Fakty TVN

 • Ekipa 'Wiadomości' TVP dalej brnie w 'obronę wolności mediów'. Internauci są jednak niewzruszeni

  Ekipa "Wiadomości" TVP dalej brnie w "obronę wolności mediów". Internauci są jednak niewzruszeni

  Pracownicy TVP po wyborach parlamenarnych postanowili dać do zrozumienia swoim widzom, że czują się zagrożeni i potrzebują pomocy. Ekipa "Wiadomości" od początku dawkowała narrację o "zagrożeniu pluralizmu", ale przyszedł czas, gdy przeszli samych siebie. Dostrzegli to internauci, którzy głośno dali znać, co sądzą o apelu TVP ws. kwestii wolności wyboru stacji.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Morawiecki zaatakował 'Fakty' TVN i strzelił sobie w kolano. 'Mistrzowie cenzury'

  Morawiecki zaatakował "Fakty" TVN i strzelił sobie w kolano. "Mistrzowie cenzury"

  W ostatnich dniach dla polityków PiS-u i tzw. mediów narodowych najważniejszym tematem w kraju jest afera wiatrakowa, nazywana przez nich "lex wiatrak" lub "lex Kloska". Podczas ostatniej konferencji prasowej Mateusza Morawieckiego premier zarzucał "Faktom" TVN, że nie informują Polaków o tym przedsięwzięciu i stwierdził, że stacja na pewno wytnie jego słowa. Jednak mocno się przeliczył.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • 'Fakty' TVN pokazały swoim widzom, co mówi o nich TVP. 'Pokazują coś takiego za 3 mld zł rocznie'

  "Fakty" TVN pokazały swoim widzom, co mówi o nich TVP. "Pokazują coś takiego za 3 mld zł rocznie"

  Wiodącym tematem ostatnich dni w telewizyjnych dziennikach informacyjnych jest wieść o powołaniu rzadu przez Mateusza Morawieckiego, który najprawdopodobniej nie uzyska większości. W "Faktach" TVN zdecydowano się pokazać bezwzględne wypowiedzi polityków oraz odnieść się do programu "Jak oni kłamią", który prowadzą czołowi propagandyści TVP Info. Jego formuła opiera się na "demaskowaniu kłamstw" podawanych przez TVN.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Reporter 'Faktów' mówi po chińsku, a Tom Cruise płynną polszczyzną. Widzowie w szoku
 • Marcin Pawłowski zmarł 19 lat temu. Do samego końca prowadził 'Fakty' TVN

  Marcin Pawłowski zmarł 19 lat temu. Do samego końca prowadził "Fakty" TVN

  20 listopada 2004 roku zmarł jeden z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów "Faktów" TVN, czyli Marcin Pawłowski. Dziennikarz, gdy usłyszał diagnozę, początkowo chciał zrezygnować z pracy w dzienniku telewizyjnym, ale postawił nie schodzić z ekranu i walczyć do końca. W dzień, w który mija 19. rocznica jego śmierci, przypominamy jego sylwetkę.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Poruszające ostatnie minuty 'Faktów' TVN. Piotr Kraśko był rozemocjonowany

  Poruszające ostatnie minuty "Faktów" TVN. Piotr Kraśko był rozemocjonowany

  Ostatnie wydanie "Faktów" TVN zakończyło się w wyjątkowy sposób. Prowadzący Piotr Kraśko zapowiadając ostatni materiał nie mógł ukryć poruszenia. Widzowie usłyszeli nastrojową muzykę, a na ekranie pojawiły się nagrania lub zdjęcia osobistości, które zmarły w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Redakcja dziennika nie zapomniała także o swoich długoletnich pracownikach.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • TVN zaliczył wpadkę, a szef KRRiT wlepił niemałą karę. Chodzi o 'Fakty'

  TVN zaliczył wpadkę, a szef KRRiT wlepił niemałą karę. Chodzi o "Fakty"

  Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski postanowił po raz kolejny ukarać telewizję TVN. Tym razem chodzi o przypadkowe przerwanie reklamami wydania "Faktów" z czerwca tego roku. Pomimo tego, że nadawca tłumaczył, że doszło do błędu emisyjnego, to szef KRRiT nałożył karę w wysokości 80 tys. złotych.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Prowadził główne wydanie 'Faktów'. Gdy zachorował, nie zniknął z ekranów. Zmarł w wieku 33 lat

  Prowadził główne wydanie "Faktów". Gdy zachorował, nie zniknął z ekranów. Zmarł w wieku 33 lat

  Marcin Pawłowski był dopiero na początku dziennikarskiej kariery, gdy zdiagnozowano u niego złośliwą odmianę nowotworu. Choć na chwilę zniknął z telewizji, to po wyczerpującym leczeniu powrócił na antenę, prowadząc główne wydanie "Faktów" TVN. W zmaganiach z chorobą wspierała go ukochana żona, Aleksandra. Jego śmierć wstrząsnęła całą Polską.

  Roksana Pamuła
Więcej o:

Fakty TVN