festiwal w opolu

 • Doda szykuje ogromną niespodziankę na występ w Opolu. I to dosłownie!

  Doda szykuje ogromną niespodziankę na występ w Opolu. I to dosłownie!

  Lada moment rozpocznie 60. Festiwal Krajowej Piosenki Polskiej w Opolu! Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów pierwszego dnia festiwalu jest specjalny recital Dody, dla której będzie to powrót do opolskiego amfiteatru po sześcioletniej nieobecności. W ostatnim wywiadzie zdradziła szczegóły swojego występu, który ma się zapisać w historii festiwalu w Opolu jako największa dyskoteka w historii tego wydarzenia.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Bójki za kulisami, sukienki z blachy i pijani artyści. Festiwal w Opolu pełen był głośnych skandali
 • Doda w Opolu wyzywana przez reżysera koncertu. Skandaliczne tłumaczenia rzeczniczki [OPINIA]

  Doda w Opolu wyzywana przez reżysera koncertu. Skandaliczne tłumaczenia rzeczniczki [OPINIA]

  Roztrzęsiona wokalistka poinformowała w poniedziałek, że reżyser festiwalu w Opolu wyzywał ją w trakcie prac nad koncertem. - Na próbach różne rzeczy się zdarzają i czasem różne emocje targają artystami i reżyserami - usprawiedliwia go Agata Konarska, prezenterka TVP i rzeczniczka imprezy. Doda w Opolu ma wystąpić pierwszego dnia festiwalu.

  Marta Korycka
 • Wdały się w bójkę na Festiwalu w Opolu? Rodowicz zarzucała Sipińskiej, że 'małpuje jej styl'
 • Karolina Fryt. 'Szansa na sukces' zapewniła jej występ w Opolu. Już wcześniej próbowała swoich sił w TV
 • Zagłuszyli 'bejba!'. Blanka dała pierwszy koncert po Eurowizji

  Zagłuszyli "bejba!". Blanka dała pierwszy koncert po Eurowizji

  Blanka już jakiś czas temu wróciła z Liverpoolu, gdzie prezentowała Polskę w konkursie Eurowizji. Swoje "Solo", znane też jako "Bejba", będzie pewnie śpiewać teraz dość często na rodzimej scenie. Zaskakująco, nie na każdej.

  Marta Korycka
 • Opole 2023. Wiemy, kto wystąpi w konkursie Premier i Debiutów. Reżyser festiwali nie szczędzi krytyki

  Opole 2023. Wiemy, kto wystąpi w konkursie Premier i Debiutów. Reżyser festiwali nie szczędzi krytyki

  Znamy już wykonawców tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który odbędzie się już po raz sześćdziesiąty. Niestety, w tym roku na próżno szukać na liście uczestników popularnych artystów. Reżyser opolskich festiwali i dyrektor festiwalu Best Stream Awards uważa, że większość artystów z koncertu Premier nadaje się bardziej do koncertu Debiutów. Zaapelował także do prezydenta Opola o wycofanie się z imprezy.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Prezydent Opola bez ogródek o TVP: szczujnia. Co z organizacją Festiwalu w Opolu?

  Prezydent Opola bez ogródek o TVP: szczujnia. Co z organizacją Festiwalu w Opolu?

  Prezydent Opola w mediach społecznościowych opublikował post, w którym krytykuje ostatnie działania mediów rządowych. Jego słowa wiązały się z tragedią, do której doszło w Szczecinie. Nie oznacza to jednak, że miasto planuje wycofać się ze współorganizacji Festiwalu w Opolu, ale stanowczo apeluje o bojkot mediów rządowych przez polityków opozycji.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Woodstock, Love Parade, Opole 2017... Festiwale, którym nie było dane powodzenie. 'Rzućmy w tłum banknoty'

  Woodstock, Love Parade, Opole 2017... Festiwale, którym nie było dane powodzenie. "Rzućmy w tłum banknoty"

  Miała być miłość i pokój, był rozgardiasz i płomienie. W serialu dokumentalnym "Totalny chaos: Woodstock '99", który zadebiutuje na Netfliksie 3 sierpnia, wrócimy do (niestety) pamiętnego lata, gdy w miasteczku Rome w stanie Nowy Jork chciwość pokonała wzniosłe cele i doprowadziła do festiwalowej katastrofy. Rzadkie materiały i wywiady z naocznymi świadkami wydarzeń ukażą kulisy trzech dni kompletnego bałaganu. Przypomną nam przy okazji, że zorganizowanie dobrego, bezpiecznego festiwalu to sztuka, za którą nie każdy powinien się zabierać.

  Maja Piskadło
 • Tak brzmiało pierwsze Opole. Ewa Demarczyk rzuciła wszystkich na kolana

  Tak brzmiało pierwsze Opole. Ewa Demarczyk rzuciła wszystkich na kolana

  W czerwcu 1963 roku Opole po raz pierwszy zamieniło się w "stolicę polskiej piosenki". Dziennikarze Polskiego Radia we współpracy z Karolem Musiołem, przewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej w Opolu, doprowadzili do skutku premierową edycję Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Pierwszą nagrodę zdobyła wtedy 22-letnia studentka i artystka Piwnicy pod Baranami, Ewa Demarczyk.

  Maja Piskadło
 • Uroki telewizji na żywo? W Opolu Cerekwicka płakała, Dudziak przeżyła koszmar, a Nalepa groził organizatorom

  Uroki telewizji na żywo? W Opolu Cerekwicka płakała, Dudziak przeżyła koszmar, a Nalepa groził organizatorom

  W tym roku Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbywa się już po raz 59. Niegdyś impreza była najbardziej prestiżowym muzycznym wydarzeniem w kraju - dziś myślimy o niej raczej przez pryzmat powtarzalnej przaśności. Za złotych lat Opola na kartach jego historii zapisało się mnóstwo chlubnych debiutów i wielkich przebojów, ale i liczne skandale. Przypominamy opolskie perypetie, o których huczała cała Polska.

  Maja Piskadło
 • Festiwal w Opolu 2022. Cztery dni koncertów. Kto wystąpi? Kto poprowadzi?

  Festiwal w Opolu 2022. Cztery dni koncertów. Kto wystąpi? Kto poprowadzi?

  Poznaliśmy szczegóły 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który odbędzie się już za tydzień, w dniach 17-20 czerwca. Oprócz "Premier" i "Debiutów" organizatorzy zapowiedzieli m.in. koncerty "Od Opola do Opola", urodzinowe widowisko Justyny Steczkowskiej i 70-lecie Telewizji Polskiej.

  karomian
 • Opole 2022. Kto wystąpi? Gdzie zdobyć bilety? O której transmisja? [PROGRAM]
Więcej o:

festiwal w opolu