bo we mnie jest seks

 • Jak powstawała piosenka 'Nie będzie romansu'? 'Krzysztof Zalewski mi powiedział: ja chcę ciebie'

  Jak powstawała piosenka "Nie będzie romansu"? "Krzysztof Zalewski mi powiedział: ja chcę ciebie"

  Maria Dębska na potrzeby filmu "Bo we mnie jest seks" nagrała dziewięć piosenek z repertuaru Kaliny Jędrusik, naśladując jej głos - zrobiła to tak emocjonalnie i autentycznie, że można tego nie zauważyć bez uprzedzenia. Doświadczenia muzycznego jej nie brakuje - studiowała w Akademii Muzycznej. Kiedy zdjęcia na planie dobiegły końca i przyszła pora nagranie utworu "Nie będzie romansu", Krzysztof Zalewski powiedział jej: "Przestań, śpiewasz jak Kalina. Musisz śpiewać jak ty". Więcej o kulisach powstawania piosenki opowiedzieli oboje w wywiadach dla Gazeta.pl.

  Justyna Bryczkowska
 • Netflix pokaże 'Bo we mnie jest seks'. Kiedy premiera filmu o Kalinie Jędrusik?

  Netflix pokaże "Bo we mnie jest seks". Kiedy premiera filmu o Kalinie Jędrusik?

  Za główną rolę w filmie "Bo we mnie jest seks" aktorka Maria Dębska dostała na poprzednim festiwalu filmowym w Gdyni nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Wszyscy widzowie, którzy nie mieli okazji zobaczyć filmu poświęconego fenomenowi Kaliny Jędrusik w kinach, pewnie ucieszą się na wiadomość, że polska produkcja pojawi się na Netfliksie. Znamy datę premiery.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Maria Dębska o graniu Kaliny Jędrusik: Kazano mi przytyć, a potem wsadzano w gorset, żeby ścisnąć

  Maria Dębska o graniu Kaliny Jędrusik: Kazano mi przytyć, a potem wsadzano w gorset, żeby ścisnąć

  Kalina Jędrusik to do dziś jedna z najbardziej pamiętnych ikon polskiego powojennego kina, której charyzmę ciągle podziwiają kolejne pokolenia. Miała nieprzeciętny talent aktorski, a także urodę i seksapil, których potrafiła używać, jak nikt w jej czasach. Do tego stopnia, że wielu zapominało o tym, jak wyśmienitą jest aktorką. Trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś był w stanie dobrze oddać jej żywiołowość i niepowtarzalny wdzięk w filmie biograficznym. A jednak znalazła się osoba, która podołała zadaniu i to śpiewająco: dosłownie i w przenośni. Maria Dębska za swoją kreację w produkcji "Bo we mnie jest seks" dostała na 46. FPFF w Gdyni nagrodę dla najlepszej aktorki właśnie za rolę Kaliny Jędrusik.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Dębska w teledysku do nowej piosenki wciela się w Jędrusik. 'Czuję mrowienie pod skórą'
 • 'Bo we mnie jest seks'. Pierwsze spojrzenie na Marię Dębską w roli Kaliny Jędrusik [TEASER]

  "Bo we mnie jest seks". Pierwsze spojrzenie na Marię Dębską w roli Kaliny Jędrusik [TEASER]

  Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) - zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Prezentujemy teaser filmu "Bo we mnie jest seks" o pierwszej seksbombie PRL-u, "polskiej Marylin Monroe".

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • 'Bo we mnie jest seks'. Są pierwsze zdjęcia Marii Dębskiej jako Kaliny Jędrusik
Więcej o:

bo we mnie jest seks