Simpsonowie - kultowy serial animowany, który podbił serca milionów dorosłych

AT
03.01.2019 14:30
The Simpsons

The Simpsons (Źródło: www.media.foxcomedy.pl)

The Simpsons to serial nadawany od prawie 30 lat. Zdobył on popularność na całym świecie, stając się nieodłącznym elementem popkultury. Jeśli ty również jesteś fanem Simpsonów, zobacz gadżety z motywami z serialu!

Simpsonowie (ang. The Simpsons) to serial, który już dawno temu osiągnął miano kultowego. Animowany sitcom dla dorosłych, stworzony przez Matta Groeninga, powstał prawie 30 lat temu, a nadal znajduje się na listach najbardziej popularnych produkcji. Emitowany bez przerwy od 1989 roku, posiada duże grono wiernych fanów, którzy nieprzerwanie od pierwszego sezonu (a powstało ich już 29) śledzą losy swoich ulubionych bohaterów. 

Kolaż / Gadżety The Simpsons / Materiały partnerówKolaż / Gadżety The Simpsons / Materiały partnerów Źródło: www.media.foxcomedy.pl

Serial The Simpsons z pewnością można określić także jako prekursora gatunku. To właśnie on zapoczątkował okres na animowane komedie dla dorosłych, które w sarkastyczny sposób przedstawiają stereotypowe zachowania narodowe, religijne i społeczne. Serial ten jako pierwszy pokazał styl życia Amerykanów, w zabawny sposób parodiując typową rodzinę z USA. Rzeczywistość stworzona przez Matta Groeninga oraz postacie posiadające uniwersalny zestaw cech, z którymi każdy może się utożsamić, z miejsca zdobyły grono wielbicieli i szybko osiągnęły miano ponadczasowych. Liczne odniesienia kulturowe oraz inteligenty humor, ironicznie przedstawiający amerykańskie społeczeństwo, zdobyły uznanie nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w wielu innych krajach.

Kolaż / The Simpsons / Materiały partnerówKolaż / The Simpsons / Materiały partnerów 

Potwierdzeniem fenomenu serialu mogą być liczne wyróżnienia, które seria zdobyła na przestrzeni lat, oraz fakt, że w 2000 roku Simpsonowie otrzymali gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sław. The Simpsons zostali również osiemnastokrotnie nagrodzeni Emmy Awards oraz wieloma pomniejszymi odznaczeniami.

Więcej o: