grammy 2020

 • Grammy 2020. Billie Eilish zmiata konkurencję. 'Nie sądziliśmy, że wygramy cokolwiek'

  Grammy 2020. Billie Eilish zmiata konkurencję. "Nie sądziliśmy, że wygramy cokolwiek"

  "Ta noc jest dla ciebie, Kobe" - krzyknęła ze sceny Lizzo, która otworzyła 62. galę rozdania nagród Grammy piosenką "Cuz I Love You". Wydawało się, że artystka podzieli z Billie Eilish tytuł triumfatorki "największej nocy dla muzyki", jednak to 18-latka nosi dziś koronę. Eilish zgarnęła pięć statuetek, w tym wszystkie nagrody główne.

  Maja Piskadło
 • Grammy i skandale. Jak (nie) śpiewali Milli Vanilli i jak Macklemore okradł Kendricka Lamara
 • Kto nigdy nie wygrał nagrody Grammy? Do tego grona należą m.in. Queen i Abba

  Kto nigdy nie wygrał nagrody Grammy? Do tego grona należą m.in. Queen i Abba

  W 62-letniej historii Grammy nie brakowało zarówno niespodziewanych zwycięzców, jak i mocno niespodziewanych przegranych. Zdecydowana większość z wymienionych poniżej muzyków znalazła się w Grammy Hall of Fame czy otrzymała nagrodę za osiągnięcia życiowe, ale nie dostąpiła zaszczytu otrzymania "muzycznego Oscara" w konkurencji z innymi artystami. W obecność niektórych z nich na tej liście naprawdę trudno uwierzyć.

  Maja Piskadło
 • Grammy 2020. Kto ma szansę na najważniejsze nagrody branży muzycznej? [LISTA NOMINOWANYCH]
 • Grammy 2020. Skandal w akademii przyznającej nagrody. Zwolniona dyrektorka skarży się na korupcję i molestowanie seksualne

  Grammy 2020. Skandal w akademii przyznającej nagrody. Zwolniona dyrektorka skarży się na korupcję i molestowanie seksualne

  Deborah Dugan - mianowana w zeszłym roku dyrektorką Recording Academy - została w zeszłym tygodniu usunięta ze stanowiska. Zaraz potem Dugan złożyła przeciwko akademii skargę do Federalnej Komisji ds. Równych Szans Zatrudnienia, w której napisała m.in. o korupcji wewnątrz akademii i o molestowaniu seksualnym, którego miała doświadczyć ze strony jednej z wysoko postawionych w organizacji osób.

  mpi
Więcej o:

grammy 2020