beksińscy

 • Polski wuefista maluje obrazy w stylu Beksińskiego. Mógłby drogo je sprzedać, ale woli sport

  Polski wuefista maluje obrazy w stylu Beksińskiego. Mógłby drogo je sprzedać, ale woli sport

  Jego twórczość, jak sam ją opisuje, to melancholijny industrializm. Inspiruje go to, w czym nie każdy dostrzeże piękno - stare fabryki i betonowe bloki stanowiące stały krajobraz jego najbliższego otoczenia w Dąbrowie Górniczej. Młody nauczyciel sztuką zajmuje się od lat, jednak postanawia pozostać wierny swojej głównej pasji, którą jest sport.

  Iga Gromska
 • Beksińscy - książka o rodzinie Beksińskich. Historia wyjątkowej rodziny

  Beksińscy - książka o rodzinie Beksińskich. Historia wyjątkowej rodziny

  W 2014 roku ukazała się publikacja "Beksińscy. Portret podwójny". Jest to książka o rodzinie Beksińskich, napisana przez Magdalenę Grzebałkowską. Autorka przybliża w niej historię wyjątkowej rodziny, naznaczonej śmiercią. Twórczość Zdzisława Beksińskiego po dziś dzień wywołuje w odbiorcach sprzeczne emocje, sympatycy radia z pewnością pamiętają charyzmatycznego prezentera, jakim był Tomasz Beksiński. Na czym polegała wyjątkowość tej rodziny?

  KatK
 • Dawno nie widzieliśmy tak porażającego filmu. 'Ostatnia rodzina' to odkrycie
Więcej o:

beksińscy

 • Dokument o Kozakiewiczu na WFF. Zobacz zwiastun

  "BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny"). Autorem zdjęć jest Michał Żuberek, za montaż odpowiada Ziemowit Jaworski. Koproducentami są Telewizja Polska S.A. i Mazowiecki Instytut Kultury. Produkcję współfinansowały Polski Instytut Sztuki Filmowej, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy oraz Gdyński Fundusz Filmowy.