agnieszka kamińska
-
Radio 357 i RNŚ mają w sieci od 6 do 10 razy więcej słuchaczy niż Trójka. Nawet w rządowym badaniu
Krajowy Instytut Mediów podał wyniki najnowszego badania dziennej słuchalności polskich rozgłośni radiowych w internecie, które ma być alternatywą dla nieakceptowanych przez Polskie Radio badań Kantar Radio Track. I wynika z nich, że zaraz po RMF FM największą popularnością wśród słuchaczy w sieci cieszą się rozgłośnie Radio 357 i Radio Nowy Świat. Trójka zajęła 12. miejsce.
-
Wojciech Mann przed atakiem Rosji rzucił "prorocze" słowa o Polskim Radiu. Teraz apeluje
Agnieszka Kamińska została wybrana przez Radę Mediów Narodowych na kolejną kadencję głosami członków z PiS. Tę decyzję Wojciech Mann skomentował m.in. słowami: "Mimo jej godnych podziwu wysiłków zostało jeszcze co nieco do zniszczenia, a kto mógłby tego dokonać skuteczniej, jeśli nie ona? No, może ktoś od Władimira Władimirowicza". Dziś pisze o wojnie na Ukrainie.
-
Kamińska opowiada o sukcesach w Polskim Radiu. Suski kontruje: Nie są mi znane
"Pani prezes Kamińska wygłosiła dłuższe expose na temat swoich wielkich sukcesów. (...) Joanna Lichocka wygłosiła też wielką pochwałę jej dotychczasowej działalności" - relacjonuje Juliusz Braun przebieg posiedzenia Rady Mediów Narodowych, podczas którego Agnieszka Kamińska została powołana na następną kadencję na stanowisku prezeski Polskiego Radia. Optymizmu partyjnej koleżanki i zachwytów samej prezeski nie podziela jednak wiceprzewodniczący PiS Marek Suski.
-
Agnieszka Kamińska nadal prezeską Polskiego Radia. Na kolejną kadencję wybrali ją członkowie RMN z PiS
Agnieszka Kamińska nadal będzie prezeską Polskiego Radia. Została wybrana przez Radę Mediów Narodowych na kolejną kadencję głosami członków z PiS.
-
Trójka ciągle nie ma jesiennej ramówki. Suski: Niemal zerowa słuchalność to wina szefostwa radia
Radiowa Trójka ciągle nie ma zatwierdzonej jesiennej ramówki, choć większość polskich rozgłośni radiowych prowadzi nowe programy już od początku września. Członkowie rady programowej Polskiego Radia dopiero niedawno dostali propozycje i to, co zobaczyli, nie spodobało się im. Marek Suski ocenia, że szorujące po dnie wyniki słuchalności rozgłośni to wina szefów radia.
-
PR udało się zastrzec nazwę programu Wojciecha Manna. Urząd dał veto przy innej audycji
Polskie Radio wystąpiło jeszcze w 2020 roku do Urzędu Patentowego RP o zastrzeżenie nazw kilkudziesięciu audycji, które nadawane były m.in. na antenie Trójki. Decyzja była o tyle zaskakująca, że programy zniknęły z ramówek radia, a większość prowadzących je osób zmieniła pracę. Wnioski w większości zostały rozpatrzone pozytywnie.
-
Mirosław Rogalski ogłaszał, że wyniki LP3 były fałszowane. O pracy w Trójce mówi: "Trafiłem w oko cyklonu"
"Tam toczyła się wojna między zespołem a prezes Kamińską. Trafiłem w oko cyklonu. Rządziły koterie, nie było jednomyślności. To było straszne" - opowiada w najnowszym wywiadzie Mirosław Rogalski, który wicedyrektorem Trójki został na początku kwietnia 2020 roku, a od początku kwietnia 2021 roku nie jest już pracownikiem Polskiego Radia w ogóle - nie przedłużono mu umowy.
-
Agnieszka Walewicz po latach odeszła z Polskiego Radia. "Jedynym wyjściem jest zrównanie tego wszystkiego z ziemią"
"Mało kto o tym wie, że w cieniu dramatu Trójki rozgrywał się nasz mniejszy, znacznie mniej medialny dramat. Przez rok walczyliśmy o normalność w tej niezupełnie normalnej instytucji. Nie udało się..." - napisała w obszernym wpisie Agnieszka Walewicz, która przez długie lata była sekretarzem redakcji Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Wraz z końcem maja odeszła, a swoje dawne miejsce pracy nazwała "parodią".
