ebook
-
"Rytuały wody" - kryminał, przez który szybko kupicie bilet do Hiszpanii
"Cisza białego miasta" Evy Garcii Sáenz de Urturi okazała się czarnym koniem wśród książek opublikowanych w pierwszej połowie 2019 roku. Powieść nikomu w Polsce nieznanej hiszpańskiej autorki nagle wskoczyła na listy bestsellerów. Czy druga część serii dorówna jej popularnością?
-
Starość jest przerażająca, a kobiety mściwe - dziewięć opowieści laureatki Bookera po raz pierwszy po polsku
"Na początku Verna nie zamierzała nikogo zabijać. Zależało jej wyłącznie na prostych, nieskomplikowanych wakacjach" - tak Margaret Atwood zaczyna tytułowe opowiadanie z tomu "Kamienne posłanie". Wydane po raz pierwszy w Polsce opowieści nagrodzonej ostatnio Bookerem pisarki, to podróż po krainie mroku i groteski.
-
"Wrzucili światło do piwnicy i zamknęli drzwi" - Auschwitz, 23 września 1943 roku [FRAGMENT]
Kontrowersyjne spojrzenie na wojenną historię w książce "W niemieckim domu", w którym głos ma podzielone niemieckie społeczeństwo, świadectwa więźniów obozu w Auschwitz są podważane, a okrutni oprawcy wybielani. Czy prawda ma szansę wyjść na jaw, a sprawcy mordu ukarani?
-
Polski wywiad na tropie najcenniejszego dzieła z przedwojennych muzealnych zbiorów! [RECENZJA]
Polski wywiad na tropie najcenniejszego dzieła z przedwojennych muzealnych zbiorów! Niesamowita historia w książce "Operacja Rafael".
-
Olive Kitteridge powraca i pokazuje swoją prawdziwą naturę [RECENZJA]
W najnowszej książce Elizabeth Strout ponownie odwiedzamy małe miasteczko Crosby w amerykańskim stanie Maine. Poznajemy nowe historie jego mieszkańców oraz dalsze losy głównej bohaterki nagrodzonej Pulitzerem powieści "Olive Kitteridge", na podstawie której powstał miniserial HBO z Frances McDormand w roli tytułowej.
-
W cztery oczy z Sapkowskim. Autor "Wiedźmina" do najłatwiejszych i najserdeczniejszych rozmówców nie należy [RECENZJA]
Twórca "Wiedźmina" w brawurowej i burzliwej dyskusji z historykiem literatury - Stanisławem Beresiem.
-
Hipokryzja, czyli pedofilia wśród księży i układ, który ją kryje [FRAGMENT]
Dziennikarz śledczy Radosław Gruca, który sam jest katolikiem, synem watykanisty oraz bratem ofiary księdza, wyciąga na światło dzienne brudne tajemnice Kościoła w książce "Hipokryzja".
-
Gisele Bündchen stała się ikoną, kiedy okrzyknięto ją "Ciałem"- teraz napisała fenomenalną autobiografię [FRAGMENT]
Pracowała dla największych w modzie - od Armaniego po Versace. Pojawiła się na ponad 1200 okładkach, wzięła udział w blisko 500 pokazach mody. W 2016 roku podziwialiśmy ją na otwarciu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio. Wreszcie możemy poznać ją bliżej, także jako prywatną osobę.
-
Uważaj, aby nie wpletli cię w "Łańcuch"! Thriller Adriana McKinty'ego przerazi każdego rodzica [RECENZJA]
"Łańcuch" Adriana McKinty'ego to książka o tym, że nasze człowieczeństwo, słabe punkty, a do tego niezbadaną nawet przez nas samych determinację i wielką miłość do dziecka można łatwo wykorzystać. I to w wybitnie parszywy sposób.
-
W poszukiwaniu esencji życia - bez presji posiadania i gromadzenia [RECENZJA]
Dostrzegam silne trendy nakłaniające do wprowadzenia minimalizmu w życie, ale traktuję je nieufnie. Mam coś wyrzucić i poczuję się lepiej? Wątpliwe. Dlatego po "Prosto i uważnie na co dzień", książkę o minimalizmie i esencjalizmie, sięgnęłam ostrożnie.
-
Pracownicy Teatru Osterwy nie wytrzymali. Napisali skargę do ministra kultury na Klynstrę-Komarnickiego
-
Netflix nakręcił nową wersję polskiego klasyka. Wycięli z kultową kwestię
-
Poprawia koncentrację, wyobraźnię i... wynagrodzenie. Czytanie (i pisanie) książek może dosłownie odmienić życieMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
"Pomagamy szeptem". Co w "Zielonej granicy" jest prawdziwe
-
TVN zmienia niedzielną ramówkę. Będzie specjalna transmisja na żywo
- "Nie żałuj umarłych, Harry..." - dopasujesz postać z Harry'ego Pottera do cytatu?
- "Stawka większa niż życie" to kultowy serial! Jak dobrze go znasz?
- Horrory z lat 80. - lista 10 filmów klasyki gatunku, które sprawdzą się nie tylko w czasie Halloween
- Tam, gdzie muzyka łączy się z wolnością. Idą za głosem serca i talentu
- Tam, gdzie muzyka łączy się z wolnością. Idą za głosem serca i talentu
-
Arnold van de Laar zaprasza w podróż przez dzieje chirurgii [Fragment]
Holenderski lekarz specjalizujący się w laparoskopii opowiada o sztuce chirurgii w książce "Pod nóż" - od starożytności po najnowsze osiągnięcia i technologie. Ogrom wiedzy i równie wiele anegdot, opowiadanych z przymrużeniem oka, to ogromne walory tej napisanej lekkim piórem popularnonaukowej książki.
