Dorota Kobiela

 • "Variety": Malowani "Chłopi" oczarowali festiwal w Annecy

  "Variety": Malowani "Chłopi" oczarowali festiwal w Annecy

  Producent Sean Bobbitt, reżyserka i scenarzystka Dorota Kobiela i scenarzysta oraz producent Hugh Welchman zaprezentowali na festiwalu filmowym w Annecy swój najnowszy film "Chłopi". Rok przed zaplanowaną premierą twórcy z BreakThru Film opowiadali o produkcji w sekcji Work in Progress i - jak pisze branżowy "Variety" - oczarowali uczestników.

  Marta Korycka
 • Malowani "Chłopi" na festiwalu filmowym w Annecy

  Malowani "Chłopi" na festiwalu filmowym w Annecy

  Rok przed zaplanowaną premierą BreakThru Films prezentuje w sekcji Work in Progress Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy "Chłopów" w reżyserii Doroty Kobieli. Premiera opartej na nagrodzonej Noblem powieści Władysława Reymonta produkcji planowana jest w 2022 roku.

  oprac. Marta Korycka
 • "Chłopi". Zaczyna się szkolenie malarzy, którzy ręcznie namalują 80 tys. obrazów

  "Chłopi". Zaczyna się szkolenie malarzy, którzy ręcznie namalują 80 tys. obrazów

  Zaczynają się prace nad animacją malarską "Chłopów" w reżyserii Doroty Kobieli, która odpowiedzialna była za powstanie nominowanego do Oscara filmu "Twój Vincent". By powstała ekranizacja powieści polskiego noblisty, potrzebne będzie namalowanie 80 tysięcy obrazów. Studio BreakThru Films rozpoczęło właśnie w Sopocie szkolenie malarzy, którzy będą pracować nad filmem.

  inf. prasowa, opracowała Justyna Bryczkowska
 • Byliśmy na planie "Chłopów". Z książki zostały te sceny, które naprawdę mają znaczenie. "Takie aktorskie mięsko" [TYLKO U NAS]
 • "Chłopi" twórców "Twojego Vincenta". Maciej Musiał zagra w filmie wyjątkową postać
Więcej o:

Dorota Kobiela