-
RPO pyta prezeskę Polskiego Radia, dlaczego usunęła z jury konkursu jego założycielkę. "To budzi wątpliwości"
Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zdecydowała, żeby z jury i komisji artystycznej Konkursu stypendialnego im. Jacka Stwory dla młodych reportażystów wykreślić Janinę Jankowską i Irenę Piłatowską-Mądry. O ironię zakrawa fakt, że pierwsza z nich była pomysłodawczynią plebiscytu. W sprawie tej interweniuje Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk.
-
Polskie Radio w 2020 roku wydało ponad 400 tys. na pensje dla zarządu. Zasiada w nim tylko Agnieszka Kamińska
Polskie Radio w 2020 roku zanotowało o 16 mln niższe wpływy z reklam niż rok wcześniej, niemniej te straty wyrównują coraz większe rekompensaty od rządu. Na nagrody dla pracowników ma pójść 3,2 mln zł, na wynagrodzenie dla jednoosobowego zarządu w osobie Agnieszki Kamińskiej przeznaczono zaś 404 tysiące złotych.
-
Ta kwestia ze "Znachora" jest kultowa. W nowej wersji nie pada wcale
-
Pracownicy Teatru Osterwy nie wytrzymali. Napisali skargę do ministra kultury na Klynstrę-Komarnickiego
-
Zapytaliśmy was, co myślicie o "Zielonej granicy" od razu po seansie. "To jest film bardzo propolski"
-
"Pomagamy szeptem". Co w "Zielonej granicy" jest prawdziwe
-
"Myć się tylko po ciemku i w misce z wodą. Ręcznik do górnej części ciała, dolną wycierałaś szmatą"
- TVN zmienia niedzielną ramówkę. Będzie specjalna transmisja na żywo
- Grał koncert, nagle złapał się za serce. Gitarzysta doznał zawału i trafił do szpitala
- Kolejny debiut 88-letniej Heleny Norowicz. Sprawdź jej premierową piosenkę
- "Ma coś takiego w oczach, że nie można oderwać od niego wzroku". Rozmawiamy z Tomaszem Schuchardtem
- W jakim czasie rozgrywa się akcja "Znachora"? Widzowie mają wątpliwości
-
Prezeska Polskiego Radia wykreśliła pomysłodawczynię konkursu z jego jury. "Decyzja jest nikczemna"
Decyzją prezeski Agnieszki Kamińskiej z jury i komisji artystycznej Konkursu stypendialnego im. Jacka Stwory dla młodych reportażystów wykreślono Janinę Jankowską i Irenę Piłatowską-Mądry. Sęk w tym, że to Jankowska wymyśliła i zorganizowała ten konkurs jeszcze w 1998 roku. "Decyzja Polskiego Radia jest nikczemna i uważam, że właśnie tak powinno się ją nazwać" - komentuje Anna Sekudewicz, która do tego samego jury należała.
-
Kamińska zachwala w spocie ramówkę Polskiego Radia. Co w Trójce? Dwie godziny z Cejrowskim
Polskie Radio przedstawiło wiosenne plany dla wszystkich swoich stacji, a prezeska Agnieszka Kamińska zapewnia: "To starannie opracowana oferta łącząca to, co najnowsze z tym, co nasi słuchacze uwielbiają od lat". Najbardziej widoczne są zmiany w linii programowej radiowej Trójki. Co usłyszymy w rozgłośni w ciągu najbliższych miesiącach? Między innymi wydłużony do dwóch godzin program Wojciecha Cejrowskiego.
-
"Press": Agnieszka Kamińska tymczasową dyrektorką Trójki
Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska tymczasowo przejęła obowiązki dyrektora i redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia - dowiedział się serwis.
-
Trójka straciła połowę słuchaczy. Jest wniosek o dymisję prezeski Polskiego Radia
Trójka ciągle bije niechlubne rekordy i cały czas traci kolejnych słuchaczy. Członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun po raz kolejny próbuje przeforsować wniosek o dymisji prezeski Agnieszki Kamińskiej. Do tej pory przewodniczący Czabański twierdził, że nie ma ku temu merytorycznych podstaw.
-
Stowarzyszenie radiowców: zmiany wprowadzone przez prezeskę PR mogą być narzędziem cenzury i represji
Stowarzyszenie Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego zwróciło się do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Rzecznika Praw Obywatelskich o ocenę zmian w kodeksie etyki Polskiego Radia, podkreślając, że budzą zaniepokojenie.
-
Polskie Radio z nowymi zasadami etyki. "Ograniczają prawo pracowników do wypowiedzi w internecie"
Pracownicy Polskiego Radia nie będą mogli prowadzić aktywności w sieci, która negatywnie wpływa na wizerunek nadawcy. Uchwałę w tej sprawie przyjęła prezeska Polskiego Radia. Zaznaczono w niej, że dziennikarze nie powinni przedstawiać w internecie opinii, których nie przedstawiliby podczas audycji.
-
Trójka. Prezeska PR: "Na sugestie, że trzeba coś zmienić, nie było reakcji". Do ekipy dołącza m.in. "Ciechan"
Kilka tygodni temu w atmosferze skandalu Kuba Strzyczkowski został zwolniony z funkcji dyrektora-redaktora naczelnego Programu Trzeciego Polskiego Radia. Agnieszka Kamińska, prezeska PR, w cytowanej przez WirtualneMedia.pl rozmowie z PAP zapewniła, że powody tego zwolnienia były bardzo poważne. Dodatkowo zapowiedziała, że w Trójce nastąpi sporo zmian, na które poprzednia ekipa "nie chciała się zgodzić". Do radiowej ekipy dołączają kolejni prowadzący.
-
Prezeska Polskiego Radia pisze do RPO: Zakaz wypowiedzi nie pozbawia pracowników możliwości krytyki
W lipcu Agnieszka Kamińska, prezeska Polskiego Radia, wydała zarządzenie, wedle którego pracownicy rozgłośni mogą wypowiadać się w mediach wyłącznie za zgodą rzecznika lub zarządu. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdził, że to zarządzenie jest sprzeczne z zapisami Konstytucji. Teraz odpowiedziała mu sama Kamińska.
-
RPO do prezeski PR: Media publiczne powinny być gwarancją wolności wypowiedzi. Pracownicy mogą krytykować pracodawcę
Biuro RPO zainterweniowało w sprawie wydanego przez prezeskę Polskiego Radia zakazu wypowiedzi dla pracowników radiowej Trójki i innych stacji Polskiego Radia. W liście do Agnieszki Kamińskiej zwrócono uwagę, że jej zarządzenie jest sprzeczne z konstytucją i międzynarodowymi normami, stąd wniosek o jego zmianę, gdyż powinno chronić wolność wypowiedzi.
-
Wicedyrektor Trójki ciągle nie chce zrezygnować z pracy. Były dyrektor zostanie pracownikiem Polskiego Radia
Ciągle pełniący funkcję wicedyrektora Trójki Mirosław Rogalski nie chce zrezygnować ze stanowiska, chociaż nikt z zespołu nie chce z nim współpracować, a Kuba Strzyczkowski złożył podanie o powołanie nowego zastępcy. Były dyrektor rozgłośni, Tomasz Kowalczewski, póki co odbiera zaległy urlop, a po powrocie przejdzie do Polskiego Radia 24 - donoszą Wirtualne Media.
-
Helsińska Fundacja Praw Człowieka: Zakazy w Polskim Radiu to niedopuszczalne ograniczenie swobody wypowiedzi
W środę Helsińska Fundacja Praw Człowieka przekazała serwisowi WirtualneMedia opinię na temat kontrowersyjnego zarządzenia prezeski Polskiego Radia, Agnieszki Kamińskiej. Dotyczy ono zasad kontaktów z mediami i publicznych wypowiedzi pracowników i współpracowników. Według HFPC to m.in. "poważna próba ograniczenia kontroli społecznej nad mediami publicznymi".
-
Pracownicy Polskiego Radia dostali zakaz wypowiadania się w mediach. Skomentował go Wojciech Mann
Wojciech Mann w marcu po 55 latach odszedł z Polskiego Radia i zaangażował się w tworzenie internetowego Radia Nowy Świat. Nadal jednak ma spostrzeżenia dotyczące sytuacji poprzedniego pracodawcy. Tym razem odniósł się do ostatnich decyzji prezeski Agnieszki Kamińskiej, która zabroniła wypowiadać się pracownikom w mediach bez uzyskania zgody zarządu.
-
Pracownicy Polskiego Radia z zakazem wypowiedzi w mediach bez zgody. "Mają prawo, a nawet obowiązek zabierania głosu"
Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wydała w poniedziałek zarządzenie w sprawie zasad kontaktów z mediami i publicznych wypowiedzi pracowników i współpracowników. "Zarządzenie stoi w sprzeczności z wolnością słowa oraz etyką dziennikarską" - reaguje Stowarzyszenie Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego.