granica polsko-białoruska

 • "Chopin też był uchodźcą". Artyści ze specjalnym wydarzeniem na rzecz migrantów na granicy

  "Chopin też był uchodźcą". Artyści ze specjalnym wydarzeniem na rzecz migrantów na granicy

  "Chopin też był uchodźcą" to hasło przewodnie specjalnego wydarzenia słowno-muzycznego, które odbędzie się 16 listopada w Nowym Świecie Muzyki w Warszawie. Organizatorzy zapowiadają, że dochód z biletów zostanie w całości przeznaczony na cele Grupy Granica, wspierającej obecnie migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Podczas koncertu wystąpią m.in. Stanisław Soyka, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Marian Opania.

  mpi
 • Jej występ w TVP był hitem. Teraz zabrała głos. "Stres. Ledwo się stamtąd wyczołgałam"

  Jej występ w TVP był hitem. Teraz zabrała głos. "Stres. Ledwo się stamtąd wyczołgałam"

  Agata Kamińska była uczestniczką katolickiego programu TVP, w którym poruszyła na wizji obecną sytuację panującą na granicy polsko-białoruskiej. Nagranie stało się hitem - zapytana o patriotyzm i chrześcijańskie wartości, odpowiedziała, że jest nimi pomaganie uchodźcom na granicy. Teraz Kamińska skomentowała swój występ w TVP w rozmowie z Onetem.

  oprac. Daria Dobosz
 • Witek apelowała o "bycie razem w trudnych chwilach". Jednocześnie TVP przekonywała, że aktorzy "atakują Polskę"

  Witek apelowała o "bycie razem w trudnych chwilach". Jednocześnie TVP przekonywała, że aktorzy "atakują Polskę"

  Podczas gdy Elżbieta Witek w orędziu apelowała "Polska to nasz narodowy, wspólny cel. Bądźmy razem w tych trudnych chwilach próby", na antenie TVP Info podczas programu Michała Rachonia przekonywano widzów, że artyści i działacze społeczni tacy jak Agnieszka Holland, Maja Ostaszewska, Maciej Stuhr, Jerzy Owsiak czy Janina Ochojska, biorą udział w "hybrydowym uderzeniu na Polskę".

  aj
 • Poruszająca trylogia afgańska w nowym wydaniu. Dochód dla organizacji wspierających uchodźców na polsko-białoruskiej granicy

  Poruszająca trylogia afgańska w nowym wydaniu. Dochód dla organizacji wspierających uchodźców na polsko-białoruskiej granicy

  "Żywicielka" Deborah Ellis to boleśnie aktualna książka polecana przez laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla, Malalę Yousafzai. Uniwersalna i przejmująca historia o lojalności, harcie ducha, przyjaźni i sile życia w niezwykłych warunkach. Poruszająca trylogia afgańska została przetłumaczona na ponad 20 języków. Cały dochód ze wznowienia książki wydawnictwo przeznaczy na pomoc organizacjom wspierających uchodźców na polsko-białoruskiej granicy.

  oprac. Marta Korycka
Więcej o:

granica polsko-białoruska