Fryderyki 2022

 • Zdobywcy Fryderyków. Nowy festiwal na koncertowej mapie Polski już na początku lipca

  Zdobywcy Fryderyków. Nowy festiwal na koncertowej mapie Polski już na początku lipca

  Festiwal "Zdobywcy Fryderyków" to nowa impreza na mapie wydarzeń muzycznych w Polsce. Jak zapowiadają organizatorzy, to "przestrzeń dla wyjątkowych, różnorodnych artystów, docenionych i nagrodzonych przez samą branżę muzyczną". Festiwal odbędzie się w Szczecinku, na styku trzech województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego, w dniach 2-3 lipca 2022 roku. Kto zagra na imprezie?

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • (Prawie) wszystko na Fryderykach było po coś. W tym roku miło i bezpiecznie

  (Prawie) wszystko na Fryderykach było po coś. W tym roku miło i bezpiecznie

  Miły wieczór bezpiecznej zabawy - tak można podsumować tegoroczną galę wręczenia Fryderyków. Jeśli chodzi o skandale, nie ma o czym opowiadać. Jeśli chodzi o nagrodowe zaskoczenia, również nie ma tu za wiele do gadania, bo takowych nie było. Paradoksalnie atmosfera w Netto Arenie wydawała się o wiele mniej napięta niż przed rokiem, podczas ceremonii przeprowadzonej w reżimie sanitarnym i z mniejszym rozmachem.

  Maja Piskadło
 • Fryderyk Festiwal 2022. Young Leosia, Brodka i Daria Zawiałow wystąpią na gali

  Fryderyk Festiwal 2022. Young Leosia, Brodka i Daria Zawiałow wystąpią na gali

  Pod koniec kwietnia Szczecin zamieni się w stolicę polskiej muzyki i ponownie będzie gospodarzem Fryderyk Festiwal 2022. Pomorze Zachodnie przez tydzień gościć będzie bowiem najlepszych polskich twórców i wykonawców, którzy przybędą do Szczecina świętować wręczenie najważniejszych nagród muzycznych w Polsce - Fryderyków.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Fryderyki 2022. Wiemy, kto ma szanse na nagrody. Daria Zawiałow bije rekord

  Fryderyki 2022. Wiemy, kto ma szanse na nagrody. Daria Zawiałow bije rekord

  W czwartek Akademia Fonograficzna ogłosiła nominacje do nagrody Fryderyk 2022 w siedemnastu kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech kategoriach jazzowych. Rekordzistką jest Daria Zawiałow, która zdobyła trzy nominacje indywidualne oraz kilka współdzielonych z innymi muzykami - w sumie wokalistka i kompozytorka ma aż dziesięć szan na statuetkę.

  Maja Piskadło, Informacja prasowa
Więcej o:

Fryderyki 2022