błażej król

 • Błażej Król z nowym albumem. 'Nic nowego'? I tak, i nie

  Błażej Król z nowym albumem. "Nic nowego"? I tak, i nie

  Dwukrotnie nominowany do Paszportów "Polityki" (w 2019 roku zwyciężył w kategorii muzyka popularna) Błażej Król wydał swój siódmy album. "W każdym (polskim) domu" promuje zupełnie nową personą.

  Marta Korycka
 • Dwudniowy finał trasy Męskie Granie 2021 już za nami. Ponad milion odtworzeń transmisji z koncertu

  Dwudniowy finał trasy Męskie Granie 2021 już za nami. Ponad milion odtworzeń transmisji z koncertu

  Dwa dni koncertów, dwie orkiestry, kilkudziesięciu polskich muzyków i ponad milion odtworzeń streamingu w internecie - za nami finał dwunastej edycji Męskiego Grania sponsorowanego przez markę Żywiec. Cała trasa pełna była wielkich emocji - zarówno artyści, jak i zebrani pod sceną fani nie kryli radości z możliwości ponownego spotkania się na koncertach po roku pandemii. W żywieckim Amfiteatrze pod Grojcem wystąpili m.in. Męskie Granie Orkiestra 2020, Męskie Granie Orkiestra 2021 oraz Dawid Podsiadło, Kwiat Jabłoni, ZALEWSKI i RALPH KAMINSKI.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • król: Musiałem spróbować rzeczy, na które kiedyś kręciłem nosem, żeby nie żałować [WYWIAD]

  król: Musiałem spróbować rzeczy, na które kiedyś kręciłem nosem, żeby nie żałować [WYWIAD]

  - W czasie, kiedy naprawdę mamy się czym martwić, nic nam nie pozostaje, jak czerpanie radości z tego, co serio lubimy - mówi Błażej Król, który tę ideę bez wątpienia wcielił w życie na albumie "Dziękuję". Kilka dni po jego premierze artysta opowiedział nam m.in. o Męskim Graniu, grzesznych przyjemnościach i swoim stosunku do świata show-biznesu. Wygląda też na to, że jako pierwsi odpowiadamy na wyszukiwane w Google pytanie o jego wzrost.

  Maja Piskadło
 • Premiery tygodnia. Król dziękuje swoim Tygrysom, a Bartosz Bielenia robi szum w 'Prime Time'

  Premiery tygodnia. Król dziękuje swoim Tygrysom, a Bartosz Bielenia robi szum w "Prime Time"

  Po świętach czas się rozbudzić - chociaż pogoda za oknem jest prawdziwie kwietniowa i sprawia sporo niespodzianek, zawsze możemy polegać na popkulturalnych produkcjach, które wypełnią nam wiosenny czas. W tym tygodniu takich produkcji dostarczają m.in. Błażej Król, Monika Libicka, autorka książki "Gela. Skarb z Archiwum Ringelbluma" oraz Jakub Piątek, reżyser filmu "Prime Time".

  oprac. Maja Piskadło
 • Król pragnie podziękować. Zanim to zrobi, posłuchajcie jego nowego singla

  Król pragnie podziękować. Zanim to zrobi, posłuchajcie jego nowego singla

  Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Rok 2020 okazał się szczególny, bo bez nowej płyty Króla - przyniósł on jednak artyście nagrody takie jak Paszport POLITYKI czy Fryderyk, a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020. Wydawniczą lukę Król uzupełni już niebawem płytą "Dziękuję" - można już posłuchać pierwszego singla promującego krążek.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Błażej Król - kim jest nowy członek Męskiego Grania? [Instagram, Płyty]

  Błażej Król - kim jest nowy członek Męskiego Grania? [Instagram, Płyty]

  Do ekipy Męskiego Grania dołączył Błażej Król. Muzyk, używający swojego nazwiska jako pseudonimu artystycznego, razem z Darią Zawiałow i Igo wykonuje utwór "Świt". Kim jest Król? Jak wyglądała jego muzyczna kariera? Co powinniśmy wiedzieć o nowym członku Orkiestry Męskiego Grania?

  SeR
Więcej o:

błażej król