniewski siedział?"

  Michnik siedział
  Kuroń siedział
  Wałęsa siedział
  Frasyniuk siedział
  Kaczyński? Siedział, u mamy pod spódnicą

 • jac_l_w

  Oceniono 90 razy 84

  Każdy ma prawo być ciemnym matołem, ale żeby aż tak? 50 lat i zero kumania?

 • banita77

  Oceniono 80 razy 70

  Szybka "łaska" i będzie się można odkuć finansowo...

 • nowyemeryt

  Oceniono 71 razy 63

  Dziwny jest ten facet od dziękowania ,chyba na Księżycu przebywał,
  tyle co Antoni szkody dla Polski uczynił, może Ziobro mu tylko dorównał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX