365 dni: Ten dzień

 • Złote Maliny 2023. Tom Hanks z pierwszą nominacją. Na liście aż dwa polskie filmy

  Złote Maliny 2023. Tom Hanks z pierwszą nominacją. Na liście aż dwa polskie filmy

  Jak co roku, chwilę przed ogłoszeniem nominacji do Oscarów, poznaliśmy nominowanych do Złotych Malin. Wśród kandydatów do filmowych antynagród znalazły się polskie produkcje i to tej samej pary reżyserkiej, której film wygrał statuetkę dwa lata temu. Natomiat największą liczbą nominacji zdobył film "Blondynka" Andrew Dominika, który przedstawia burzliwą historię Marilyn Monroe.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Polski film został ogłoszony najgorszym filmem roku. 'Obraża krytyków z licznych powodów'

  Polski film został ogłoszony najgorszym filmem roku. "Obraża krytyków z licznych powodów"

  "365 Dni: Ten Dzień" zyskał tytuł najgorszego filmu roku od portalu Metacritic. "Obraża krytyków z licznych powodów, ale bynajmniej nie chodzi tu o nagość, a raczej mizoginię" - czytamy w uzasadnieniu. Co więcej, autorzy zestawienia tłumaczą, że "Kolejne 365 dni" nie ma na liście, bo żaden z krytyków nie był w stanie się zmusić do obejrzenia produkcji.

  Justyna Bryczkowska
 • 77 980 000 godzin stracili widzowie z całego świata. '365 dni: Ten dzień' to globalny hit Netfliksa

  77 980 000 godzin stracili widzowie z całego świata. "365 dni: Ten dzień" to globalny hit Netfliksa

  Autorzy recenzji prześcigają się w złośliwościach, film ma od krytyków tłuste 0 procent pozytywnych ocen. Wszyscy twierdzą, że nie ma po co włączać. A i tak 77 980 000 godzin spędzili widzowie z całego świata na oglądaniu ekranizacji drugiej książki Blanki Lipińskiej. Tym samym polski erotyk jest globalnym hitem na platformie Netflix. I to wśród produkcji angielskojęzycznych.

  aj
 • '365 dni: Ten dzień' zbiera cięgi od krytyków. A zdał test, na którym poległy hollywoodzkie klasyki

  "365 dni: Ten dzień" zbiera cięgi od krytyków. A zdał test, na którym poległy hollywoodzkie klasyki

  Czy w filmie pojawiają się przynajmniej dwie bohaterki, które mają swoje imiona? Czy ze sobą rozmawiają? Czy rozmawiają o czymś innym niż mężczyźni? Te trzy proste pytania są od lat wykorzystywane jako wskaźnik aktywnej obecności kobiecych bohaterek w różnych dziełach kultury. Wiele głośnych produkcji filmowych nie spełniała tych niezbyt wygórowanych kryteriów. O dziwo, szeroko krytykowany film "365 dni: Ten dzień" przeszedł pomyślnie test Bechdel.

  Justyna Bryczkowska
 • Druga część '365 dni' ze zwiastunem i datą premiery. Kiedy 'Ten dzień' trafi na Netfliksa?
Więcej o:

365 dni: Ten dzień