-
Biały facet, ciemny samochód, centrum Moskwy... [Fragment książki]
Ostatnie dni sierpnia, plaża, dwie dziewczynki. Gdzieś na horyzoncie pojawia się tajemniczy mężczyzna. Jest coraz bliżej i bliżej.. Katastrofa wisi w powietrzu. Atmosfera zagęszcza się jak w słynnym filmie Petera Weira "Piknik pod Wiszącą Skałą".
-
Martwy bezdomny znaleziony w centrum Sztokholmu ma w kieszeni numer do Blomkvista. To naprawdę ostatni tom "Millennium"?
Była to jedna z najbardziej oczekiwanych książkowych premier tego roku, a jej tekst do końca utrzymywano w tajemnicy. Pytanie, czy medialny szum (i tak o wiele mniejszy niż w przypadku poprzednich części) przekłada się na jakość szóstego i ostatniego (ponoć) tomu "Millennium"?
-
Czy polska szkoła jest w stanie krytycznym? 'Likwidacja szkół to furtka do pozbycia się niewygodnych nauczycieli' [FRAGMENT]
Co szwankuje w polskiej edukacji? Dlaczego nasze uczelnie zajmują tak dalekie miejsca w światowych rankingach? Jakie są powody tego, że szkoła z każdym rokiem staje się coraz uciążliwszym koszmarem dla uczniów, nauczycieli i rodziców? "Belfrzy" to książka, którą powinien przeczytać każdy świadomy Polak - wszak taka nasza przyszłość, jaka edukacja naszych dzieci.
-
"Ukryty pokój" Jorna Liera Horsta - kolejny bestseller ze Skandynawii?
Kryminały o komisarzu Wistingu mają niezaprzeczalną przewagę nad innymi powieściami z gatunku - ich autor wie, o czym pisze, bo sam był policjantem. I chociaż w książce "Ukryty pokój" Jorn Lier Horst wkracza na grząski temat polityki, nie odbiera to tej historii realizmu.
-
Tomasz Organek: Piosenka i książka w gruncie rzeczy są tym samym, jeżeli zrozumiemy sam sens pisania [ROZMOWA]
- Czyli opowiedzenie historii, która zawiera się w precyzji języka, we frazie. Bo dla mnie tym właśnie jest literatura. Jest żywym językiem, który próbuje się okiełznać po to, żeby uchwycić pewne rzeczy, w inny sposób niemożliwe do uchwycenia - mówi Tomasz Organek, muzyk, kompozytor, wokalista, twórca tekstów i autor powieści "Teoria opanowywania trwogi".
-
Zmarszczki, kolagen i Kim Kardashian. Fragment książki
Zamiast kolagenowego suplementu. golonka albo panna cotta. Przekorny sposób na zmarszczki od kobiety naukowca, autorki książki "Bez parabenów. Jak bronić się przed kosmetycznymi oszustwami i mądrze dbać o urodę".
-
Gra i trąbi banda zombie - nowa powieść Jacka Dehnela może czytelników zawirusować
Oberwie się Jackowi Dehnelowi za szarganie najświętszych polskich tradycji, obrażanie uczuć wszelakich i profanację narodowych symboli. W powieści "Ale z naszymi umarłymi" robi to wszystko brawurowo, a przy tym z wdziękiem i poczuciem humoru.
-
"Asymetria" - głośny nowojorski debiut [FRAGMENT]
Jedna z 10 najważniejszych książek 2018 roku według "Time", "New York Times" i vulture.com. Przyjęty z wielkimi owacjami amerykańskiej krytyki debiut młodej prozaiczki. Książka w stylu Philipa Rotha, jednak "bardziej Rothowska niż sam Roth".
-
Co piją Francuzi i jak popełniają zbrodnie? Recenzja kryminału "Morderstwo w winnicy"
Są książki, które chętniej niż inne zabiera się ze sobą na urlop. Bez wątpienia należy do nich "Morderstwo w winnicy". Podobnie zresztą jak i dwie poprzednie części kryminalnego cyklu "Verlaque i Bonnet na Tropie".
-
QUO VADIS, HOMO? Czy nadchodzi koniec sztuki pisania? [RECENZJA]
Genialne eseje mistrza polskiej fantastyki naukowej. Jacek Dukaj na równi z Umberto Eco i Yuvalem Noahem Hararim.
-
'Kult' Łukasza Orbitowskiego: "Nim Heniek zobaczył Matkę Boską, miał sen o pszczołach" [FRAGMENT]
Zbeletryzowana, ale doskonale udokumentowana historia oławskich objawień to pretekst do fascynującej fabuły o miłości i stracie, lojalności i próbie zrozumienia najbliższych. O potrzebie odkupienia win. O cudach i ich tajemnicy.
-
Trzynaście rozmów i jeden temat - in vitro [FRAGMENT]
Według szacunków dzięki tej metodzie na świecie urodziło się ponad 8 milionów dzieci. Czy jednak wiemy, czym dokładnie jest in vitro? Jak wygląda procedura? Co się dzieje z mrożonymi zarodkami? Co przeżywają pary, które przez lata nieskutecznie starają się o dziecko? A co rodzice, którzy skorzystali z tej metody leczenia niepłodności?