Jakimowicz poprowadzi "Pytanie na śniadanie extra". Wcześniej przerwał program, by dziękować Macierewiczowi

Aktor Jarosław Jakimowicz wzbudził niemałe zamieszanie w ubiegłym tygodniu, kiedy przerwał program Michała Rachonia na antenie TVP Info, żeby podziękować Antoniemu Macierewiczowi. Właśnie ogłoszono, że został jednym z prowadzących format "Pytanie na śniadanie extra" na antenie TVP 2. Na wizji będzie gościł raz w tygodniu.

Centrum informacji Telewizji Polskiej poinformowało, że Jarosław Jakimowicz będzie prowadził program "Pytanie na śniadanie extra" raz w tygodniu. Aktor poprowadził już swój pierwszy odcinek na antenie TVP2 w poniedziałek 18 listopada.

"Pytanie na śniadanie extra" w telewizji emitowane jest bezpośrednio po zakończeniu porannego programu "Pytanie na śniadanie" od poniedziałku do soboty. Zazwyczaj zaczyna się około godziny 11:10.

Czytaj też: Jarosław Jakimowicz skomentował występ w TVP Info: Wydawało mi się, że pan marszałek miał łzy w oczach

Jakimowicz podziękował Macierewiczowi

Jarosław Jakimowicz w czasie programu "#Jedziemy" na antenie TVP Info postanowił publicznie i wylewnie podziękować nowemu marszałkowi seniorowi, Antoniemu Macierewiczowi. Aktor zerwał się z miejsca przy stole i pobiegł uścisnąć dłoń byłego ministra.

Antoni Macierewicz występował w programie chwilę przed Jakimowiczem. Po skończonej rozmowie kierował się do wyjścia. Ale wtedy też Jarosław Jakimowicz dał upust wylewającej się z niego wdzięczności. Na widok nowego marszałka seniora zerwał się z krzesełka z okrzykiem:

Reżyserka mnie znienawidzi. Ja mam 50 lat. Dziękuję za tych 50 lat walki o niepodległość. Dziękuję za kraj, w którym żyję w imieniu moich dzieci, Polaków. Jestem dumny i zaszczycony.

Antoni Macierewicz dłoń aktora uścisnął, uśmiechnął się serdecznie, pozdrowił również rodzinę pana Jarosława.

W sobotnim wydaniu programu "Skandaliści" w Polsat News Jakimowicz wytłumaczył swoją niespodziewaną wylewność. Wyznał, że "nie znał do tej pory historii pana Macierewicza na tyle, żeby być jego fanem albo nie być jego zwolennikiem". W studio wyznał:

To była spontaniczna chwila. Gdy trwała rozmowa Michała [Rachonia - red.] z panem Macierewiczem, mając telefon, zgooglowałem sobie, popatrzyłem, czytam: "KOR, internowany, likwidacja WSI...". Czytam o lustracji, którą chcieli przeprowadzić. Czytam to wszystko, widzę tego chłopa i czuję, że mam ochotę mu podziękować za te lata, kiedy walczył o niepodległość Polski. Czy którakolwiek z tych osób, które tak się mądrzą i filozofują, tych pięknych w telewizji erudytów, czy któryś siedział w więzieniu? - mówił aktor.

Wyznał także, że po tym wydarzeniu dostał ok. tysiąc wiadomości obrażających jego i jego matkę. 

Jakimowicz od dawna nie kryje się ze swoimi poglądami politycznymi. Tylko w tym roku spotkał się z krytyką po tym, jak wyraził wsparcie dla walczącej ze społecznością LGBTQ+ Zofii Klepackiej czy promował hasło "Poland not Polin". Wtedy też wyjawił w rozmowie na kanale YouTube wsensie.tv, że przez opowiadanie się za konkretną opcją polityczną stracił rolę:

Miałem jutro zacząć serial. To nie jest tak, że to miała być rozmowa, że to będzie za miesiąc; nie, już wszystko było przygotowane. Ja miałem na jutro umówiony samochód, że mnie odbiera o 6 rano sprzed domu, miałem tekst, wszystko. I dzwoni do mnie o 17 dzień wcześniej moja agencja i mówi: "Jarek, oni rezygnują z ciebie, przez twoje wypowiedzi

- pożalił się Jakimowicz i dodał: - Oni są chórem. Jak nie będziesz śpiewał cienko jak w tym chórze, jak będziesz śpiewał inaczej, to oni cię będą tępić.

Czytaj też: Jakimowicz o spotkaniu z Macierewiczem w TVP: Widzę chłopa i czuję, że muszę mu podziękować

Więcej o:
Komentarze (338)
Jakimowicz poprowadzi "Pytanie na śniadanie extra". Wcześniej przerwał program, by dziękować Macierewiczowi
Zaloguj się
 • gondek

  Oceniono 163 razy 149

  Już widzicie jak się robi karierę w dzisiejszej Polsce ?. Właśnie tak.
  Wiec wazelinka i do roboty !

 • pan.szklanka

  Oceniono 142 razy 136

  Jeżeli za to dają "Pytanie na śniadanie", to proszę sobie wyobrazić co zrobiła Holecka z Ziemcem.

 • robson15

  Oceniono 104 razy 92

  A niech sobie ten kiepski aktorzyna prowadzi co chce w tej szczujni.
  Kto normalny ogląda reżimową TV PIS? Telewizja nie wiem czemu nazwana Narodową, jest po prostu tubą propagandową "jedynie słusznej partii" PIS, totalną szczujnią niszczącą ludzi mających odmienne zdanie od obecnie nam niestety rządzących. Mało tego jest największą farmą pisowskich trolli, większą od tej Szachermachera. Ten aktorzyna idealnie się wpasuje do większości "dziennikarzy" tej telewizji, takich jak Rachoń, Holecka, Ziemiec itd. Miernych ale wiernych o których na pewno nie można powiedzieć rzetelni dziennikarze. Urban mógłby się sporo nauczyć od Kurskiego i jego "zacnej" ekipy. Mnie osobiście klauzula sumienia nie pozwala oglądać tej szczujni TV PIS od ponad czterech lat

 • oko2009

  Oceniono 99 razy 87

  Jeżeli nie kolaborujesz w TVP nie pracujesz. Proste.

 • zielonyludek

  Oceniono 88 razy 82

  Oj se wygooglował.
  Wcześniej nie wiedział kim jest Macierewicz? Nie wierzę? Jest aż takim kr....em"?
  To niech sobie jeszcze wygoogluje książke Piątka.

 • sector23

  Oceniono 83 razy 77

  W tej sytuacji, tytuł programu powinien brzmieć: "Rowa lizanie, na sniadanie"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX